معرفی فیلم‌های آموزنده و تاثیرگذار که همه‌ دختران باید ببینند

می‌توان گفت هر فیلمی یک پیام خاص در درون مایه خود برای مخاطبانش دارد و این پیام در بعضی فیلم‌ها به طور واضح‌تری نمایش داده می‌شود. در دنیای سینما فیلم‌هایی وجود دارند که پیام خاص و تاثیرگذار برای زنان و دختران جوان دارند. در این مقاله از آی‌تی‌رسان به معرفی 6 تا از فیلم‌های تاثیر‌گذار و آموزنده‌ای می‌پردازیم که هر دختری باید آن‌ها را تماشا کند.

این فیلم، اثری است که همه دختران باید ببینند ولی لازم است که یک جعبه دستمال کاغذی در کنار خود داشته باشند. این اثر با الهام از کتابی با همین نام ساخته شده و روایتگر داستان زندگی دختری جوان است که به سختی بیمار شده. فیلم روابط میان دختر بیمار و خواهرش را به تصویر می‌کشد که برای حفظ زندگی او از خیریه‌های مختلف کمک می‌خواهد و تحت فشار زیادی‌ست. این فیلم در مورد روابط خانوادگی و چالش‌های آن است که شما را به فکر فرو می‌برد.

فیلم‌های آموزنده برای دختران،My sister’s keeper
فیلم‌های آموزنده برای دختران،My sister’s keeper

Mulan

در ابتدا ممکن است این اثر فقط یک کارتون ساده به نظر رسد ولی مانند تمام انیمیشن‌های دیزنی، یک پیام مهم در درون خود دارد. مولان تصویرگر یک مبارزه برای رسیدن به زندگی‌ست که خودتان آرزویش را دارید نه آنچه که والدین‌تان فکر می‌کنند برای شما مناسب است. شجاعت مولان در میدان جنگ را می‌توان در مقیاس کوچک‌تر به تمام دختران جوانی نسبت داد که باید در مقابل خواسته‌های غیرمنطقی خانواده ایستادگی کنند و به دنبال آزادی و آرزوهای خودشان بروند.

فیلم‌های آموزنده برای دختران، Mulan
فیلم‌های آموزنده برای دختران، Mulan

Juno

کارکتر الیوت پیج در این فیلم باید با مشکلات خاص به سختی دست و پنجه نرم کند، بارداری در نوجوانی از یکسو و مشکلات بلوغ از سوی دیگر. با این حال راه و مسیری که شخصیت Juno برای حل مشکلات در زندگی پیش می‌گیرد، الهام‌بخش و قابل توجه است. این فیلم آموزنده برای دختران جوان، بدون اینکه از بارداری در نوجوانی حمایت کند، نشان می‌دهد که این اتفاق همیشه باعث نابودی زندگی فرد نمی‌شود، پیغامی که برخلاف بسیاری از فیلم‌های کلیشه‌ای دیگر است.

The hunger games

سری فیلم‌های عطش مبارزه به خوبی نشان می‌دهند که یک دختر هم می‌تواند مبارز خوبی باشد، دشمنانش را شکست بدهد و به یک رهبر قدرتمند و قابل احترام تبدیل شود. کارکتر Katniss Everdeen می‌تواند الگویی برای دختران نسل جوان در جامعه باشد. دختری که خانواده‌اش را دوست دارد و برای نجات دوستان و همچنین خواهرش هر کاری می‌کند. سری فیلم‌های عطش مبارزه بر اساس سری کتاب‌هایی با همین نام ساخته شده‌اند که در لیست بهترین کتاب‌های مناسب نوجوانان قرار گرفته‌اند.

فیلم‌های آموزنده برای دختران، The hunger games
فیلم‌های آموزنده برای دختران،The hunger games

 

Thelma and Louise

یک اثر کلاسیک زیبا با هنرنمایی Susan Sarandon و Geena Davis که فقط یکی از فیلم‌های زنانه فوق‌العاده در تمام دوران نیست بلکه پیامی بسیار آموزنده برای دختران هم به همراه دارد. زنان نباید اجازه دهند که فقط به واسطه نسبت خود با مردان خانواده شناخته شوند و هویت مستقل داشته باشند.

 

Bend it like Beckham

این اثر یکی از فیلم‌های آموزنده برای دختران جوان است که به آن‌ها می‌آموزد می‌توانند فعالیت ورزشی حرفه‌ای داشته باشند ولی همچنان زیبا و جذاب باشند. بسیاری از دختران جوان به اشتباه فکر می‌کنند ورزشکار بودن باعث می‌شود ظرافت زنانه نداشته باشند و زیبا به نظر نیایند. ولی این فیلم با بازی Keira Knightley که اوایل قرن ۲۱ام منتشر شد، توانست این تفکر اشتباه را کمرنگ کند.

منبع Allwomenstalk
ممکن است شما دوست داشته باشید