اپل روی بازطراحی پیام‌رسان iMessage خود کار می‌کند

اپل بنا بر یک دلیل واضح می‌تواند خیلی بیش‌تر از یک شرکت آمریکایی بزرگ در عرصه فناوری، کاربران را تحت تاثیر قرار دهد. غول کوپرتینویی تصفیه شده‌ترین اکوسیستم دیجیتالی در جهان را پرورش داده است. این اکوسیستم یکی از قدرتمندترین دارایی‌های اپل و در عین‌حال محل اختلافات مکرر در جامعه فناوری است.

با این وجود بی‌تردید فاصله گرفتن از اکوسیستم اپل خصوصا در آمریکا کاری دشوار است. اپل سهمی بی‌نظیر از بازار این کشور را در اختیار داشته و در زمینه فروش دستگاه‌های مختلف دست بالا را در اختیار دارد. سرویس پیام‌رسان فوری اپل موسوم به iMessage یکی از مصادیق برتری این شرکت نسبت به رقبا قلمداد می‌شود.

پیام رسان iMessage برای مدت بیش از یک دهه در کنار اپل رشد کرده؛ اما ماهیت آن کم و بیش ثابت باقی مانده است. با این‌حال اکنون به‌نظر می‌رسد که این برنامه در آستانه بزرگ‌ترین بازطراحی تاریخ خود قرار دارد. بر اساس اعلام یک افشاگر مشهور حوزه فناوری با نام Majin Bu، در حال حاضر اپل روی توسعه نسخه کاملا بازطراحی شده iMessage کار می‌کند. این اطلاعات ابتدا در قالب یک توئیت اعلام شد و در ادامه وبسایت MacRumors طی یک مقاله اختصاصی آن‌ را تحت پوشش قرار داد.

شایان به ذکر است که سابقه Majin Bu در زمینه افشای اطلاعات چندان هم بی‌عیب و نقص نیست؛ بنابراین در مقطع کنونی توصیه می‌شود تا نسبت به صحت و سقم اطلاعات ارائه شده توسط وی با دیده تردید نگاه کنید. در هر صورت بازطراحی این برنامه شامل قسمت هوم جدید، چت روم‌ها، ویدیو کلیپ‌ها و امکانات جدید چت در واقعیت‌افزوده خواهد بود. نکته آخر احتمالا جالب‌ترین مورد به‌شمار می‌رود. در حال حاضر اپل روی توسعه هدست واقعیت‌افزوده خود کار می‌کند؛ دستگاهی که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها طی سال آینده عرضه خواهد شد.

مارک گورمن؛ خبرنگار نشریه بلومبرگ در خبرنامه خود موسوم به PowerOn اعلام کرده که ارتباطات و پیام‌رسانی نقطه تمرکز اصلی برای این دستگاه جدید محسوب می‌شود. بنابراین ظاهرا قرار است iMessage بار دیگر تکامل پیدا کند؛ اما لزوما نه به آن روشی که بسیاری از کاربران خواهان آن هستند.

اپل کماکان برای مقابله با پیام‌رسانی بین پلتفرمی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد. با این‌حال جالب خواهد بود که ببینیم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این شرکت چگونه با واقعیت‌های جدید حوزه فناوری تطبیق داده خواهد شد.

منبع PhoneArena
پیام بگذارید