اسحاق جهانگیری دستور اجرا جریمه سنگین برای مقابله با گرانی بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل را صادر کرد

با اجازه دولت، مصوبه افزایش جریمه تخلف اپراتورهای تلفن همراه، از امروز اجرا می‌شود. روز گذشته اسحاق جهانگیری با ارسال نامه‌ای به چند وزارتخانه، اعلام کرد که جریمه برخورد با گرانی بسته‌های اینترنت عملیاتی شود.

با توجه به بی‌اعتنایی همراه اول و ایرانسل به اختطارهای وزارت ارتباطات و رگولاتوری مبنی بر جریمه دو میلیارد تومان به سبب گرانی بسته‌های اینترنت ، از ابتدای مردادماه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت جدی پیگیر افزایش اختیارات برای برخورد با اپراتورهای متخلف شد.

در نتیجه این پیگیری، روز پنجم مرداد نامه‌ای به هیئت وزیران ارسال شد تا درخواست افزایش اختیارات با متخلفین بررسی شود. این درخواست پس از بررسی، روز پانزدهم مردادماه تائید شد.

با تائید درخواست افزایش اختیارات برای مقابله با تخلف همراه اول و ایرانسل، سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد که برای اپراتورهای متخلف، جریمه روزانه معادل یک دهم درآمد سالیانه آن اپراتور را در نظر گرفته است.

طبق این قانون اگر اپراتوری در طول سال 17 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد، از زمان ابلاغ اخطاریه، باید روزانه مبلغ 17 میلیارد تومان جریمه پرداخت کند. در این حال اگر اپراتور بخوهد به تخلف خود ادامه دهد، طی یک سال 36.5 درصد کل درآمد خود را باید به عنوان جریمه پرداخت کند.

طبق گفته رئی رگولاتوری کشور، جریمه 2 میلیاردی برای چنین تخلفی بازدارنده نبوده و سازمان تنظیم مجبور به افزایش تخلف شد، همچنین این ابلاغیه به تمام اپراتورهای فعال کشور فرستاده شده و هر کدام در صورت تخلف شامل این جریمه خواهند شد.

حال روز گذشته اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور با ارسال نامه‌ای به وزارتخانه‌های ارتباطات، اقتصاد، اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه و به استناد به نامه جلسه هیئت وزیران در روز پانزدهم مرداد و ماده واحده قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، اجازه برخورد با اپراتورهای متخلف را صادر کرد.

به این ترتیب، سازمان تنظیم مقررات، باید این ابلاغیه را به اپراتورهای کشور ارسال کند. در صورت عدم رفع تخلف از سوی اپراتور تا 48 ساعت، جریمه روزانه معادل یک دهم درآمد سالانه اپراتور، درنظر گرفته می‌شود.

لازم به ذکر است که درآمد سالیانه اپراتور متخلف براساس آخرین صورت مالی، حسابرسی و تعیین میگردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
8 دیدگاه
 1. یک قطره دریا می گوید

  محاسبه قیمت جریمتون خیلی جالب هست. ۱۰% روزانه همون مبلغ سالیانه را ذکر کردین و برای یک سال مبلغ ۳۶% اگه ناظرها هم مثل شما حساب کنند که عالیه، همه جای مملکت درست میشه.
  ۱۰ روز جریمه ۱۰% میشه ۱۰۰% درآمد یک سال.
  شما چطوری ۳۶% حساب کردین؟ باید بزنید ۳۶۰% یا ۳۶ برابر درآمد

 2. احسان بیگشو می گوید

  حتماااااااا تو خواب ببینید بسته ها برگرده به قدیم. اینا همش یه بازی دست همه تو یه کاسست

  ۸
  ۱
 3. پرستو می گوید

  زحمت کشیدن،قیمت بسته های همراه اول دوبرابر شده یعنی صددرصد،بعدش سالیانه ۳۶ درصد جریمه بده؟!بعدشم کسایی که گرون خریدن و پولشون به باد رفته باید چیکار کنن؟!

  ۵
 4. M می گوید

  با سلام
  مگر برای ما فرقی میکنه که شما چه قدر جریمه میکنید؟

  ۱۳
  ۱
 5. یاس می گوید

  سلام،با این تخلف همراه اول و ایرانسل صد میلیارد کار کردن و زدن ب جیب و الانم از اون صد میلیارده،دارن دوملیارد ناقابل رو بعنوان جریمه میدن ب دولت… و هیچ سودی برای ملت نداره،اگ راست میگین ک ب فکر مردم هسین،مجبورشون کنین یکماه اینترنتو برای همه رایگان کنن،کارسختی نیس،لااقل یک هفته نت رایگان بدن یا مابه تفاوت هزینه های اضافی رو بدن
  اگه یک دودوتا چهارتای ساده کنیم میبینیم فقط از خانواده ی ما تقریبا ۲۰۰تومن اضافه پول بسته اینتر نت گرفتن، از ساختمان ما نزدیک ۱ملیون و از محله ما نزدیک ۱۰۰میلیون و از مشترکین ساکن خیابان محل زندگی ما ۱میلیارد گرفتن و از شهر ما دستکم ۵-۶ملیارد به جیب زدن،حالا فک کن از شهرهای بزرگی مث تهران
  و تبریز و اصفهان و زاهدان چقد گیرشون اومده…
  قدیما میگفتن یه چیز هست بنام جنگ زرگری!همینه…

  ۲۴
  ۱
 6. ایران می گوید

  آخر یک مسول پیدا شد که با گرانی مبارزه کنه آخیش خوشم امد به مردانگی مسییول

  ۱۲
  ۳
 7. علی اصغر می گوید

  با سلام واقعا وجود علم و دانش در اینترنت جای توجه دارد و جای قدر دانی از توجه مسولان به این حوزه از خدمات که میتواند در رشد فرهنگ جامعه نقش بسزایی داشته باشد انشالله

  ۸
  ۲
 8. صبا می گوید

  اقا صبح بخیر . گرونی بیداد میکنه . هر کی هر قیمتی میخواد میفروشه .هیچ قانونی به چشم نمیخوره . از یه طرف مسکن از طرفی مواد خوراکی صداتون واسه اینترنت درومده ؟!!

  ۱۴
  ۷

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.