آموزش شارژ آنلاین کارت مترو و اتوبوس در خانه!

در این مقاله نحوه شارژ آنلاین کارت مترو رو آموزش خواهیم داد. با تزریق واکسن‌ها کم‌کم داریم به دوران استفاده از وسایل نقلیه باز می‌گردیم. از پر استفاده‌ترین این وسایل نقلیه می‌توان به مترو، BRT و اتوبوس‌ها اشاره کرد که همگی قابل استفاده با کارت بلیت مترو هستند.

یکی از دغدغه‌های اصلی و همینطور مشکلات بارز استفاده از این وسیله‌های حمل و نقل اتمام موجودی کارت مترو است. ایستادن در صف‌های گاها طولانی به یک طرف و نبود راهی برای شارژ در طرفی دیگر. اگر در ایستگاه مترو نباشید و کارت‌خوان‌ها کنار ایستگاه BRT نیز خراب باشد و یا در ایستگاه اتوبوسی که هستید، کارت‌خوانی وجود نداشته باشد؛ اکثرا به شما پیشنهاد خواهد شد که از یک نفر بخواهید که برای شما کارت بزند و نقدا با وی حساب کنید. صحبت در مورد دردسر‌های این روش نیز زیاده گویی است و همگی با آن آشنایی داریم.

اما یکی از راه‌هایی که در این مواقع وجود دارد که شاید خیلی‌ها از آن بی‌خبر باشند، شارژ آنلاین کارت مترو است. در این مقاله به چگونه شارژ کردن کارت مترو از طریق اپلیکیشن تهران من خواهیم پرداخت.

  • ابتدا اپلیکیشن تهران من را دانلود کنید و از طریق اپ و یا سایت تهران من ثبت نام کنید.
  • سپس وارد بخش کارت بلیت شوید.
  • در این قسمت برای شارژ کارت خود گزینه ثبت کارت بلیت را انتخاب کنید.
  • یک نام برای کارت بلیت خود و یا آشنایانتان انتخاب کنید.
  • در این قسمت شما دو راه پیش روی خود دارید:
  1. حال کد ده رقمی پشت کارت بلیت را در قسمت شماره کارت بلیت وارد نمایید.
  2. اگر گوشی شما مجهز به NFC است نیز می‌توانید با روشن کردن آن و نزدیک کردن کارت خود به گوشی، کد را به صورت خودکار وارد کنید.
  • در نهایت مبلغ مورد نظر خود را انتخاب نمایید و کارت بلیت خود را به صورت اینترنتی شارژ نمایید.

 

شما همچنین می‌توانید از اپلیکیشن‌ها مشابه برای انجام این فرآیند استفاده کنید. روش کار در تمام آن‌ها مشابه است فقط کافی‌ست سریال کارت مترو خودتان را وارد کنید و به صفحه پرداخت بروید و کارت را شارژ کنید. به همین راحتی…

نمایش نظرات (24)