حمله توییتری دولتی‌ها به مجلس بر سر مصوبه کمیسیون تلفیق و احتمال افزایش قیمت اینترنت

با تصویب مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، از این پس حق امتیاز و سهم دولت از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی به میزان 10 درصد افزایش پیدا کرده و به حساب درآمد عمومی خزانه واریز خواهد شد.

با انتشار این خبر دولتی‌ها که نشان‌ داده‌اند با شیوه کار مجلس یازدهم مخالفت دارند با انتشار توییت‌های متعدد، نتیجه این مصوبه مجلس را گرانی اینترنت و توقف توسعه روستایی در بخش ارتباطات اعلام کردند. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات پیش از انتشار خبر تصویب این مصوبه در مجلس، در پیامی توییتری اعلام کرد: امیدوارم امروز نمایندگان محترم مجلس با مصوبه کمیسیون تلفیق، مبنی بر افزایش سه هزار میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه‌ها از جمله صدا و سیما برای امورات نظارتی، مخالفت کنند. تصویب این بند در تبصره ۶ بودجه باعث افزایش چشمگیر قیمت بسته‌های اپراتورها خواهد شد.

اشاره جهرمی به تبصره دیگر در کمیسیون تلفیق بودجه است که بر اساس آن، 3 هزار میلیارد تومان از منابع حاصله باید صرف تولید محتوا و فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی شود، مسئولیت صدور و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر منحصرا به ساترا داده شده است.

اما پس از انتشار خبر تصویر مصوبه در مجلس، حسین فلاح جوشانی، ‏معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات در توییتر خود نوشت: با مصوبه امروز مجلس، قیمت اینترنت گران خواهد شد و توسعه اینترنت در مناطق محروم نیز متوقف می‌شود. درآمد اپراتورها مستقیما به تعرفه وابسته است و افزایش درآمد خزانه و پرداخت آن به صدا و سیما قطعا با رشد قیمت اینترنت همراه خواهد شد.

همچنین امیر ناظمی، ‏‏‏‏معاون وزیر ارتباطات و ‏رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با واکنش تندی در توییت خود نوشت: اینترنت را گران کنید و پولی را که از مردم می‌گیرید به صدا و سیما بدهید تا بر آن نظارت کند.

به اعتقاد وزیر ارتباطات و معاونانش، مصوبه امروز مجلس موجب افزایش اینترنت و متوقف شدن توسعه ارتباطات روستایی می‌شود، اما مجتبی رضاخواه، عضو هیات ربیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس نظر دیگری در این مورد دارد، رضا‌خواه با حمایت از مصوبه امروز مجلس در واکنش به توییت وزیر اعلام کرد: ما تصویب کردیم که درآمد دولت تا 10 درصد از اپراتورها افزایش پیدا کند، به دنبال هستیم تا این افزایش درآمد صرف ایجاد زیرساخت و توسعه شبکه‌های مرتبط با تلفن همراه شود. به نظر می‌رسد این مطلب به درستی به وزیر منتقل نشده، بنده تاکید می‌کنم که به طور حتم اینترنت در سال 1400 گران نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. ایمانی می گوید

    تویئتر که فیلتره و استفادا از فیلتز شکن خلاف قانونه
    عجیبه که واسه خودشون نیست 😂😂

  2. فیض می گوید

    این وسط کسی بفکر مصرف کننده نیست ، اینا همش بازی سیاسیه جنگ بر سر سهم بیشتر از نفوذو قدرت و پوله

    موافقم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان