با روش‌های حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail آیفون و آیپد آشنا شوید

افزودن حساب گوگل در اپلیکیشن تنظیمات (Settings) آیفون و آیپد به معنای افزودن جیمیل به اپلیکیشن Mail است. شما می‌توانید نسبت به حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail آیفون و یا آیپد خود اقدام کرده و در نتیجه مطابق نیاز خود، یکی از سرویس‌های شخص ثالث را انتخاب کنید.

با استفاده از اپلیکیشن تنظیمات می‌توانید از تمامی حساب‌های ایمیل خود از جمله جیمیل، Outlook و نیز iCloud خارج شوید (sign out). البته همچنان می‌توانید از این حساب‌ها جهت همگام‌سازی یادداشت‌ها، مخاطبین و … استفاده کنید.

جهت انجام این کار باید در آیفون و یا آیپد خود به اپلیکیشن تنظیمات رفته و سپس به بخش «Passwords & Accounts» وارد شوید.

حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail

در اینجا می‌توانید تمامی حساب‌هایی را که به آن‌ها وارد شده‌اید، مشاهده نمایید. حساب موردنظر خود را لمس کرده تا بتوانید جزئیات دقیق‌تر آن را مشاهده کنید.

حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail

سپس باید کلید تغییر وضعیت اپلیکیشن «Mail» را لمس کرده تا بدین شیوه بتوانید همگام‌سازی ایمیل را متوقف سازید. با انجام این کار متوجه خواهید شد که قسمت مخصوص ورودی‌های سرویس ایمیل موردنظر در اپلیکیشن Mail، ناپدید می‌شود.

حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail

جهت حذف سایر سرویس‌های ایمیل در اپلیکیشن Mail، باید مجددا به قسمت «Passwords & Accounts» بازگشته و سپس رویه بالا را برای هرکدام از آن‌ها تکرار کنید.

فرآیند یاد شده جهت حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail را می‌توانید برای تمامی حساب‌های شخص ثالث دیگر نیز به‌کار بگیرید. البته اگر قصد حذف حساب ایمیل iCloud را داشته باشید، آنگاه راه‌کار تا حدودی متفاوت خواهد بود.

این رو هم بخون:

جهت انجام این کار باید اپلیکیشن تنظیمات را باز کرده و سپس پروفایل اپل خود را که در بالای منو قرار دارد، لمس کنید.

حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail

سپس باید گزینه «iCloud» را برگزینید.

حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail

حال به سمت پایین حرکت کرده و سپس کلید تغییر وضعیت کنار گزینه «Mail» را لمس کنید.

حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail

اکنون حساب ایمیل iCloud شما غیرفعال شده و دیگر در اپلیکیشن Mail آیفون یا آیپد شما نمایش داده نخواهد شد.

جهت مطمئن شدن از این موضوع می‌توانید مجددا اپلیکیشن Mail را باز کنید. می‌بینید که این بار به جای مشاهده ورودی ایمیل مرسوم، صفحه خوشامدگویی در مقابل شما ظاهر شده و از شما می‌خواهد که به یکی از حساب‌های ایمیل خود وارد شوید.

حذف حساب ایمیل در اپلیکیشن Mail

اگر بنا به دلایلی قصد استفاده از اپلیکیشن Mail را ندارید، آنگاه اپلیکیشن Gmail می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. همچنین اگر خواستار اپلیکیشنی با قابلیت‌های اضافی و ویژگی‌های بهتر هستید، می‌توانید Spark را امتحان کنید.

منبع howtogeek

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم