معرفی فیلم Amelie به کارگردانی Jean Pierre Jeunet: یک کمدی عاشقانه

فیلم Amelie به زبان فرانسوی و در سال 1۹۹۱ به کارگردانی Jean Pierre Jeunet‌ ساخته شد و توانست به محبوبیت زیادی دست پیدا کند. این فیلم نه تنها نظر مخاطبان عامه را جلب کرد بلکه توانست در بین منتقدین سرسخت سینما هم مقبول واقع شود. Amelie توانسته امتیاز ۸.۳ از IMDb و امتیاز ۸۹ از Rotten tomatoes دریافت کند. با آی‌تی‌رسان و معرفی این کمدی عاشقانه همراه باشید.

داستان فیلم Amelie در مورد امیلی، دختر جوانی‌ست که از کودکی به خاطر نوع تربیت خانواده‌اش در انزوا بزرگ شده و به فردی درون‌گرا تبدیل شده است. او حال به دختر جوان، خوش‌قلب و بسیار باهوشی تبدیل شده که دوست دارد از خوشی‌های کوچک زندگی کمال لذت را ببرد و به دیگران هم‌ برای لذت بردن از زندگی‌شان کمک کند. امیلی در یک کافه به عنوان پیش‌خدمت کار می‌کند و بعد از کار به دیدن همسایه نقاش خود می‌رود که به خاطر یک بیماری استخوانی هیچ وقت از خانه بیرون نمی‌آید.

با وجود این که اکثر فیلم‌های تولید شده در ابتدای قرن بیست و یکم ژانر درام و تاریکی داشتند، فیلم Amelie اثری عاشقانه و کمدی بود که حس سرزندگی و دل‌خوشی را به بیننده القاء می‌کرد. امیلی نماد دختر جوانی بود که لبخند زیبایش بارزترین ویژگی به شمار می‌رفت و نشان می‌داد هنوز هم انسان‌های خوب و خوش‌دل وجود دارند که به فکر کمک به دیگران هستند. به وجود تمام مهربانی‌های امیلی، او هیچ وقت بدی‌های دیگران را هم بی‌جواب نمی‌گذارد که این ویژگی او سکانس‌های شیرین و شادی‌آوری را به دنبال خواهد داشت.

فیلم Amelie نشان می‌دهد که در جهان امروزی نباید منتظر اتفاقی بزرگ شبیه به یک معجزه برای شاد بودن باشیم، بلکه باید از تک‌تک اتفاقات کوچک اطراف خود برای شاد بودن انگیزه بگیریم. شاید خیلی از مسائل که ما آن‌ها را پیچیده و مبهم می‌دانیم در اصل بسیار ساده باشند و فقط باید نگاه خود را عوض کنیم. امیلی نشان می‌دهد گاهی راحت‌ترین کار برای شاد کردن دل خودمان کمک به دیگران و دیدن شادی آنها باشد. به طور کلی این فیلم نکات زیبا و دل‌نشین بسیاری دارد که در دنیای خاکستری و صنعتی امروزه نادیده گرفته می‌شوند.

فیلم Amelie اثری‌ست که بعد از دیدن آن تا مدت‌ها حس خوبی خواهید داشت. لوکیشن این اثر دهه ۸۰ فرانسه را به تصویر می‌کشد و موسیقی متن زیبا و خاطره‌انگیز این فیلم لذت بردن از این تصویرسازی‌ها را راحت‌تر می‌کند. audrey tautou در نقش امیلی بازی بسیار درخشانی را به اجرا در آورد که حقیقتا سزاوار تشویق بود و جوایز متعددی را برای او به ارمغان آورد. این فیلم ۱۲۳ دقیقه‌ای سرشار از حس سرخوشی و مهربانی‌ست که بعد از اتمام، لبخند بر لبان شما خواهد آورد‌‌.

فیلم Amelie به کارگردانی Jean Pierre Jeunet
فیلم Amelie به کارگردانی Jean Pierre Jeunet‌

 

ممکن است شما دوست داشته باشید