Emergency SOS ماهواره‌ای

سرمایه‌گذاری 450 میلیون دلاری اپل برای قابلیت تماس اضطراری ماهواره‌ای

اپل در زمینه سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه مشهور است. طی سالیان گذشته، شرکت قابلیت‌ها و ویژگی‌های زیادی را از این طریق کسب کرده است. در آخرین سرمایه‌گذاری کوپرتینویی‌ها در این بخش، اعلام شد که اپل 450 میلیون دلار برای قابلیت Emergency SOS ماهواره‌ای هزینه می‌کند.

با استفاده از این قابلیت، هنگامی که کاربران گوشی‌های آیفون در حالتی نه چندان خوشایند گیر افتاده باشند و حتی خط آنتن هم نداشته باشند، می‌توانند با استفاده از این قابلیت درخواست کمک کنند. اپل به صورت رسمی اعلام کرد که برای اجرایی کردن این قابلیت 450 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند. شرکت این سرمایه را از طریق موسسه Advanced Manufacturing Fund جهت ساخت زیرساخت‌های لازم برای پشتیبانی از قابلیت Emergency SOS ماهواره‌ای صرف می‌کند.

در کنفرانس خبری مربوط به همین موضوع، اپل توضیحاتی را در خصوص نحوه سرمایه‌گذاری در این بخش اعلام کرد. غول فناوری جهان بیان کرده است که قسمت زیادی از این مبلغ به جیب شرکت Globalstar می‌رود. این شرکت در زمینه ارائه خدمات ماهواره‌ای فعال است و قابلیت Emergency SOS ماهواره‌ای را راه‌اندازی می‌کند.

اپل اعلام کرده است که بودجه تخصیص داده شده به شرکت Globalstar صرف تقویت شبکه ماهواره‌ای و ایستگاه‌های زمینی می‌شود. در حال حاضر این شرکت 24 ماهواره و پایگاه زمینی دارد که به قابلیت جدید ماهواره‌ای اپل اختصاص خواهند یافت. بیش از 300 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند. قسمتی دیگر از سرمایه نیز صرف آپگرید امکانات فیزیکی می‌شود که از آن جمله می‌توان به آنتن‌های قوی‌تر اشاره کرد.

جف ویلیامز، مدیر ارشد عملیات اپل، در خصوص این ویژگی گفته است: «قابلیت Emergency SOS ماهواره‌ای نمونه بارزی از نبوغ و فناوری آمریکایی است که صرف نجات جان انسان‌ها می‌شود. ما افتخار می‌کنیم که برای راه‌اندازی این قابلیت با شرکت‌های آمریکایی همکاری می‌کنیم. کاربران ما می‌توانند با خیال راحت به مناطقی بروند که آنتن نمی‌دهد و اطمینان داشته باشند که حتی اگر در این مناطق هم به دردسر بیفتند، باز هم می‌توانند روی کمک ما حساب باز کنند.»

گفته می‌شود قابلیت ماهواره‌ای جدید اپل در ماه نوامبر شروع به کار خواهد کرد و برای آیفون 14، آیفون 14 پرو و برخی دیگر از مدل‌های آیفون عرضه خواهد شد. البته مدل‌های قدیمی‌تر آیفون نباید منتظر و امیدوار باشند، چرا که شرکت اعلام کرده است این قابلیت برای آنها ارائه نمی‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس