آموزش تغییر شماره واتساپ در اندروید و آیفون

واتساپ سال ۲۰۱۷ برای جلوگیری از پاک شدن اطلاعات شماره قبلی قابلیت جدیدی اضافه کرد که روند تغییر شماره واتساپ را آسان می‌کند. قابلیت Change Number واتساپ به کاربر اجازه می‌دهد تا بدون از دست دادن اطلاعات، آن را عوض کند. با آموزش تغییر شماره تماس واتساپ همراه آی‌تی‌رسان باشید.

پیش از هر چیز ویدئو اختصاصی ما در این زمینه که با زبان طنز و به صورت نمایشی تهیه شده را مشاهده کنید. در این صورت دیگر نیازی به خواندن ادامه مقاله نخواهید داشت:

واتساپ مخاطبان شخص را از تغییر شماره تماس او مطلع می‌کند تا دیگر مجبور نباشد به هرکدام از آن‌ها جداگانه پیام داده و این مورد را اطلاع دهد. اگر شما نمی‌خواهید که همه از این کار شما مطلع شوند، می‌توانید لیستی سفارشی از مخاطبان دلخواه خود تهیه کنید.

با استفاده از قابلیت Change Number واتساپ تمامی اطلاعات، گروه‌ها و تنظیمات پروفایل شما از شماره قدیمی به شماره جدید منتقل می‌شود. همچنین حساب کاربری شماره تلفن قدیمی را حذف می‌کند؛ بنابراین مخاطبین شما دیگر نمی‌توانند آن حساب را در لیست مخاطبان واتساپ خود ببینند. پیشنهاد می‌شود که قبل از تغییر شماره تلفن، شماره جدیدتان را به مخاطبان خود بدهید.
قبل از شروع فرآیند تغییر شماره واتساپ بدون از دست دادن اطلاعات، مطمئن شوید که شماره جدید شما پیامک و تماس دریافت می‌کند و می‌تواند به اینترنت متصل شود. همچنین شماره تلفن قدیمی شما باید داخل همان گوشی که اپلیکیشن روی آن نصب شده، باشد تا بتواند توسط واتساپ تایید شود.

تغییر شماره واتساپ بدون از دست دادن اطلاعات
برای اینکه ببینید چه شماره‌ای توسط واتساپ تایید شده با کلیک روی آیکون سه نقطه (منو) وارد تنظیمات شده و روی عکس پروفایل خود کلیک کنید. حالا برای تغییر شماره واتساپ بدون از دست دادن اطلاعات مراحل زیر را دنبال کنید:

 • واتساپ را باز کنید.
 • روی سه نقطه (منو) کلیک کنید.
 • روی «Settings» کلیک کنید.
 • روی «Account» کلیک کنید.
 • گزینه «Change Number» را انتخاب کنید.
 • شماره قدیمی‌تان را در کادر بالا وارد کنید.
 • شماره تلفن جدید را در کادر پایین وارد کنید.
 •  گزینه «Next» را انتخاب کنید.
 • در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا شماره جدید خود را تایید کنید.

حالا تغییر شماره واتساپ شما به درستی انجام شده است. اگر تلفن شما همانی است که با شماره قبلی از آن استفاده می‌کردید؛ سابقه چت‌های شما به صورت کامل در شماره تلفن جدید نیز در دسترس خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
 1. نادیا می گوید

  حواستون باشه جای شماره جدید و قدیمی رو برعکس نزنید که همه چی پاک نشه

  موافقم ۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان