شیائومی می میکس 2020 با یک نمایشگر 120 هرتزی و فناوری شارژ 100 واتی معرفی خواهد شد

براساس اطلاعات به‌دست‌آمده از داخل چین، شیائومی می میکس 2020 احتمالا از فناوری شارژ ۱۰۰ واتی و یک نمایشگر ۱۲۰ هرتزی بهره خواهد برد. این اطلاعات را یک حساب کاربری مطرح در ویبو به نام Digital Chat Station فاش کرده است.

البته در صحت این اطلاعات جای تردید وجود دارد، چراکه Lu Weibing، مدیر اجرایی ردمی، دیروز گفت که شارژ ۱۰۰ واتی هنوز برای تولید انبوه آماده نیست. او اشاره کرد که این فناوری ممکن است در آینده نزدیک آماده گردد.

شیائومی می میکس 2020 ممکن است دارای فناوری شارژ ۱۰۰ واتی باشد و در سه ماهه چهارم امسال معرفی شود

اگر شیائومی بتواند که شارژ ۱۰۰ واتی خود را تا سه ماهه سوم یا چهارم امسال آماده کند، می‌توانیم شاهد ارایه آن بر روی هندست بعدی شیائومی می میکس باشیم. البته ما هنوز نمی‌دانیم که نام گوشی چه خواهد بود.

شیائومی Mi Mix 4

شیائومی می میکس آلفا اواخر سال گذشته با یک نمایشگر خمیده معرفی گردید. با این‌حال، خبری از می میکس 4 نشد. بنابراین ممکن است که نام گوشی می میکس بعدی، می میکس 4 باشد.

منبع مذکور، به غیر از شارژ ۱۰۰ واتی، هیچ‌چیز دیگری درباره این دستگاه نگفته است، اما ما تا حدود زیادی می‌دانیم که هندست بعدی می میکس، با یک نمایشگر ۱۲۰ هرتزی معرفی خواهد شد. با این‌حال، در مورد شارژ ۱۰۰ واتی آن هنوز جای شک و تردید زیادی وجود دارد.

نام فناوری شارژ  ۱۰۰ واتی شیائومی، Super Charge Turbo است و می‌تواند یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی را در عرض فقط ۱۷ دقیقه شارژ کند. این فناوری در ماه مارس گذشته، در یک دمو توسط موسس شیائومی به نمایش گذاشته شد.

شارژ ۱۰۰ واتی شیائومی برای تولید انبوه آماده نیست

اگر شیائومی می میکس 2020 دارای یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی یا چیزی در حد آن باشد، مدت زمان شارژ آن با فناوری ۱۰۰ واتی خیلی سریع خواهد بود. اما ظاهرا شیائومی در رابطه با تولید انبوه آن با موانعی مواجه است.

مدیر اجرایی ردمی، در اظهارات خود به پنج مشکل عمده در این رابطه اشاره کرده بود و به نظر می‌رسد که شیائومی هنوز راهی برای حفظ کیفیت باتری در صورت شارژ با این فناوری پیدا نکرده است.

شارژ ۱۰۰ واتی، فوق‌العاده سریع است، اما در طول زمان می‌تواند آسیب جدی به باتری گوشی برساند و ظرفیت آن را خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید کاهش دهد. امنیت هم موضوع مهمی است، ضمن اینکه شیائومی مجبور است شارژ بی‌سیم را هم به‌نحوی در این فناوری وارد کند.

بنابراین شیائومی به احتمال بسیار زیاد، شارژ ۱۰۰ واتی را ارایه خواهد کرد، اما به کاربر اجازه نخواهد داد که به‌دفعات زیاد از آن استفاده کند. درست است که چنین شارژ سریعی، فایده‌های خودش را دارد، اما اگر کاربری گوشی‌‌اش را معمولا در طول شب شارژ می‌کند، واقعا نیازی به آن نخواهد داشت.

گوشی‌های شیائومی Mi 10 و Mi 10 Pro قرار است به‌زودی معرفی شوند. این هندست‌ها از شارژ ۶۵ واتی پشتیبانی خواهند کرد که این فناوری هم در نوع خودش فوق‌العاده سریع است.

منبع androidheadlines
پیام بگذارید