سری آی‌فون‌ 15 اپل با پورت USB-C در سال 2023 عرضه خواهد شد

بر اساس اعلام مینگ چی‌کو؛ تحلیل‌گر مشهور مسائل اپل، آی‌فون 15 نخستین هندست اپلی خواهد بود که در عوض پورت لایتنینگ از درگاه USB-C بهره خواهد برد. وی ظاهرا اطلاعات خود را از طریق منابع نزدیک به زنجیره تامین دریافت نموده و پیش‌بینی‌های او غالبا رنگ واقعیت به خود می‌گیرند.

هر ساله شایعه می‌شود که اپل درگاه اختصاصی لایتنینگ خود را با پورت جهانی و مناسب‌تر USB-C جایگزین می‌کند. گزارشات منتشر شده از سال 2017 به بعد همواره چنین شایعه‌ای را مطرح نموده‌اند. حتی مینگ چی‌کو نیز طی سالیان اخیر بارها چنین اقدامی را پیش‌بینی کرده است.

در صورت صحت آخرین اطلاعات منتشر شده انتظار می‌رود که آی‌فون 14 آخرین هندست اپل با پورت لایتنینگ قلمداد شود. در حال حاضر اپل برای اکثر دستگاه‌های تولیدی خود از پورت USB-C بهره گرفته و تنها مدل‌های پایین‌رده آی‌پد، سری ایرپادز و گوشی‌های آی‌فون فاقد این درگاه استاندارد هستند. به‌کارگیری پورت USB-C در سری آی‌فون 15 به چند طریق مختلف سودمند واقع خواهد شد. این موضوع علاوه بر ارتقاء سرعت شارژ دستگاه امکان اتصال گسترده‌تر آن با سایر دستگاه‌های اپلی مجهز به پورت USB-C را فراهم می‌کند.

چنان‌چه تصور می‌کنید که اپل با استفاده از یک درگاه غیر انحصاری دچار زیان خواهد شد؛ در این‌صورت بایستی بدانید که قیمت‌گذاری کابل‌های USB-C به USB-C و USB-C به لایتنینگ در وبسایت اپل مشابه یکدیگر بوده و برابر با 25 یورو است.

“آخرین نظرسنجی انجام شده توسط من نشان می‌دهد که آی‌فون‌های جدید در 6 ماهه دوم سال 2023 پورت لایتنینگ را رها کرده و به درگاه USB-C مهاجرت خواهند کرد. استفاده از پورت USB-C می‌تواند سرعت انتقال داده و شارژ باتری آی‌فون در طراحی‌های سخت‌افزاری را ارتقاء دهد. اما جزئیات مربوط به مشخصات نهایی همچنان به پشتیبانی iOS بستگی خواهد داشت.” mingchikuo@؛ 11 مه 2022

منبع GSMArena
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان