اپلیکیشن‌های TiKTok و وی‌چت از اپ استور اپل حذف خواهند شد

چنان‌چه تاکنون نسبت به دانلود اپلیکیشن‌های TikTok و وی‌چت اقدام نکرده‌اید؛ شاید بهتر باشد که اکنون این کار را هرچه سریع‌تر انجام دهید. چرا که بر اساس اعلامیه صادر شده توسط وزارت بازرگانی ایالات‌متحده هر 2 اپلیکیشن TikTok و وی‌چت از روز یکشنبه؛ 30 شهریورماه از فروشگاه اپ استور اپل حذف شده و استفاده از آن‌ها در ایالات‌متحده ممنوع خواهد شد. همچنین میزبانی شرکت‌های آمریکایی از این سرویس‌ها نیز ممنوع خواهد بود.

بر اساس اعلامیه وزارت بازرگانی “در پاسخ به فرمان‌های اجرایی صادر شده توسط پرزیدنت ترامپ که در روز 6 آگوست 2020 (16 مردادماه) به امضاء وی رسیده است؛ امروز وزارت تجارت و بازرگانی در راستای حراست از امنیت ملی ایالات‌متحده ممنوعیت کلیه تراکنش‌های مرتبط با اپلیکیشن‌های موبایلی وی‌چت و TikTok را رسما اعلام می‌کند.”

پیش تر با اعلام خبر همکاری شرکت اوراکل در زمینه مدیریت عملیات‌های TikTok تصور شد که این اپلیکیشن می‌تواند از قائله به‌راه افتاده نجات پیدا کند. چنین اقدامی به‌صورت بالقوه می‌توانست تمامی نگرانی‌های امنیتی ایالات‌متحده را برطرف نماید. با این‌حال گزارش منتشر شده توسط نشریه بلومبرگ اعلام کرد که دونالد ترامپ؛ رئیس‌جمهور آمریکا مراتب نارضایتی خود از این توافق را ابزار نموده و سند مربوط به آن‌را امضاء نخواهد کرد.

اکنون بایستی خاطرنشان کرد که چنین اقدامی صرفا بر عملکرد وی‌چت و TikTok در ایالات‌متحده تاثیر خواهد گذاشت. هر 2 اپلیکیشن کماکان به عملکرد مطلوب و طبیعی خود در سایر کشورهای مورد پشتیبانی ادامه خواهند داد. همچنین این ممنوعیت پیامدهای ناخوشایندی را برای شرکت‌هایی نظیر اپل به‌دنبال خواهد داشت؛ چرا که یک نظرسنجی پیش‌تر صورت گرفته نشان داد که کاربران چینی ترجیح می‌دهند تا در عوض از دست دادن امکان دسترسی به وی‌چت، گوشی‌های آی‌فون خود را کنار بگذارند.

منبع Ubergizmo
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.