proton calendar

تقویم رمزنگاری‌شده به ProtonMail اضافه شد

ProtonMail به‌تازگی بتای تقویم رمزنگاری‌شده خود را راه‌اندازی کرده است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خود را به‌صورت محرمانه مدیریت کنند. این قابلیت، آخرین ابزار ارایه شده از جانب این شرکت است؛ شرکتی که به دلیل سرویس‌ ایمیل رمزنگاری‌شده خود شناخته می‌شود. این ویژگی می‌تواند به کسانی که قصد رهایی از گوگل را دارند، کمک کند.

این ابزار که ProtonCalendar نامیده می‌شود، در حال حاضر برای کاربرانی که از یک طرح پولی مربوط به ProtonMail استفاده می‌کنند، در دسترس قرار دارد. این شرکت قصد دارد تا در آینده این تقویم را به تمامی کاربران خود عرضه کند. این شرکت طی یک پست وبلاگی نوشت:

ما معتقدیم که هر کس حق این را دارد که یک قرار ملاقات (مثلاً شام) را با دوستان خود ترتیب دهد، بدون اینکه لازم باشد تا گوگل از شخص موردنظر مطلع شود.

بررسی‌های موشکافانه‌ای پیرامون جمع‌آوری و ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران توسط گوگل، انجام شده‌اند. در سال جاری، داستان‌های عمومی 50 ایالت، پرونده‌ای مرتبط با انحصارگرایی را علیه این غول فناوری باز کردند. این دعوای‌های حقوقی سپس به مسائل امنیت داده‌ها نیز کشیده شدند. گوگل همچنین با اعتراضات شدید کارکنان خود نیز روبه‌رو شده است. کارکنان می‌گفتند که این شرکت از یک مرورگر جدید جهت جاسوسی از آن‌ها استفاده می‌کند. گوگل این ادعاها را رد کرده بود.

حتی برای کاربرانی که خود کارمند گوگل نیستند، جدا شدن از این غول اینترنتی دشوار است. اپلیکیشن‌های این شرکت به‌صورت تعاملی با یکدیگر عمل کرده و همین موضوع، اضافه کردن کاربران دیگر به تقویم جیمیل را بسیار آسان می‌سازد. برخی تأثیرات جانبی نیز وجود دارند. به‌عنوان‌مثال: ایمیل‌های ناخواسته (اسپم) با پیشنهاد دادن کاربران ناخواسته، تقویم کاربران را شلوغ می‌کنند، اما اکثر اوقات جیمیل تجربه مناسبی را ارایه می‌دهد.

از آنجایی‌که گوگل در سال 2017 اسکن ایمیل‌های کاربران جهت مقاصد تبلیغاتی را متوقف ساخت، ProtonMail ادعا می‌کند که برخی از شرکت‌ها از تقویم‌های شخصی کاربران جهت مقاصد تبلیغاتی خود استفاده می‌کنند. ProtonMail در وبلاگ خود نوشت:

خیلی وقت است که شما برای سازماندهی آسان قرارهای ملاقات خود، مجبور هستید که به شرکت‌های بزرگ اجازه نظارت بر این لحظات خاص را بدهید. این شرکت‌ها تقویم شما را مورد بررسی قرار داده و از این اطلاعات جهت برنامه‌ریزی تبلیغاتی خود بهره می‌گیرند. تقویم بیش از یک ابزار است. این وسیله لحظه‌های زندگی شما را در خود ثبت می‌کند.

ProtonMail می‌گوید که تقویم جدید این شرکت هنوز در مرحله بتای خود قرار دارد. درحالی‌که این نسخه تقریباً یک نسخه پایه‌ است، اما این شرکت قصد دارد تا ویژگی‌های بیشتری را به تقویم خود اضافه کرده تا بدین‌ شیوه به کاربران اجازه دهد که تقویم خود را با سایر کاربران ProtonMail به اشتراک گذاشته و همچنین دعوت‌های تقویمی را نیز به کسانی که کاربر ProtonMail نیستند، ارسال کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH