آموزش انتقال شارژ ایرانسل

امروزه بسیاری از مشترکین ایرانسل بنا بر دلایل مختلف از سیم‌کارت‌های اعتباری این اپراتور استفاده می‌کنند. چنان‌چه مشترک سیم‌کارت‌های اعتباری هستید؛ در این‌صورت یقینا حداقل برای یک‌بار شاهد اتمام شارژ سیم‌کارت خود در مواقع حساس بوده‌اید. بعلاوه خریداری کارت یا کد شارژ نیز همواره مقدور نیست. اپراتور دوم برای رفع دغدغه‌های مشترکین اعتباری اقدام به راه‌اندازی سرویس جالبی جهت انتقال شارژ میان این سیم‌کارت‌ها نموده است. انتقال شارژ در سیم‌کارت‌های ایرانسل از طریق 3 روش کلی قابل انجام است. در ادامه به آموزش گام‌به‌گام این روش‌ها می‌پردازیم:

روش اول: انتقال خط به خط

در این روش شخص فرستنده بخشی از مبلغ اعتبار سیم‌کارت خود را برای نفر دیگری ارسال می‌کند. البته برای استفاده از این سرویس ابتدا بایستی ثبت‌نام کنید. بدین منظور مراحل زیر را به‌ترتیب طی کنید:

 • اپلیکیشن پیام‌رسان گوشی خود را باز کرده و عدد 12 را به سرشماره 1112 ارسال نمایید.
 • یک پیامک راهنما جهت تعیین رمز دلخواه (5 تا 8 رقمی) برای شما ارسال خواهد شد. رمز موردنظر خود را انتخاب کرده و با فرمت رمز دلخواه:11 به شماره 1112 ارسال کنید. از این پس با وارد کردن این رمز قادر به استفاده از سرویس انتقال شارژ خواهید بود. ضمنا فرآیند ثبت‌نام کاملا رایگان خواهد بود.

برای انتقال شارژ از خط خود می‌توانید به 2 طریق مختلف عمل کنید:

 • ارسال پیام کوتاه: در این روش به اطلاعاتی شامل شماره تلفن شخص دریافت‌کننده اعتبار، مبلغ اعتبار و رمز 5 تا 8 رقمی پیش‌تر تعریف شده احتیاج خواهید داشت. بدین منظور بایستی این داده‌ها را با فرمت زیر به شماره 1112 ارسال کنید:

شماره رمز 5 تا 8 رقمی: مبلغ شارژ انتقالی بر حسب ریال: شماره تلفن شخص دریافت‌کننده اعتبار

 • استفاده از کدهای دستوری: بدین منظور بایستی کد دستوری زیر را از خط ایرانسلی خود شماره‌گیری نمایید (از چپ به راست):

*رمز 5 تا 8 رقمی*مبلغ انتقالی به ریال*شماره دریافت‌کننده اعتبار*142#[Yes/Ok]

همچنین به جای درج شماره تلفن همراه مخاطب می‌توانید شناسه ایرانسلی وی که عددی 4 الی 11رقمی است را وارد کنید. در این‌حالت کد دستوری به‌شرح زیر است:

# رمز 5 تا 8 رقمی * مبلغ انتقالی به ریال * شناسه ایرانسلی * 142 *

بدین‌ترتیب سیم‌کارت اعتباری شخص دریافت‌کننده اعتبار به اندازه مبلغ تعیین شده شارژ خواهد شد. چنان‌چه مخاطب دارای سیم‌کارت دائمی باشد؛ در این‌صورت به اندازه مبلغ ارسالی از صورت‌حساب بدهی وی کسر می‌شود. پس از انجام تراکنش انتقالی، یک SMS به شخص ارسال‌کننده و دریافت‌کننده شارژ ارسال شده و تاریخ و زمان انتقال شارژ و میزان اعتبار سیم‌کارت‌ها به طرفین اطلاع‌رسانی خواهد شد. با هر نوبت انتقال، مبلغ 50 تومان به‌عنوان کارمزد از اعتبار سیم‌کارت شخص ارسال‌کننده کسر می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که در صورت وارد نمودن رمز نادرست برای بیش از 20 مرتبه، سرویس انتقال خط به خط برای شما غیرفعال شده و جهت فعال‌سازی مجدد آن ناچارا بایستی با مرکز خدمات مشترکان ایرانسل تماس بگیرید.

روش دوم: انتقال مستقیم شارژ

در این روش هنگام خریداری اعتبار مستقیما می‌توان شماره تلفن شخص دریافت‌کننده شارژ را وارد کرد. با این روش می‌توانید سیم‌کارت خود یا دوستانتان را مستقیما شارژ نمایید. در این‌حالت:

 • ابتدا بایستی کدهای دستوری #1*141* یا #1*3*1*555* را با گوشی خود شماره‌گیری کنید.
 • سپس شماره تلفن موردنظر برای دریافت شارژ را با فرمت ********93 وارد کنید.
 • مبلغ شارژ را بر حسب ریال وارد کنید.
 • رمز انتقال خود را وارد کنید.
 • با ارسال عدد 1، انجام تراکنش شارژ را تائید نمایید.

روش سوم: استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

ایرانسل من یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌ها برای کاربران ایرانسلی است و کاربران از طریق این برنامه علاوه بر پرداخت صورت‌حساب و خرید شارژ می‌توانند بخشی از اعتبار سیم‌کارت خود را به سایرین منتقل نمایند. برای انجام این‌کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • اپلیکیشن ایرانسل من را دانلود نموده و آن‌ را بر روی اسمارت‌فون خود نصب کنید.
 • پس از اجرای برنامه وارد تب “خدمات” شده و گزینه “شارژ برای دیگران” را انتخاب کنید.

 • در پنجره باز شده ابتدا وارد سربرگ “سرویس خط به خط” شده و تب “شارژ خط به خط” را لمس نمایید.

 • شماره تلفن‌همراه شخص دریافت‌کننده به‌همراه مبلغ شارژ (بر حسب ریال) را وارد کنید.

 • پس از نمایش پیام تایید بر روی دکمه “بلی” ضربه بزنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH