آیفون 15 پرو مکس اولین گوشی اپل با دوربین پریسکوپی؛ ماژول دوربین از ال‌جی خریداری می‌شود

گزارش‌های منتشر شده از ماه‌ها قبل نشان می‌دهند که اپل روی تجهیز آیفون 15 پرو مکس به لنز پریسکوپی کار می‌کند. با این‌حال به‌نظر می‌رسد که تامین‌کنندگان فعلی از عهده انجام این‌کار بر نمی‌آیند. بنابراین غول کوپرتینویی ناچارا بایستی شرکای جدیدی را پیدا کند.

بر اساس اعلام وبسایت The Elec، اپل محرک‌های OIS برای ماژول پریسکوپی آیفون را از شرکت‌های LG Innotek و Jahwa Electronics خریداری خواهد کرد. این شرکت‌ها به‌ترتیب 70 و 30 درصد از قطعات مورد نیاز اپل را تامین می‌کنند. شرکت Jahwa با همکاری سامسونگ الکترونیکس و سامسونگ الکترومکانیکس بر روی توسعه‌ محرک‌های مبتنی بر راهنماهای کروی کار کرده است.

بر اساس گزارش‌ها این شرکت قطعات مورد نیاز سامسونگ برای گوشی‌های سری گلکسی S23 و مدل اخیرا معرفی شده گلکسی A54 را تامین خواهد کرد. تامین‌کنندگان فعلی طرف قرارداد اپل موسوم به Alps Alpine و Mizumi در زمینه تولید محرک‌های فنری برای دوربین‌های آیفون فعالیت دارند. با این‌حال محرک‌های مبتنی بر راهنمای کروی دارای عملکرد سریع‌تر و دقیق‌تری بوده و میزان مصرف انرژی توسط آنها نیز کمتر است. به همین دلیل اپل در صدد استفاده از محرک‌های جدید است.

هر 2 شرکت LG Innotek و Jahwa Electronics در زمینه بهبود تجهیزات تولید قطعات دوربین خود سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی انجام داده‌اند. ظاهرا محرک‌های جدید OIS برای هر 2 کمپانی بسیار سودآور خواهند بود. نخستین لنز پریسکوپی اپل در اواخر سال 2023 و همزمان با معرفی آیفون 15 پرو مکس عرضه خواهد شد. در نتیجه طرفداران مدل‌های پرو کوچکتر برای بهره‌مندی از قابلیت زوم بیش‌تر بایستی تا سال آینده و معرفی سری آیفون 16 منتظر بمانند.

مدل‌های معمولی آینده آیفون با استفاده از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی به قابلیت زوم دیجیتالی تکیه خواهند کرد. بدین‌ترتیب اپل بالاخره استفاده از سنسورهای 12 مگاپیکسلی در آیفون‌های جدید را متوقف خواهد کرد.

ماژول‌های پریسکوپی طراحی شده توسط LG Innotek

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا