nik

آیا جلسات کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی محرمانه خواهد بود؟

یکشنبه، ۱۸ مهر، اولین جلسه کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی برگزار شد و تصمیم گرفته شد که این کمیسیون، ساعت ۱۶ تا ۱۸، در روزهای یکشنبه‌ و سه‌شنبه‌‌ هر هفته‌ای که صحن علنی مجلس، جلسه دارد؛ برگزار شود.

از آن ‌جایی که در افکار عمومی، حساسیت‌های زیادی پیرامون این طرح بحث‌برانگیز وجود دارد؛ پیش‌تر، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و همینطور طراحان این طرح، به مردم اطمینان داده بودند که جلسات به‌صورت علنی پخش خواهد شد و محتوای آن در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت؛ اما حالا و پس از شروع رسمی جلسات این کمیسیون، گویا بین اعضای کمیسیون، تردیدهایی در رابطه با پخش علنی جلسات، وجود دارد.

دبیر کمیسیون مشترک طرح صیانت، در این رابطه توضیحاتی را ارائه داده است؛ مهرداد ویس کرمی توضیح داد که اعضای کمیسیون، متوجه هستند که تصمیم‌گیری‌ها در ارتباط با این طرح برای مردم مهم است و همه اعضای کمیسیون هم می‌خواهند که مذاکرات شفاف باشد اما هنوز به‌طور قطعی مشخص نشده است که محتوای جلسات چگونه در اختیار مردم قرار بگیرد.

او همچنین افزود: این احتمال وجود دارد که سخنگوی کمیسیون و یا درغیاب او، رئیس یا نائب رئیس اول کمیسیون، از مذاکرات جلسه، گزارشی تهیه کند و آن را در اختیار مردم قرار دهد و یا پیشنهاد دیگری وجود دارد که مذاکرات کمیسیون از راه درگاه اینترنتی مجلس، پخش شود.

ویس کرمی همچنین، به این نکته اشاره کرد که جلسات کمیسیون‌ها با جلسات صحن علنی مجلس متفاوت است و مسائل آن چالشی‌تر و تخصصی‌تر هستند و ممکن است برای مردم خسته‌کننده باشد؛ به همین دلیل این احتمال نیز وجود دارد که گزارش مذاکرات، پس از حذف موارد زائد و خلاصه شدن، در اختیار مردم قرار بگیرد.

دبیر کمیسیون مشترک طرح صیانت، درنهایت تاکید کرد که همه این‌ها احتمال هستند و در جلسات بعد، اعضای کمیسیون باید درباره این موضوع، بحث و تصمیم‌گیری کنند تا نتیجه نهایی مشخص شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. سامان می گوید

  طرح صیانت دارن اجرا می‌کنن. متوجه نشدین؟!!شما که خدای اینترنت هستین. ما که یه آدم عادی هستیم متوجه شدیم

  موافقم ۱
  1. زهرا می گوید

   این مجلس مگه مجلسی نیست که همه باید مطیعش باشند؟ به رای اکثریت مردم احترام بگذارید
   اگر صیانتی هم قرار باشه اجرا بشه خواسته اکثریت مردم هست.

 2. امیر می گوید

  تصمیم به “خسته کننده بودن” یا نبودن جلسه رو به عهده اونایی بزارین که دارین براشون صیانت میکنید.

  موافقم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.