اپل در صدد خریداری باشگاه فوتبال منچستر یونایتد است

بر اساس گزارش وبسایت Daily Star، اپل به‌دنبال خریداری باشگاه فوتبال منچستر یونایتد است. به گفته این نشریه، غول فناوری آمریکایی آمادگی دارد تا با پرداخت مبلغ 5.8 میلیارد پوند (تقریبا 7 میلیارد دلار) منچستر یونایتد را به ثروتمندترین باشگاه فوتبالی در جهان تبدیل کند. همچنین اپل در تامین مالی ساخت بهترین استادیوم جهان مشارکت خواهد داشت.

تا این لحظه شرکت اپل پیرامون اطلاعات فوق هیچ‌گونه اظهارنظری نکرده است. با این‌حال نشریه Daily Star مدعی شده که تیم کوک؛ مدیرعامل اپل در صدد خریداری باشگاه انگلیسی است. این اقدام احتمالا بخشی از پروژه توسعه یک جهت ورزشی در پلتفرم اپل تی‌وی پلاس به‌شمار می‌رود. همچنین بایستی خاطرنشان کرد که اپل تاکنون چنین تیم ورزشی برتری را در فهرست دارایی خود به ثبت نرسانده است.

در حال حاضر این باشگاه تحت مالکیت خانواده Glazer از ایالات‌متحده قرار دارد. این خانواده با پرداخت مبلغ 800 میلیون دلار در سال 2005 اقدام به خریداری منچستر یونایتد نموده و از آن زمان تا به امروز، مالکیت این باشگاه را در دست دارد. دیوید بکهام؛ بازیکن سابق فوتبال و جیمز رتکلیف؛ میلیاردر مشهور بریتانیایی نیز پیشنهاد خریداری این باشگاه را مطرح نموده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا