nik

وقتی که خبری از راننده اسنپ نیست!

رونمایی از سرویس‌های اسنپ، تپ‌سی و در کل ظهور تاکسی آنلاین، شاید یکی از بهترین هدیه‌هایی بود که می‌شد به ایرانیان داد. اینکه بتوانید خیلی راحت از هر کجای شهر و هر ساعت از شبانه‌روز، یک خودرو در اختیار داشته باشید و با قیمت رقابتی به مقصد برسید، چیزی نیست که بابتش شکرگزار نباشیم.

اما بالاخره آن‌قدرها هم شرایط گل و بلبل نیست که در هر لحظه بخواهیم به‌به‌ و چه‌چه کنیم. این روزها به خاطر شرایط کرونایی، مردم بیش از هر زمان دیگری به استفاده از تاکسی‌های اینترنتی، خصوصا اسنپ روی آورده‌اند. تاکنون بیش از هر مورد دیگری، بحث قیمت‌های نسبتا بالای اسنپ و عدم استفاده از کولر در روزهای گرم تاسبتان توسط برخی رانندگان، نقل محافل بود و بسیاری از آن گلایه داشتند؛ اما امروز می‌خواهیم به نکته‌ای اشاره کنیم که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد! دقیقا زمانی که اسنپ می‌گیرید و خبری از راننده اسنپ نیست…! با آی‌تی‌رسان همراه باشید تا یک تجربه تلخ از استفاده از اسنپ را برای شما بازگو کنیم.

متاسفانه هیچ راننده‌ای درخواست شما را قبول نکرد!

نمی‌دانم برای شما هم پیش آمده یا نه، اما این روزها خیلی با این هشدار و ابراز تاسف اسنپ مواجه می‌شوم! زمانی که شما آماده رفتن از مبدا به مقصد هستید و کسی درخواست شما را قبول نمی‌کند. در ۴۸ ساعت گذشته، شخصا چندین و چندبار با چنین پیغام خطایی مواجه شده‌ام تا جایی که مثلا امروز صبح برای رفتن به سرکار، بیش از 80 دقیقه معطل ماندم و در آخر هم خبری از راننده نبود…!

تصورش را بکنید که برای دوری از ازدحام جمعیت و قرار نگرفتن در معرض ویروس کرونا، حاضر می‌شوید قیمت‌های بالای اسنپ را بپذیرید و با خودروهای این سرویس به محل کار بروید؛ اما ساعت‌ها منتظر می‌مانید و کسی درخواست شما را قبول نمی‌کند!

امروز از ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه صبح تا ۹ و ۱۰ دقیقه مدام اسنپ عزیز در حال جستجوی راننده بود، اما کسی درخواست را قبول نمی‌کرد! این اتفاق دقیقا دو روز پیش با شرایط مشابه و تایم طولانی‌تر (از ۷:۵۰ تا ۹:۵۰) رخ داد اما به دلیل اختلالات شبکه، قطعی‌های اخیر برق و اینترنت و خلاصه هزار و یک بهانه دیگر به روی خودمان نیاوردیم؛ اما وقتی در 48 ساعت یک اتفاق مشابه، دوبار تکرار شود، دیگر نمی‌‌توان خیلی ساده از کنار ماجرا گذشت.

سوال‌های به‌ظاهر بی‌جواب

وقتی در این شرایط قرار می‌گیرید، چند سوال ساده به ذهن خطور می‌کند اما برخلاف همیشه این سوال‌ها بی‌پاسخ نیستند! بیایید تعدادی از مهم‌ترین سوالات را با هم مرور کنیم:

شاید هزینه پایین است و راننده‌ای درخواست را قبول نمی‌کند؟ گمان نمی‌کنم هزینه ۵۰ هزار تومانی برای مسافتی که در روزهای اخیر (به خاطر شرایط کرونایی و قرنطینه که اکثر ادارات تعطیل هستند)، نهایتا ۲۰-۲۵ دقیقه‌ای طی می‌شود، کم باشد! ضمن اینکه با همین هزینه، بارها این مسافت طی شده و مشکلی نبوده است. حتی از گزینه «عجله دارم» هم استفاده کردم و مبلغ را افزایش دادم اما بازهم خبری نشد!

آپدیت ۱۷ مرداد: بسیاری از عزیزان راننده در بخش کامنت‌ها نسبت به زمان اعلام شده برای رسیدن به مقصد اعتراض داشتند. در روزهای عادی طی کردن این فاصله بیش از ۷۰-۸۰ دقیقه طول خواهد کشید و این زمان برای قبل از عید و در زمستان به بیش از ۹۰ دقیقه می‌‌‌رسد. اما همان‌طور که در بالا هم مشخص کردیم، در زمان قرنطینه به دلیل تعطیلی ادارات، مسیر گفته شده ترافیک خاصی ندارد و نهایتا ۲۵ دقیقه‌ای طی می‌شود. اسکرین شات زیر از مسیریاب بلد، نشان می‌دهد که شما می‌توانید این مسیر را در روزهای قرنطینه و در حدود ساعت ۸ صبح به مدت ۲۴ دقیقه طی کنید. (اسکرین شات برای ۱۷ مرداد است اما از لحاظ شرایط با روزی که به آن اعتراض داشتیم، تفاوت چندانی ندارد). این موضوع به راحتی توسط هر شخصی قابل اندازه‌گیری خواهد بود.

شاید راننده‌ای در مبدا نیست؟ مبدا «دریاچه چیتگر» بود، جایی که از ساختمان‌های بلند و آسمان‌خراش‌هایش مشخص است که حداقل منطقه‌ای با تراکم جمعیت بسیار بالاست و اتفاقا همه هم در آن ساعت به سمت مرکز شهر می‌روند. تمام این‌ها به کنار، حداقل در خود نقشه اسنپ بیش از ۱۵ خودرو به عنوان راننده‌های منتظر به نمایش در می‌آمد! شاید هم نقشه و ماشین‌های روی آن فیک باشند؟ کسی چه می‌داند…!

راننده اسنپ

شاید مقصد شرایط عجیب و غریبی دارد یا خیلی محبوب نیست؟ مقصد «میدان فاطمی» تهران بود! دقیقا وسط پایتخت و جایی که حتی شامل طرح ترافیک هم نمی‌شود. دیگر مقصدی از این محبوب‌تر و سر راست‌تر سراغ دارید؟

آپدیت ۱۷ مرداد: بسیاری از رانندگان عزیز نسبت به صحبت‌های ما در زمینه شرایط میدان فاطمی معترض بودند و می‌‌گفتند که میدان فاطمی (میدان جهاد) تهران شامل طرح ترافیک می‌شود! همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، میدان فاطمی به هیچ‌وجه در طرح ترافیک نیست و فقط شامل طرح زوج و فرد می‌شود.

شاید اینترنت منطقه دچار مشکل شده و رانندگان به اینترنت دسترسی ندارند؟ وقتی شما با یک گوشی و سیم کارت معمولی از طریق دیتای سیم کارت در حال استفاده از اسنپ هستید و همزمان کارهای آنلاین خودتان را انجام می‌دهید و سری هم به اینستاگرام و ویدئوهای سنگینش می‌زنید، گمان نمی‌کنم اختلالی در شبکه و اینترنت منطقه وجود داشته باشد.

و…

پشتیبانی از همه جا بی‌خبر!

وقتی پاسخی منطقی برای سوال‌های پیش آمده پیدا نمی‌کنید، بهترین کار تماس با پشتیبانی و مطرح کردن موضوع است. بالاخره آن‌ها مسئول هستند و حتما چیزی می‌دانند که ما نمی‌دانیم؛ از طریق اپلیکیشن تصمیم گرفتیم برای نخستین بار در طول این سال‌ها، با پشتیبانی شرکتی به بزرگی اسنپ تماس بگیرم و پیگیر ماجرا شوم.

وقتی مشکل را با پشتیبانی در میان گذاشتم، با پاسخ عجیب‌تری رو‌به‌رو شدم. پشتیبانی عزیز با نهایت احترام گفت که خب متاسفانه راننده‌ای درخواست شما را قبول نکرده است!

ظاهرا تعداد درخواست‌های لغو شده کاربران در پنل ثبت می‌شود؛ امروز من ۴-۵ باری منتظر مانده و اسنپ در جستجوی راننده بوده و خودش به این نتیجه رسیده که راننده‌ای پیدا نشده و ۵-۶ باری هم خودم از سر ناچاری لغو کردم، چون بیش از یک ساعت گذشته بود و خبری از قبول شدن درخواست نبود…! شاید از نظر اسنپ این قضیه که حداقل نیم ساعت گذشته و کسی درخواستی قبول نکرده خیلی طبیعی است و شما نباید در دفعات بعد خودتان اپلیکیشن را ببندید، گوشی را ری‌استارت کنید یا کارهایی از این دست به گمان اینکه شاید اصلا گوشی به مشکل خورده باشد! با این حساب فکر می‌کنم حداقل دلیل انتخاب و روان‌شناسی رنگ لوگوی اسنپ مشخص شده باشد؛ به رنگ چمن و رنگ لوگو دقت کنید…!

