ساعت هوشمند فیسبوک مجهز به نمایشگر جداشونده قابل چرخش و حداکثر 3 دوربین خواهد بود

سال گذشته گزارش شد که شرکت فیس‌بوک (متا) روی توسعه اولین ساعت هوشمند خود کار می‌کند. بر اساس شنیده‌ها این اسمارت‌واچ در تابستان سال 2022 به‌طور رسمی معرفی خواهد شد. نشریه بلومبرگ در اواخر سال گذشته میلادی تصویری از این اسمارت‌واچ را به اشتراک گذاشت و صرف‌نظر از این مورد به هیچ‌گونه جزئیات دیگری پیرامون گجت مذکور اشاره شده است. با این‌حال اکنون وبسایت LetsGoDigital تصاویری شماتیک از اسمارت‌واچ آینده متا را منتشر کرده است. این تصاویر نشان‌دهنده مدل‌ها و ویژگی‌های کلیدی گجت مذکور هستند.

این گزارش نشان می‌دهد که ساعت هوشمند فیس‌بوک یا همان متا در 2 ورژن مختلف یکی با ظاهر دایروی و دیگری با طراحی مربعی‌شکل عرضه خواهد شد. نمایشگر هر 2 مدل از نوع جداشونده خواهد بود. همچنین مدل دایروی‌شکل از 2 یا حداکثر 3 سنسور دوربین میزبانی خواهد کرد. بر اساس تبلیغات پخش شده این دوربین‌ها از نوع تله‌فوتو، فوق‌عریض یا زوم (از نوع اپتیکال) و ماکرو خواهند بود.

موضوع جالب‌توجه اینکه نمایشگر ساعت از نوع قابل چرخش خواهد بود. چرخاندن نمایشگر به کاربران امکان خواهد داد تا از بین 2 یا 3 دوربین یکی را انتخاب کنند. بر اساس گزارش هنگام چرخش نمایشگر، دوربینی که در موقعیت ساعت 12 تنظیم شده است؛ مورد استفاده قرار گرفته و سایر لنزها خاموش خواهند شد.

چنین قابلیتی امکان ثبت تصاویر و انتشار مستقیم آن‌ها در اپلیکیشن‌های رسانه اجتماعی شرکت متا نظیر اینستاگرام و فیس‌بوک را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین دوربین می‌تواند به منظور برقراری تماس‌های ویدیویی نیز به‌کار گرفته شود. همچنین اکنون مشخص شده که شرکت متا با استفاده از این دوربین‌ها قادر به پیاده‌سازی تکنیک‌های واقعیت‌مجازی، واقعیت‌افزوده و واقعیت ترکیبی خواهد بود.

همچنین صرف‌نظر از اسمارت‌واچ شایعه شده، شرکت متا احتمالا به‌زودی هدست واقعیت‌افزوده و عینک واقعیت‌افزوده خود را به بازار عرضه خواهد کرد. اسمارت‌واچ با نمایشگر جداشونده بخشی از اکوسیستم دستگاه‌های آینده متا به‌شمار خواهد رفت؛ گجت‌هایی که کمپانی به‌دنبال عرضه آن‌ها در اواخر سال جاری است. در حال حاضر اطلاعات مربوط به سایر دستگاه‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در عین‌حال اکنون می‌دانیم که عینک واقعیت‌افزوده و هدست واقعیت‌افزوده شرکت متا به‌ترتیب از اسامی رمز Project Nazare و Project Cambria برخوردار هستند.

منبع Gizmochina
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان