سامسونگ آپدیت جدیدی را برای حل مشکل سنسور اثرانگشت گلکسی نوت 10 پلاس منتشر کرد

شرکت سامسونگ بروزرسانی جدیدی را برای حل مشکل حسگر اثرانگشت اسمارتفون‌های سری گلکسی S10 و گلکسی نوت 10 منتشر کرده است. آپدیت جدید سامسونگ، فعلا برای نسخه 5G گلکسی نوت 10 پلاس منتشر شده و انتظار می‌رود که در روز‌های آتی نیز در اختیار سایر مدل‌های پرچمدار این شرکت قرار گیرد.

این آپدیت پس از اعلام مشکل امنیتی سنسور الترا‌سونیک اسمارتفون‌های پرچمدار سامسونگ منتشر شد. به گزارش خبرگزاری‌ها، هندست‌های گلکسی S10 ،S10+ ،S10 5G، نوت 10، نوت 10 پلاس و نوت 10 پلاس 5G دارای یک نقص امنیتی هستند که به واسطه آن، برخی از افراد می‌توانند با استفاده از محافظ‌های صفحه‌نمایش، قفل تلفن را باز کنند.

آپدیت نوت 10

این آپدیت به عنوان دومین آپدیت در طی ماه جاری برای گلکسی نوت 10 پلاس 5G منتشر شده است. بروزرسانی فوق با شماره نسخه N976BXXU1ASJ2 و با حجم 18 مگابایت در اختیار کاربران انگلستانی این تلفن قرار گرفته است.

در قسمت توضیحات آپدیت نیز فقط به بهبود عملکرد و سرعت سنسور اثرانگشت اشاره شده است و هیچ جمله‌ یاعبارتی درباره رفع این نقص امنیتی وجود ندارد.

نقص امنیتی سنسور اثرانگشت پرچمداران سامسونگ به محافظ صفحه‌نمایش مربوط می‌شد. در صورتی که کاربران از محافظ‌های ژل سیلیکونی برروی تلفن خود استفاده کنند، سنسور دچار اشتباه شده و قفل تلفن را با هر اثرانگشت دیگری باز می‌کرد.

در فرآیند ساخت این نوع محافظ‌ها از الگو‌های نقطه‌ای استفاده می‌شود و همین موضوع باعث شد تا سنسور الترا‌سونیک، این الگو‌های نقطه‌ای را به عنوان اثرانگشت کاربر تلقی کند.

منبع GSM Arena
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم