نحوه تشخیص آیفون تعمیر شده از اصلی

پس از خرید یک آی‌فون تازه، شاید بخواهید درباره آنکه این گوشی دست‌به‌دست یا تعمیر شده است چیزی بدانید. خوشبختانه راهی برای پی بردن به آن پیش روی شما است که آی‌تی‌رسان در این نوشته فراهم کرده است، از این رو با ما همراه باشید.

شماره مدل آی‌فون خود را پیدا کنید

برای پی بردن به شماره مدل آی‌فون خود، گام‌های زیر را بردارید:

  1. به Settings (تنظیمات) بروید.
  2. از آنجا به General (عمومی) بروید.
  3. از آنجا به About (درباره یا درباره گوشی یا اطلاعات گوشی) بروید.

پس از رفتن به بخش About، شما با فهرستی از اطلاعات و داده‌های ارزنده درباره آی‌فون روبه‌رو خواهید شد، که دارای نام دستگاه، رونوشت نرم‌افزاری و شماره مدل آن است.

نگاه ریزبینانه‌ای به شماره مدل بی‌اندازید از آنجایی این ویژگی نمایانگر ریشه و آغازه گوشی آی‌فون شما است:

  • اگر شماره مدل با بندواژه M آغاز شده است، این بدان معنا است که گوشی شما از اپل خریده شده است.
  • اگر شماره مدل با بندواژه F آغاز شده است، این بدان معنا است که گوشی شما از سوی اپل یا اپراتور تعمیر و بازسازی شده است.
  • اگر شماره مدل با بندواژه P آغاز شده است، این بدان معنا است که گوشی شما به عنوان یک آی‌فون سفارشی حکاکی‌شده فروخته شده است.
  • اگر شماره مدل با بندواژه N آغاز شده است، این بدان معنا است که گوشی شما جایگزین یک آی‌فون ناقص و خراب شده است.

اگر پی بردید که آی‌فون شما پیشتر تعمیر شده است، نیازی نیست که خود را بسیار نگران کنید. اپل گجت‌های بازسازی‌شده پروانه‌دار خود را در روند ویژه‌ای از ساخت می‌گذارد به گونه‌ای که به آنان زندگی تازه‌ای می‌بخشد. اپل همه بخش‌های خراب‌شده گوشی افزون بر باتری و پوسته‌های بیرونی را پاک و جایگزین و در پایان گوشی را آزمایش می‌کند.

در بیشتر زمان‌ها، گجت‌های بازسازی‌شده پروانه‌دار اپل در نما و کارکرد به مانند محصولات تازه‌ هستند، ولی به سبب انگیزه‌های قانونی، کمپانی اپل نمی‌تواند آنان را به عنوان محصولات نو بفروشد، ولی آنان را با کاهش بها و تخفیف ارزنده‌ای به فروش می‌گذارد.

اپراتورهایی به مانند AT&T و Verizon همچنان گوشی‌های آی‌فون را با بهای خوبی به فروش می‌گذارند، ولی برخلاف اپل، شاید باتری آن را جایگزین نکنند، یا گوشی را با یک سال گارانتی پیشکش نکنند.

ناگفته نماند که شما می‌توانید گارانتی گوشی خود را در سایت checkcoverage.apple.com اپل بررسی کنید.

دستگاه‌های بازسازی‌شده از سوی دیگران

اگر گوشی آی‌فون شما چندی پیش به دست دیگران یا نهادهای دیگری که از سوی اپل پذیرفته نشده‌اند برای تعمیر و بازسازی داده شد، از این رو، شماره مدل دیگر بازتابی بر آن ندارد و نمی‌تواند کمکی به شما بکند. شماری از فروشندگان دارای استانداردهای استوار و سفت‌وسخت برای بازسازی گوشی به مانند اپل، آن بیرون هستند که پشت خود را به آنان نیز می‌توانید گرم کنید.

از این رو بهتر است که این کار را به دست دیگران نسپارید، مگر آنکه ناچار باشید.

این را نیز بدانید با آنکه یک آی‌فون بازسازی‌شده می‌تواند در کارکرد فرقی با آیفون‌های تازه مدل خودش در بازار نداشته باشد، ولی به هر رو، این بیشتر وابسته به آن است که دارنده پیشین آن، با دستگاه چگونه رفتار کرده باشد. پس چه خوب که همیشه بدانید که گجتی که در دستان خود دارید، پیشتر از سوی چه کسی خریده شده، با آن چه رفتاری شده، و سبب خراب شدن دستگاه چه چیزی بوده است.

نمایش نظرات (2)