مایکروسافت 365 جایگزین مایکروسافت آفیس خواهد شد

مایکروسافت در رویداد چند روز پیش خود اعلام کرد که نسخه ابری مجموعه نرم‌افزارهای آفیس، به زودی به مایکروسافت 365 تغییر خواهند یافت. تغییرات از Office.com شروع می‌شود و از ماه نوامبر سال جاری این پورتال تبدیل به زیرمجموعه‌ای از مایکروسافت 365 خواهد شد. در ادامه و در ماه ژانویه سال بعد، نرم‌افزارهای رایانه و موبایل آفیس هم راه این پورتال را پیش خواهند گرفت.

این تغییر برای تمامی کاربران مجموعه آفیس اعمال خواهد شد. البته مایکروسافت پیش از به وجود آمدن هر گونه سوءتفاهم در خصوص این تغییرات، اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه کرد. این شرکت اعلام کرد که مایکروسافت آفیس همچنان وجود خواهد داشت و کاربران می‌توانند با خیال راحت کارهای خود را بر روی آن انجام دهند. کاربران اپلیکیشن این مجموعه نرم‌افزاری هیچ کاری انجام نمی‌دهند و تمامی تغییرات با ارائه یک به‌روزرسانی انجام خواهد شد.

به نظر می‌رسد جمع کردن تمامی نرم‌افزارهای اداری مایکروسافت در یک زیرشاخه با هدف ارائه تجربه‌ای یکسان در پلت‌فرم‌های مختلف است، اما شرکت تنها به این هدف اکتفا نکرده و ویژگی‌های جدیدی نیز بر روی سرویس‌های خود ارائه خواهد کرد. برای مثال حالا مایکروسافت 365 قابلیت My Content را در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد داد، در حالی که تا پیش از این، این قابلیت تنها برای کاربران تجاری در دسترس بود.

سیستم جدید برچسب‌گذاری برای کاربران تجاری از جمله ویژگی‌های جدید مایکروسافت 365 خواهد بود. به این ترتیب کاربر قادر می‌شود تا محتوای خود را به طور دلخواه سازماندهی کند؛ آن هم در حالی که یک فید جدید محتواها را با توجه به فاکتورهایی از قبیل این که فرد با چه کسی کار می‌کند یا معمولاً با فرد مورد نظر بر روی چه محتوایی کار می‌کنند، پیشنهاد خواهد داد.

البته بسیاری از این ویژگی‌ها را نمی‌توان متمایزکننده دانست، چرا که دو ویژگی گفته شده همین حالا هم توسط سرویس Google Workspace ارائه می‌شود. با ارائه اپلیکیشن مایکروسافت 365 شرکت دیگر مشکل تشویق کاربران برای استفاده از سرویس‌های مختلفش را ندارد و همین امر شاید مهم‌ترین دستاورد این تغییر باشد. این که مایکروسافت 365 کاربردی‌تر از نرم‌افزارهای حال حاضر آفیس باشد، مشخص نیست؛ اما به زودی دیگر سوالی در خصوص این که مایکروسافت 365 چیست و چه کاربردی دارد، مطرح نخواهد شد.

منبع windowscentral
پیام بگذارید