راننده اسنپ پشتیبانی

از همه چیز جالب‌تر واکنش پشتیبانی بود که گفت: «خب راننده‌ای درخواست شما رو قبول نکرده!» بگذارید یک سوال بپرسیم: پس پشتیبانی اصلا این وسط چه نقشی دارد؟ اگر قرار باشد که پیگیری نکنند که خب خودمان خیلی راحت می‌توانیم سر خیابان یک خودرو دربست بگیریم و به مقصد برویم! دیگر این واضح است که راننده‌ای درخواست من را قبول نکرده اما راه حل چیست؟ آیا قرار است مانند این دو بار، هر روز هیچ اسنپی برای درخواست من نباشد و پس از مدت‌ها معطلی ناچار به استفاده از آژانس‌های سنتی و یا دربستی کنار خیابان باشم؟

تجربه شما؟

شاید با مشاهده این شرایط، وقت آن رسیده باشد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنیم یا اصلا از خانه خارج شده و از کنار خیابان با یک مسافربر بر سر قیمت به توافق برسیم. با این کار ظاهرا خیلی زودتر راننده پیدا شده و کمتر معطل می‌مانیم؛ چه بسا حتی با قیمت پایین‌تر به مقصد برسیم. خود راننده نیز از اینکه پول نقد می‌گیرد و کمیسیونی به اسنپ نمی‌دهد، بسیار راضی‌تر خواهد بود. یعنی یک معامله برد-برد به نفع همه! دیگر لازم هم نیست که مزاحم اوقات شریف پشتیبانی شویم و وقت همچون طلای‌شان را بگیریم.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تاکنون شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اید؟ یا اصلا مشکل خاص و عجیب و غریبی در اسنپ داشته‌اید که انگشت به دهان بمانید؟!

ممکن است شما دوست داشته باشید
269 دیدگاه
 1. کیان می گوید

  ۷۰ ۸۰دقیقه معطلی؟؟؟؟
  کرایه های بالای اسنپ؟؟؟؟
  خب دوست عزیز، تاکسی های اینترنتی، فقط یکی از گزینه های حمل و نقل شهری هستند وقتی برفرض ماشین گیرتون نیومده و قیمت های اسنپ هم به قوله شما بالاس، شما میتونستین با آژانس رفت و آمد کنید که کرایه بالایی هم به اسنپ پرداخت نکنید. یا میتونستین تا سره خیابون برین و یه تاکسی دربست بگیرین تا بازهم کرایه ی بالایی به اسنپ پرداخت نکنید
  به همین راحتی!!

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
  1. احسان می گوید

   والا اگه اسنپ گرون بود که ۲ ساعت منتظر نمیشیدی یکی درخواست قبول کنه .

   موافقم ۴
 2. ایوب راننده همیشه مقصر می گوید

  راننده قبول نمیکنه چون نمیصرفه . چون معلوم نیست مسافرش چه جور کسی باشه: نرمال باشه یا آنرمال که بخواد بخاطر ۵۰تومن ۱۰۰تومن به راننده ضرربزنه. من همیشه راه نزدیک میرم چون راه دور اگر کرایه ش۱۰۰تومن هم باشه مسافر بی فرهنگ اونقدر میگه تندبرو تندبرو که نه اعصاب برام میمونه ونه ماشین سالم برام اگر نویسنده( که انگار تابحال تاکسی دربستی نگرفته) از قیمت یک تاکسی دربست اطلاعی داشت میفهمید که بصرفه بودن یعنی چه. یا اگر نویسنده از لوازم مصرفی و قطعات یدکی ضروری یک ماشین در حدپراید اطلاعی داشت میفهمید بصرفه بودن یک سفر یعنی چه. من خودم ماشینم بسیار کم کارکرده درحد یک چهارم ماشینهای همسن خودش، ولی الان چنان به خرج افتاده که باید درآمدیک ماهم رو بدم برای باتری و کلگی پلوسو شمع و وایر و… بدا بحال ماشینهایی که عمر بیشتری دارند. نویسنده کمی با کفشهای کسیکه لنگ میزنه راه بره دیگه متوجه میشه ایراد از کجاست.

  موافقم ۸
 3. مرتضی می گوید

  واقعا خنده داره خخخخخخخ کرایه های اسنپ بالاس؟!ََ!!!!!!!
  فک کنم نویسنده محترم یه چندسالی خواب بودن و تازه بیدار شدن و اولین هزینه ای که کردن بابت کرایه اسنپ بوده . اولا باید بگم شما نگاه کلی باید داشته باشی و منصفانه و با سنجیدن تمام شرایط باید نظر شخصیتون که پر از حب و بغض است رو در غالب نوشته برای عموم عرضه کنین وقتی یه پاکت شیر دویست درصد گرون شده منه راننده باید چجوری هزینه های زندگیمو تامین کنم هر کالایی با چندصد درصد افزایش بها مواجه شده و طبعا هر شغلی به تناسب تورم باید افزایش نرخ داشته باشه . منی که تعویض روغن میکردم با سی هزار تومن و یه مسافتو ده هزار تومن مثلا کرایه میگرفتم توقع دارین الانم که دویست و پنجاه هزارتومن تعویض روغن ماشینم هزینه داره بازم همون ده تومنو بگیرم؟ لنت ترمز بیست تومنی شده صدو سی تومن کمک پراید شده هشتصد هزار تومن و و و… پس یکم منصف باشید و درک کنید یه پراید صدو پنجاه میلیونی که خودش اندازه یه ادم خرج داره به همراه یک مرد که تمام وقتشو در حال رانندگی برای تامین مخارج زندگیشه لیاقتش بیشتر ازین هاست

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱
 4. ق رحیمی می گوید

  سلام لطفا مدارکی دارم از قیمتهای پایین در مورخه ۹ شهریور تا ساعت ده صبح از اسنپ اگر شماره واتساب به ایمیل بنده بفرستید برای جناب مجتبی مسکینی بفرستم چون بنده چه ماهی کار نکردم امروز خواستم کار کنم فکر کردم سال ۱۳۹۶ هستم و دارم خواب میبینم لطفآ شماره واتساب برام ایمیل کنید

  موافقم ۵
 5. وحید hh می گوید

  دعوا نکنین نه مسافر مقصره نه راننده .متاسفانه این به خاطر سیستم غلط مملکت ماست .متاسفانه ماشین هامون همه رترکیده چون قانونا ماشین رو ۴ سال بعد باید عوض کنی خوب اینو دولت باید با کمترین قیمت ماشین رو به راننده های تاکسی اینترنتی بفروشه ولی متاسفانه انقدر گرونه که نم تونه سمتش بره مجبوره با اون ترکیده کار کنه.و در ضمن سخت کار دنیا رانندگیه. قابل توجه کارمندان عزیز .چون تابستان با یه ماشین ترکیده واقعا مرد میدان میخواد .پس درخواست کولر نکنید.

  موافقم ۴
 6. وحید می گوید

  در ضمن راننده با مسافر دشمنی نداره به خدا .چی کار کنه .استرس تصادف ._ استرس کرایه خونه_ استرس جریمه افسر-استرس خرابی ماشین ترکیده – گرمای ۴۵درجه تهران _ترافیک _ استرس نداشتن حامی واقعی در خرج و مخارج زندگی .رانندگی واقعا به جرات میگم سخت ترین و پر استرس ترین شغل دنیاست و از همه مهمتر نداشتن بیمه تامین اجتماعی .که الان ازادش شده ۹۰۰تومن .رانندگی به غیر ضرر هیچ سودی نداره .در حالی که یه کارمند بیمه است و اگه یه روز سر کار نرفت مرخصی رد میشه .ولی راننده اگه یه روز سر کار نره هیچی نداره.

  موافقم ۵
  مخالفم ۱
 7. محمدرضا می گوید

  من یکی بشخصه توی این دوران مسافرم خانوم باشه برام بهتره چون خسته شدم اینقدر با آقایون بحث کردم که برادر ماسک بزن.داداش عقب بشین..و ….ولی خانوم ها هم ماسک دارن هم خودشون میشینن عقب تا مقصد حرفم نمیزنن.

  موافقم ۵
 8. حامد می گوید

  فقط دنبال منافع خودتون باشی کار درستی نیست، در امد اسنپ خیلی هم بالا نیست، اما مشکل کجاست؟ ۱.نریختن سهمیه بنزین به موقعه۲. افرادی که شغل دومشون هست و به دنبال مسیری هستند که به کارشون نردیک باشه ۳.اصطلاک بالای ماشین و هزینه های بالا۴. کرایه های خیلی پایین در اکثر شهر ها به جز تهران
  وقتی بدون غرض نگاه کنیم نه برای شمای مسافر میصرفه نه برای راننده ها
  کمی تفکر بد نیست

  موافقم ۴
 9. حمید می گوید

  مشکل بزرگ هم مسافر و هم راننده قیمتهای شناوره . این مهم نیست که از آسمون سنگ بباره ترافیک باشه ، برف بیاد ، گرم باشه و … مهم برای اینا حجم تقاضاس ! آخه به راننده و مسافر چ مربوط که شما درخواست ندارید یا دارید ؟! وقتی تقاضا دارید جیب مسافر و وقتی ندارید جیب راننده رو می زنید . از پورسانت بین ۲۰ تا ۲۲ درصد ! خودتونم ک تو این شرایط وانفسای کرونایی حاضر نیستید ک کم کنید ! در مشهد انقد درخواستها و کرایه ها کم شده که حتی مسافر عجله دارم رو هم ک میزنه باز به نرم مطلوب نمیرسه ! چرا فک میکنن که اگر کرایه کم بزنن مسافر سرویس میگیره ! مسافر وقتی سرویس میگیره ک کار واجب داشته باشه . نویسنده مقاله ظاهرا فقط راننده بیگناه رو بجای پشتیبانی تاکسی های مجازی هدف گرفته !

  موافقم ۳
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   اگه متن رو خونده باشید، کاملا مشخصه که طرف حساب مقاله به هیچ‌وجه راننده نیست!!

   موافقم ۳
   مخالفم ۳
 10. widget می گوید

  با خوندن این نظرات حس میکنم ایران شده گله گرگ ها؛ هر کسی سعی میکنه از طرف مقابلش بیشتر بِکَنه و اینو فراموش کردیم که زمین گرده، هر بلایی سر بقیه بیاریم یه روزی سر خودمون میاد!

  موافقم ۲
 11. محمدرضا می گوید

  این خوبه دیروز من اومدم درخواست دادم تو خیابون ولیعصر (شهریار – تهران ) ماشین هم پیدا کرد
  تو مپ رفت قشنگ دور زد ۱۰دیقه فاصله رو داشت و …. تا اینکه رسید به نزدیک من جایی ک من بودم بعد لغو درخواست کرد
  خب مرد مومن ۱۰ دیقه من رو منتظر گذاشتی خودت رفتی دور قمری رو زدی تا برسی به من چرا لغو میکنی؟ بدون اینکه یه زنگی چیزی بزنه یا چیزی بگه راحت
  ۱۵ دیقه اینا هم من اسیر شدم تا دوباره یه اسنپ دیگه درخواست کردم

  موافقم ۱
  مخالفم ۳
 12. علی می گوید

  سلام
  یکی از رویکردهای اساسی کار اسنپ (حمل و نقل مسافر) این بود و هست که راننده در برابر کرایه کمتری که نسبت به آزانس های تلفنی دریافت میکنه ، امتیازاتی را خواهد داشت مانند عدم نیاز به درنوبت قرارگرفتن / قبول مسیر به صورت دلخواه و غیراجباری / وجود مسافر در مسیر برگشت / عدم نیاز به حضور در محل آژانس / ساعت کاری دلخواه و ……
  رانندگان بزرگواری که فقط نیمه خالی لیوان را فریاد میزنند! لطفا منصفانه صحبت کنید . اگر گرانی هست برای فقط شما نیست همه درگیر اوضاع نابسامان اقتصادی هستن.

  موافقم ۴
  مخالفم ۳
 13. ناصر می گوید

  به نظر من بهتره اسنپ را برای کارهای خیلی واجب که عجله زیادی دارید استفاده کنید من چند سالی هست از اسنپ استفاده میکنم اوایل چون قیمتهاش پایین بود خیلی بصرفه بود و زیاد استفاده میکردم اما الان فقط در شرایطی خاص که خیلی مجبورم استفاده میکنم البته اینم بگم مقصر این وضعیت مسافر یا راننده ها نیستن الان واقعا درامدها پاسخگوی این تورم و گرانی های افسارگسیخته نیست مقصر اصلی این وضع بی کفایتی و بی سوادی مسئولان کشور هست که مملکت را به این وضع انداختن اگه کارکردن تاکسی ها در سایر کشورها را مشاهده کرده باشید کلا یه حالت مثل دربست تو ایران هست یعنی اینجور نیست که مثلا یه مسافر سوار شد جلوتر دوباره مسافر سوار کنه البته اسنپ هم دارن که اونجا اسمش اوبر هست اما اونجا سیستم اقتصادی طوری پیکربندی و مناسب چیده شده که نه کرایه ها برای مسافر گران باشه و نه اینکه برای برای راننده بصرفه نباشه

  موافقم ۱
 14. آرش آقازاده می گوید

  نویسنده محترم جناب آقای مجتبی مسکینی
  بنده خودم در ماه حدودا ۳۰۰۰ کیلومتر به طور پاره وقت برای اسنپ کار میکنم. چون منزل بنده شرق تهرانه و محل کار اصلیم، غرب، هر روز بین ساعت ۷ تا ۸ شاهد این هستم که مسیرهای منتهی به شرق، شلوغه و ترافیک سنگین (اتوبانهای همت و حکیم). چطور میفرمایید که از چیتگر تا میدان فاطمی ۲۰ دقیقه راهه؟
  ضمنا بنده به عنوان راننده اسنپ مختارم سفر شما رو قبول کنم یا نکنم. چاقو که زیر گلوم نذاشتن شما رو حتما ببرم. حتی اگر شما تنها مسافر این شهر هم باشید و بنده هم تنها راننده این شهر، باز هم اجباری برای قبول سفر شما نیست.

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   عزیز
   اصلا اجباری به قبول سفر از سمت شما نیست و کاملا در این زمینه مختار هستید منم مختارم که استفاده کنم یا نکنم در این موضوع که شکی نیست و کسی هم در این باره صحبتی نکرده اصلا! مخاطب مقاله که اصلا راننده‌ها نیستند و کاملا مشخصه که اعتراض به اسنپ هست! اگه مقاله رو کامل خونده باشید مشخصه که تجربه شخصی بد از یه سرویس محبوب در ایرانه و برای این نوشته شده که شاید مدیران اسنپ بخونن (که خوندن) و مشکل رو حل کنن (حالا اینکه مشکل چی بوده مهم نیست، مهم اینجاست که حل بشه چون مخاطبان از اسنپ بابت این شرایط ناراضی هستند)
   و باز هم اگه مقاله رو خونده باشین با رنگ متمایز نوشتیم که در شرایط قرنطینه به خاطر کرونا که اکثر ادارات تعطیل هستند این موضوع رخ داده! مسیری که گفتیم در روزهای قرنطینه و یا پنچشنبه‌ها کوچکترین ترافیکی نداره و شخصا هر روز تو این شرایط با ماشین شخصی نهایتا در بدترین حالت ممکن ۳۰ دقیقه تو راهم، به طور میانگین ۲۰ تا ۲۵ طول میکشه چون مسیر ترافیکی نداره الان! خودتون میتونید تشریف ببرید و تست کنید
   موفق باشید

   موافقم ۲
   مخالفم ۳
 15. مجتبی می گوید

  من راننده وقتی سر ظهر هوای گرم ترافیک اونم با ماشین پراید ک کولر بگیرم یا جوش میاره یا مصرفش چن برابر میشه یا راه نمیره کار نمیکنم میرم خونه تا شرایطش برام پیش بیاد ک ن خودم اذیت بشم ن ماشینم.چرا چون نیم ساعت راه برای ۱۰هزار تومن اصلن صرف نمیکنه. بعضی مسافرا هم ک اینقد پر توقع هستن ک فکر میکنن ما برده دستشون ده جا توقف میکنن و کنار خیابون اگر دوستشون یا فامیلشون و ببینن میگن این آقا رم سوار کن بعد ک میشینه طرف بهش میگه من ماشین دربست گرفتم بیا تورم سر راه ببره. اون آقایی هم ک میگه ۵۰۰تومن و۱۰۰۰تومن نمیدن و دروغ میگن نداریم پول خورد. ببین توی برنامه شرایط پرداخت داره اعتباری و نقد میتونی اعتباری پرداخت کنی تا یک قرون اضافه ندی و به راننده تهمت نزنی یا میتونی پول خورد تو همراهت داشته باشی تا کسی حقتو نخوره لطفا تهمت نزن توی این مملکت کسی با ۵۰۰تومن و۱۰۰۰تومن پولدار و بدبخت نشده

  موافقم ۱
 16. راننده اسنپ می گوید

  سلام من یک راننده اسنپ هستم.
  این که میگن کسی قبول نمیکنه چن وقته بخاطر مشکلات نرم افزار و اینترنته چون برای منه راننده هم درخواست نمیاد یک لحظه در صورتی ک ۱۰۰متر میرم جلوتر یهو نرم افزار خودشو میکشه و تند تند مسافر میده.
  خب حالا بحث قیمت بگم ک اسنپ نسبت ب آژانس کرایش خیلی پایینه.
  بعدشم اونایی ک از قیمت بالا صحبت میکنن خب راننده قیمت و مشخص نمیکنه سیستمه. منه راننده هم مشکلم با سیستمه ن با شما مسافر محترم. اگر کرایه بالا بود درخواست نده برو همون کنار خیابون سوار تاکسی شو ک اگر گوشیت کیف پولت یا هرچیزی توش فراموش کردی دیگه نتونی بهش برسی ن وقتی توی اسنپ بسته آدامس ۴ تومنی افتاده زنگ میزنی پشتیبانی ک بگین برام بسته آدامسمو بیاره منه راننده باید اندازه ۱۰کرایه مفت و مجانی برات بیارم ک شما حواست نبوده.
  مسافرای محترم حقوق شمای کارمند بالا نرفته اینجا اعلام نکن برو جاش اعتراض کن حقوق شما دست منه راننده نیست بعدشم اون آقایی ک تند تند میگه ارشد دارم اگر راننده اسنپ خوبه حقوقش بالاست کارتو کنار بزار بیا راننده بشو خب چرا عمرتون تلف میکنی

  موافقم ۳
 17. بابایmaemo می گوید

  خخ

 18. بهنام می گوید

  به نظر بنده پس از طرح مشکل باید بدنبال راه کاری برای برون رفت از این مشکل بود راه هایی که من بعنوان یک استفاده کننده از این سرویس به ذهنم می رسد چنین است:
  ۱) با مقایسه اسنپ با شرکت های مشابه مثلا شرکت دی دی در چین که مبلغ کمیسیون ۱۰ الی ۱۲ درصدی همراه با بیمه برای رانندگان و اتومبیل درنظر گرفته است کمیسیون ۲۰ درصدی حق کمیسیون بالاییست. با این شرایط اقتصادی شرکت باید کمیسیون خود را حداقل ۱۰ الی ۱۲ درصد پایین بیاورد.
  ۲) شرکت حدالامکان از افرادی که بعنوان شغل دوم و یا بازنشستگانی که حقوق بالایی دارند و افرادی که تراکنش مالی بالایی دارند، کسی را بعنوان راننده به خدمت نگیرد. (بعنوان تجربه شخصی ذکر میکنم، افرادی را دیده ام که حقوق بازنشستگی بالای ۱۰ میلیون تومان داشته اند و راننده اسنپ هم بوده اند)
  ۳) طرح ترافیک ودیگر طرح ها برای رانندگان با تخفیف و حتی رایگان باشد.

 19. چیاکو می گوید

  با سلام بنده هم بعنوان مسافر و هم بعنوان راننده از خدمات اسنپ استفاده کردم و الان به درک بهتری رسیدم.. مدتی به علت کرونا و کسادی بازار به ناچار بعنوان راننده اسنپ فعالیت داشتم… تا وقتی بعنوان مسافر استفاده میکردم احساس میکردم قیمتها خیلی بالاست اما وقتی با ماشین دنا مسیر ۹۰ دقیقه و حتی بیشتر رو با ۷۰ هزار تومن کرایه طی کردم فهمیدم حق با راننده هاست… با این گرونی روغن موتور و ریسکی ک قبول میکنی تو این ترافیک تهران واقعا ارزش نداره.. ضمن اینکه اکثر مسافرا با دید بسیار بدی به راننده نگاه میکنن…. خداروشکر اوضاع کاسبی بهبود پیدا کرد و از دست استثمار اسنپ خلاص شدم

  موافقم ۶
 20. بابایmaemo می گوید

  سلام.من ازطرف فرزندم معذرت میخواهم.این ازهمون اول ازنظررفتاروقیافه شبیه سبزی فروش محلمون بود.حالاخدامیدونه که…….

  موافقم ۴
 21. علیرضا می گوید

  بله این مشکل شایعی هست و باعث میشه کم کم دیگه روی اسنپ حساب باز نکنیم.اما مشکل کجاست؟اولین مشکل خود اسنپه.نه راننده مقصره نه مسافر.چیزی که مسافران کمتر بهش توجه میکنند اینه که اسنپ یک پنجم کرایه پرداختی را برمیداره و به راننده نمیده.این میزان پورسانت با توجه به خدماتی که اسنپ ارایه میده واقعا زیاده.این پورسانت حداکثر باید ده درصد باشه.دومین مشکل فرهنگیه.کلا در ایران کرایه ها پایینه.رانندگی به عنوان شغل دایم با درآمد مکفی در نظر گرفته نشده و نمیشه فقط هم رانندگی نیست کلا در مورد کارهای یدی و کارگری این سیاست غلط وجود داره که تفاوت دستمزد معناداری بین حقوق مهندس و کارگر و دکتر و پرستار وجود دارد.چرا؟این معزل باعث شده در مدارس هیچ بچه ای نخواهد کارگر بشود همه بچه ها دوست دارند دکتر مهندس بشوند.در حالیکه جامعه نیازش به کارگر صدها برابر بیشتر از رییس و مدیر و دکتر و مهندسه.البته این بدان معنا نیست که حقوق دکتر مهندس بالاست نه موضوع اینه که حقوق کارگر پایینه تفاوت دستمزد باید کمتر از ده درصد باشد.راننده اسنپ باید به قدری درآمدش بالا باشد که به شغل خودش افتخار کند مشکل در جامعه صرفا باید بیکاری باشد و هر کسی که کار میکند باید درآمدش کفاف زندگیش رو بدهد و به اینکه شغل دارد افتخار کند.باید فرهنگ غلطمون رو درست کنیم.دکتر چند سال بیشتر درس خونده عوضش کارش راحتتر از کار پرستاره.باید به جایی برسیم که اگه در مدرسه از بچه ها پرسیدن شغل مورد علاقه شما چیه.تراشکار و مکانیک و راننده و باغبون و گچکار و نجار و بنا و پرستار و نظافتچی و زباله جمع کنی بیاد در لیست علایق دانش آموزان.فکر نکنید با فزایش حقوق کارگران هزینه زندگی شما بالا میره به این فکر کنید که در جامعه ای زندگی کنیم که در آن کارگران ما به اندازه مهندسان ما رفاه داشته باشند.زباله جمع کن با اشتیاق و علاقه کارش رو شروع کنه.زندگی کردن در جامعه ای که کارگرانش علیرغم زحمت زیاد رفاه مناسب ندارند اصلا خوشایند نیست باید پرستار حقوقش معادل حقوق پزشک باشه.چون هر دو به یک اندازه برای یک جامعه مفیدند و به خدمت هردو نیاز داریم.

  موافقم ۸
 22. احمد جوکار می گوید

  سلام
  من خودم راننده اسنپ در شیراز هستم. متأسفانه بر خلاف آنچه که در تهران است ، در شیراز کرایه ها خیلی پایین است و بعضی اوقات، مسیر های طولانی تر کرایه اش کمتر است. هم چنین بعضی وقت ها مسافران آدرس را اشتباه می زنند و قبلش زنگ هم نمی زنند تا آدرس دقیق را به اطلاع راننده برسانند. علاوه بر این، بعضی از مسافران در بین مسیر برای خرید یا گرفتن پول از عابر بانک درخواست توقف دارند ولی یا توقف در مسیر نمی زنند و یا اصلا کرایه توقف را نمی دهند. با تشکر از شما

  موافقم ۳
 23. راننده می گوید

  سلام
  من لیسانس کامپیوتر دارم و فعلا تا کار مطمعنی گیرم بیاد دارم با اسنپ کار میکنم ، اول اینکه توی منطقه ما تاکسی تلفنی ها درآمد بیشتری نسبت به ما دارن ، کرایه ما معمولا کمتره، گاهی هم که بیشتره مسافر ترجیح میده با آژانس بره ، گاهی کرایه اینقدرکمه که مسافر بقیه پولشو پس نمیگیره ، من دیروز ۸ ساعت کار کردم وقتی اومدم خونه بدنم کوفته بود و بشدت خسته بودم ، فقط می‌خوام بگم فکر نکنید راننده نشسته تو ماشین و پول پارو می‌کنه ، چون اکثر کرایه ها کمه ، سوخت ماشین هست ، استهلاکش ، فرض کنید برید تا شب کار کنید بعد یکدفعه ماشین خراب بشه و مجبور بشید درآمد چند روزتون رو خرجش کنید …

  موافقم ۶
 24. بابایmaemo می گوید

  Maemoمعلومه توکه باپاچه خواری و…..مالی.کارمندشدی وخاک توسرت که باکارشناسی ارشدانقدرحقوق میگیری که نداری ازاسنپ استفاده کنی.راننده اسنپ نان بازوشو میخوره نه مثل تونان دسمالشو

  موافقم ۵
  مخالفم ۱
 25. جعفر خدامی وایقان می گوید

  با سلام خدمت دست اندرکاران تاکسی های اینترنتی
  مکرر از همکاران شنیده ام که رانندگان با کوچکترین تخلفی مسدود میشوند و این موضوع به ضرر شرکتهای فوق میشه لذا با کوچکترین گزارشی از طرف مسافر و پیگیری نکردن موضوع فوق توسط شرکت باعث نارضایتی راننده میشه و ناچارا سوق پیدا می‌کنه برای شغل دیگه ای.
  صحبت اصلی اینه که چرا بدونه تحقیق راننده ها رو مسدود می‌کنه.
  وقتی به مسافری اجازه نمیدم سیگار بکشه زهرشو از طریق امتیاز دادن می‌ریزه.
  وقتی در طول مسیر توقف می‌کنه برای عابر بانک به بهانه اینکه میخواد برای راننده پول بگیره برای دونفر دیگه هم کارت به کارت می‌کنه بعدش هم منت می‌ذاره که میخوام برای شما پول بگیره.
  ضمنا بنده مسدود دائم شده ام.

  موافقم ۸
 26. سقا می گوید

  لعنت بر سیستم فاسد که مردم رو به جون هم میندازه

  موافقم ۶
 27. شهریار می گوید

  نکنه فکر کردین اول صبح تو اون منطقه راننده هست یا راننده از اپارتمان بالای بیست طبقه اومده پایین و ماشنشو روشن کرده منتظر مسافر شده تا اجاره اون اپارتمان رو با کرایه تاکسی اینترنتی دربیاره

  موافقم ۳
 28. علیرضا می گوید

  شما اگه راست میگی اسنپ کرایش گرونه ۸۰ دقیقه منتظر نمی موندی اسنپ بگیری میدونی که آژانس دوبرابر اسنپ میبره . برو سرخیابون دربست بگیر تا تاکسی ها ببرن بروسنن شما رو میدونی که تاکسی بیشتر از اسنپ و آژانس میگیره وگرنه میرفتی ۸۰ دقیقه منتظر نمیموندی .هنوز نمیدونی که فاطمی طرح آلودگی هوا هست با اینکه اونجا سر کار میری واقعا که !بعد میای سخنرانی میکنی اول ببین محل کارت کجاست شاید تا حالا اشتباه میزدی ؟ از این به بعد برو سر خیابون دربست بگیر ببینم واست کولر میزنه یا نه با کرایه دوبرابر اسنپ ؟!

  موافقم ۷
  مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.