گوگل کروم به‌زودی تبلیغات آزاردهنده هنگام پخش ویدیو را مسدود خواهد کرد

مرورگر گوگل کروم هم‌اکنون پنجره‌های پاپ‌آپ مزاحمی را که هنگام باز کردن وب‌سایت‌های خاص ظاهر می‌شوند، مسدود می‌کند. گوگل همچنین از چند سال پیش، شروع به مسدود کردن تبلیغات آزاردهنده وب‌سایت‌هایی که استانداردهای صنعت تبلیغات را نقض می‌کنند، کرده است.

یکی از گروه‌هایی که در صنعت تبلیغات فعالیت می‌کند، گروه ائتلاف برای تبلیغات بهتر (Coalition for Better Ads) است که توسط شرکت‌ها و انجمن‌های تجاری بین‌المللی که با مدیای آنلاین سروکار دارند، ایجاد شده است. این گروه که استانداردهای تبلیغات بهتر (Better Ads) را بر پایه راهکارهای شرکت‌های مختلف توسعه می‌دهد، اخیرا مجموعه‌ای از استانداردها را برای آن‌دسته از تبلیغاتی که در طول محتوای ویدیویی نمایش داده می‌شوند، منتشر کرده است.

انواع مختلف زیادی از تبلیغات وجود دارند که قبل، بعد یا در طول یک ویدیو اجرا می‌شوند، اما طبق تحقیقات این گروه، سه نوع تجربه تبلیغات (با طول کمتر از ۸ دقیقه) وجود دارند که مردم فکر می‌کنند وجود آن‌ها بر روی محتواهای ویدیویی بسیار آزاردهنده است:

  • تبلیغات طولانی، غیر قابل‌ردشدن (non-skippable)، پیش‌نمایشی (pre-roll) یا گروهی از تبلیغات با طول بیشتر از ۳۱ ثانیه که قبل از پخش ویدیو ظاهر می‌شوند و به مدت ۵ ثانیه نمی‌توان آن‌ها را رد کرد.
  • تبلیغات میان‌نمایشی که در وسط ویدیو پخش می‌شوند و تجربه کاربر را مختل می‌کنند.
  • تبلیغات تصویری یا متنی که در بالای ویدیوی درحال‌پخش ظاهر می‌شوند و یک‌سوم پنجره پلیر ویدیو یا بیش از ۲۰ درصد محتوای ویدیو را می‌پوشانند.

گوگل امروز اعلام کرد که کروم از تاریخ 5 آگوست 2020 شروع به مسدود کردن تجربه‌های تبلیغات ذکرشده در بالا خواهد کرد. مالکان وب‌سایت‌هایی که چنین تبلیغاتی را نشان می‌دهند، برای مسدود نشدن باید استاندارد تبلیغات خود را به‌روز کنند. مثل هر وب‌سایت دیگری در فضای وب، وب‌سایت‌های خود گوگل از جمله یوتیوب هم باید از این استانداردهای تبلیغات تبعیت کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH