معافیت واردات گوشی مسافری لغو شد: قیمت موبایل گران می‌شود؟

ثبت گوشی‌های مسافری در طرح رجیستری با عنوان معافیت واردات مسافری مشکلی بود که در چندماه اخیر گریبان گیر اقتصاد ایران شده و زمینه سواستفاده‌های زیادی را فراهم کرده بود. دقایقی پیش در خبری این معافیت ملغی شده و از این پس شاهد وضعیت جدیدی در بازار موبایل خواهیم بود.

به گزارش آی‌تی‌رسان، معاون فنی گمرک ایران در خبری اعلام کرد که از این پس امکان استفاده از معافیت واردات گوشی مسافری برداشته خواهد شد و این دسته از واردات نیز مشمول پرداخت هزینه خواهند بود. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که چند وقتی است مشکلات مربوط به سو استفاده دلالان و سودجویان از مسافرین خارجی افزایش یافته و شکایات زیادی از این بابت به نهادهای ذیربط وصول شده است.

معاون فنی گمرک در این خبر اعلام کرد که معافیت 80 دلاری واردات گوشی مسافری طبق مصوبه 22 مهر ستاد تنظیم بازار لغو شده و همچنین از این به بعد هزینه‌ها و تعرفه‌های گمرکی دیگر بر اساس ارز مرجع یعنی ارز 4200 تومانی محاسبه نخواهد شد. طبق اعلام معاون فنی گمرک از این پس تعرفه‌های مربوط به واردات با نرخ سامانه سنا محاسبه خواهد شد که طبیعتا در هزینه‌های واردات موثر بوده و اثر مستقیمی روی قیمت موبایل خواهد داشت.

11 در مورد “معافیت واردات گوشی مسافری لغو شد: قیمت موبایل گران می‌شود؟”

 1. گوشی أیفون هفت کیفیتش بالاست برای عکاسی نیاز داریم باید قیمتها به همان سه میلیون برگردد
  کوشی جز ضروریاته

 2. داریم به عقب برمیگردیم جا این که ارزون بشه گرونش میکنن .بابا یکم به فکر مردم باشید.از سکوت مردم سو استفاده نکنین

 3. من عراق گوشیم رو دزدیدن… سه روز پیش عراق یکی خریدم که یعنی ارزون تر دربیاد ولی اومدم ایران میگن قیمت‌ گمرک دوروزه 5 برابر شده….. شانس مارو نیگاه کن

 4. یعنی کلا تمام قانون این دولت زد مردمی هست من هنوز تو عمر37سالم یه قانون ندیدم به نفع مردم بنویسن همش زد مردمیه این حرفا هم همش بهانس مردم کخر نیستن

  11
 5. یعنی چون عرضه نداشتن سیستم درست بذارن و کنترل کنند، باز به سمت دیوار کوتاه مردم غش کردن!
  ستاد مبارزه با قاچاق یا مبارزه با مردم؟!

  1
  58

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا