معرفی سه مانیتور جدید لنوو Q27q ،Q24i و ThinkVision S28u در نمایشگاه IFA 2019

لنوو امسال در نمایشگاه IFA 2019 سه مانیتور جدید به نام‌های Q24i، Q27q و لنوو ThinkVision S28u را معرفی کرد. اجازه دهید از نزدیک نگاهی به آنها بیندازیم.

لنوو Q24i و Q27q

مانیتور Q24i یک نمایشگر ۲۳.۸ اینچی IPS با فناوری FreeSync شرکت AMD، اسپیکرهای داخلی و رزولوشن Full HD است. این محصول همچنین رفرش ریت‌ ۷۵ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۴ میلی‌ثانیه دارد و از مجموعه‌ای از پورت‌ها شامل یک درگاه HDMI، یک درگاه VGA و یک پورت Audio بهره می‌برد. لنوو Q24i، علاوه بر داشتن رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، حاشیه‌های بسیار باریکی هم در سه لبه خود دارد. لنوو به این حاشیه‌ها لقب NearEdgeless را داده است.

مانیتور لنوو q24i
مانیتور لنوو q24i

لنوو Q27q هم یک نمایشگر IPS بوده اما اندازه آن ۲۷ اینچی و کمی از Q24i بزرگ‌تر است. این مانیتور از کیفیت QHD با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پشتیبانی می‌کند. درباره آن نیز باید به قابلیت FreeSync شرکت AMD، رفرش ریت ۷۵ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۴ میلی‌ثانیه اشاره کرد. Q27q مانند Q24i دارای اسپیکرهای داخلی و پورت‌های مختلفی نیز است. البته به جای درگاه VGA، یک پورت .DP 1.2 دارد.

هر دو مانیتور در سه لبه خود حاشیه‌های NearEdgeless دارند. به گفته لنوو هر دوی آنها دارای گواهینامه TÜV Rheinland Eye Comfort هستند و این یعنی اینکه مانیتورها طوری طراحی شده‌اند تا لرزش‌های ریز روی نمایشگرها کاهش یابد و فشار کمتری به چشم وارد شود.

مانیتور لنوو q27q
مانیتور لنوو q27q

لنوو ThinkVision S28u

اما مانیتور لنوو ThinkVision S28u، از دو مانیتور قبلی بزرگ‌تر بوده و به نظر می‌رسد که بیشتر برای مصارف کاری طراحی شده است. این محصول، دارای یک نمایشگر ۲۸ اینچی IPS با رزولوشن 4K UHD است.

لنوو ThinkVision S28u نیز مانند Q24i و Q27q از قابلیت‌های مشابه زیادی بهره می‌برد که از جمله آنها می‌توان به حاشیه‌های NearEdgeless، رفرش ریت ۷۵ هرتز، یک پورت HDMI، یک پورت .DP 1.2 و یک درگاه ۳.۵ میلیمتری Audio اشاره کرد. این مانیتور تاییدیه TÜV Rheinland Eye Comfort را دارد و همچنین نورهای آبی کمتری را ساطع خواهد کرد.

مانیتور لنوو thinkvision-s28u
مانیتور لنوو thinkvision-s28u
منبع digitaltrends
پیام بگذارید