یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال به ارزش یک میلیارد تومان در قم کشف شد!

در یک سال اخیر، هزاران مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال در کشور کشف شده است که اکثرا به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند و عمده این مزرعه‌ها، جهت به صرفه‌تر درآمدن هزینه برق و کسب سود بیشتر، حجم بسیار بالای برق مصرفی ماینرهای خود را از برق دولتی تامین می‌کنند.

تعداد بسیار زیاد ماینرهایی که در کشور در حال فعالیت هستند، بار بسیار زیادی را به شبکه تحمیل می‌کند که قطعی‌های مکرر برق در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰، موید همین مسئله است.

دستگاه‌های ماینر، به علت حجم بالای برق مصرفی‌، علاوه بر تحمیل بار اضافی به شبکه برق کشور و ایجاد مشکل قطعی برق برای شهروندان و دردسرهای متعاقب آن، با مصرف بی‌رویه انرژی به محیط زیست نیز آسیب می‌رسانند.

حالا بنابر اعلام روابط عمومی نیروی انتظامی استان قم، یک مزرعه استخراج رمزارز دیگر که در یک کوره آجرپزی در شهر قم واقع بوده و با استفاده از برق یارانه‌ای فعالیت می‌کرده، کشف شده است.

به گزارش آی‌تی‌رسان، سردار سید محمود میرفیضی، فرمانده انتظامی شهر قم، اعلام کرد: ماموران ما از طریق منابع خبری و کار اطلاعاتی از وجود تعداد زیادی دستگاه ماینر در یک کارگاه آجرپزی واقع در شهر قم مطلع شدند.

وی افزود: در این مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال، نود و هفت دستگاه ماینر کشف شده و به گفته کارشناسان، ارزش این مزرعه حدود یک میلیارد تومان برآورد می‌شود.

فرمانده انتظامی شهر قم در ادامه گفت: در بازرسی از مزرعه رمزارز مذکور، ماموران پلیس امنیت اقتصادی، یک نفر را به عنوان متهم شناسایی و دستگیر کردند.

وی در پایان گفت: از شهروندان درخواست می‌کنیم که در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک در این زمینه و هر فعالیت دیگری در زمینه کالای قاچاق، با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و به ما اطلاع دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
 1. امید رفعتی می گوید

  سلام
  کارشناسهای در پیت به دروغ ارزش گذاری میکنن
  خیلی جالبه که کمترین قیمت در یه دستگه از ۱۵ ۲۰ تومن شروع میشه
  که بدردم نمیخوره و کسیم برای مزرعه نمیاد از این دستگاه ها بخره چیزی در حدود ۶۰ ۷۰ میده برای هر دستگاه
  حالا ۲۰ تاشم حساب کنی خیلی بیشتر میشه که ۲۰تا مزرعه حساب نمیشه
  توی تلوزیون ۳۳۴ دستگاه رو گفت گرفتن به ارزش ۳میلیارد هرجوری حساب میکنی جور در نمیاد با قیمتش

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان