آمار ترابرد سیمکارت

اجرای طرح شفافیت خدمات ارزش افزوده برای مقابله با سودجویی اپراتورهای تلفن همراه

به گزارش آی‌تی‌رسان، با توجه به شکایت کاربران از سودجویی‌هایی که بعضا اپراتورهای تلفن همراه کشور از خدمات ارزش افزوده و عدم شفافیت‌های مالی این خدمات داشتند، در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال ۹۸، الحاقیه جدید به تصویب رسید که طی آن مشترکان اپراتورهای کشور می‌توانند به صورت شفاف بر خدمات ارزش افزوده نظارت داشته باشند.

مجید حقی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری عنوان کرد: اپراتورهای تلفن همراه از امروز ملزم هستند الحاقیه مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره ضوابط ارایه و استفاده از خدمات ارزش افزوده (VAS) را اجرا کنند.

وی با تاکید به رعایت حقوق مصرف کنندگان اعلام کرد: با توجه به وجود برخی چالش‌ها در ارایه خدمات ارزش افزوده، این موضوع با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کننده تصویب شده است.

مجید حقی افزود: با اجرای این مصوبه از سوی اپراتورهای تلفن همراه، سوء استفاده و کلاهبرداری از طریق خدمات ارزش افزوده به پایان رسیده و خدمات ارزش افزوده بطور شفاف و قابل نظارت در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

با اجرای الحاقیه مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات توسط اپراتورهای تلفن همراه کشور، از این پس مشترکان می‌توانند بسته خدمات ارزش افزوده را با قیمت مشخص خریداری کرده و اپراتورها موظف‌اند تا خدمات ارزش افزوده را تا سقف اعتبار تعیین شده مشترک، فعال نمایند. از این پس هزینه و زمان استفاده از هر بسته خدمات افزوده باید به مشترک اعلام شود و در صورت پایان یافتن اعتبار خدمات ارزش افزوده، اپراتور به صورت پیامکی و با صدور صورتحساب به مشترک اعلام خواهد کرد.

شفاف سازی خدمات ارزش افزوده

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری در این خصوص اعلام کرد: دارندگان پروانه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات موظف هستند پس از دریافت درخواست خدمات ارزش افزوده از سوی مشترک، شرح خدمات، هزینه و زمان استفاده از آن را به مشترک اطلاع داده و حداکثر تا سقف اعتبار خدمات ارزش افزوده مشترک، خدمت درخواستی را برای وی فعال کنند. همچنین پس از پایان اعتبار خدمات ارزش افزوده، پیامکی مبنی بر پایان اعتبار این خدمات برای مشترک ارسال کند و برای مشترکین تلفن ثابت و همراه دائمی به صورت جداگانه صورتحساب صادر کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس