اپل از زمان خروج جانی آیو موفق به طراحی محصولات کاربردی‌تری شده است

امروزه با اطمینان می‌توان اعلام کرد که فعالیت جانی آیو؛ طراح سابق اپل طی مدت یک دهه گذشته یا حتی پیش از آن در دستیابی کمپانی به موفقیت‌های بزرگ نقش پررنگی ایفا نموده است. با این‌حال بر اساس اعلام الکس وب؛ خبرنگار نشریه بلومبرگ با خروج جانی آیو از اپل این شرکت تولید محصولاتی با کارآیی بیش‌تر را آغاز کرده است.

به گفته آقای وب محصولات جدیدتر اپل نشان می‌دهند که کمپانی بار دیگر بر ارجحیت کارآیی نسبت به طراحی محصولات خود تاکید نموده است. او به دستگاه‌هایی نظیر Siri Remote برای اپل تی‌وی اشاره نموده است.

اکنون جدیدترین مدل ریموت کنترل سیری به منظور ارائه قابلیت‌های کنترلی بهتر به دکمه‌های بیش‌تری مجهز شده است. همچنین اپل به منظور ارتقاء کارآیی مک‌بوک پروهای جدید خود بار دیگر از پورت‌های متعدد و مختلفی بهره گرفته است.

همچنین وی خاطرنشان می‌‌کند که مدل‌های جدید سری آی‌فون 12 و آی‌فون 13 در عوض به‌کارگیری لبه‌های خمیده از طراحی تخت استفاده می‌کنند. این پدیده موجب دوام بالاتر دستگاه‌ها نسبت به مدل‌های نسل قبلی شده است. با این‌حال استفاده از این سبک طراحی موجب می‌شود تا در صورت سقوط گوشی از طرفین، نمایشگر آن بیش از پیش مستعد ترک‌خوردگی و آسیب باشد.

آقای وب اذعان می‌کند که اعمال این تغییرات حتی در صورت ادامه حضور جانی آیو در اپل نیز کماکان محتمل بود؛ اما وی نهایتا تصور می‌کند که فلسفه طراحی محصولات اپل دستخوش تغییر شده است. شما در این خصوص چه عقیده‌ای دارید؟ آیا شما نیز معتقدید که پس از خروج جانی آیو از اپل، کارآیی محصولات این شرکت افزایش یافته است؟

منبع Ubergizmo
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. اپل می گوید

    ضعف خلاقیت و طراحی تو محصولات امسال و سال قبل اپل کاملا مشخصه. البته نباید فراموش کرد که اپل همیشه تغییرات خودش رو تو مدت طولانی اعمال میکنه.

  2. Sia.m می گوید

    به نظر من سیاست های اپل بعد استیو جابز تغییر کرد و پیشرفت چشمگیری داشت

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما