اختراع یک دستکش پیشرفته با قابلیت اتصال به اسمارت‌فون و ترجمه زبان اشاره

یادگیری زبان اشاره احتمالا فرآیندی دشوار و زمان‌بر خواهد بود. افراد دچار اختلالات شنوایی به گزینه‌های محدودی جهت برقراری ارتباط با دیگران دسترسی دارند و در اکثر مواقع افراد فاقد هرگونه مشکل شنوایی جهت برقراری ارتباط با دوستان و نزدیکان خود ناچارا بایستی به فراگیری زبان اشاره بپردازند. به گزارش وبسایت Engadget محققان موسسه UCLA موفق به طراحی یک دستکش پیشرفته شده‌اند که قادر به ترجمه زبان اشاره روی یک اسمارت‌فون به‌صورت متن یا گفتار است.

این سیستم به‌صورت آنی فعالیت نموده و قادر به شناسایی 660 نشانه در زبان اشاره آمریکایی با دقت حدودا 99 درصد است. دستکش مذکور از سنسورهای کششی در هر انگشت استفاده کرده و این حسگرها به برد مدار متصل می‌شوند. انتقال سیگنال‌ها از دستکش به اسمارت‌فون از طریق درگاه بلوتوث انجام می‌شود. در ادامه این سیگنال‌ها توسط اپلیکیشنی که به‌طور ویژه طراحی شده است؛ دریافت شده و با سرعت تقریبی 60 کلمه در دقیقه تفسیر می‌شوند. برای مشاهده ویدیوی مربوط به نحوه کارکرد این دستکش کافیست اینجا کلیک کنید.

نمونه اولیه این دستکش در مقایسه با ایده‌های مشابه نسل‌های قبلی دارای طراحی جمع‌وجورتری بوده و از قطعاتی با هزینه کمتر از 50 دلار استفاده می‌کند. با این‌حال تا آماده‌سازی نهایی این محصول زمان زیادی باقی‌مانده است. کاربردی بودن این سیستم مستلزم یادگیری نمادهای حرکتی بیش‌تر و افزایش سرعت ترجمه آن است. با این وجود تیم طراح دستکش امیدوار است که سیستم آن‌ها نهایتا برای آموزش زبان اشاره به افراد بیش‌تری مورد استفاده قرار گرفته و به کاهش شکاف میان افراد دچار اختلالات شنوایی و کاربران زبان‌های غیر اشاره‌ای کمک کند.

منبع Phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.