کوالکام نام اسنپدراگون ۶۲۰ و ۶۱۸ را به اسنپدراگون ۶۵۲ و ۶۵۰ تغییر داد!

gsmarena_0012تغییر نام پردازنده‌ها توسط کوالکام اتفاق جدیدی نیست و این شرکت قبلا هم این کار را انجام داده است. در واقع این عمل به یک عرف برای این شرکت تبدیل شده است و پس از تولید هر نسل، کوالکام نام نسل‌های قبل را تغییر می‌دهد.

چند سال قبل زمانی که اسنپدراگون S4 معرفی شد، مدل‌های قبلی که S2، S1 و S3 بودند، تغییر نام دادند. مدتی بعد چیپ S4 هم به دسته‌های play، plus، pro و prime تقسیم شد. پس از عرضه اسنپدراگون ۸۰۰ هم مدل‌های قبل به اسنپدراگون ۲۰۰، ۴۰۰ و ۶۰۰ تغییر نام دادند.

این بار هم کوالکام نام چیپست‌های اسنپدراگون ۶۱۸ (شش هسته پردازشی) و ۶۲۰ (هشت هسته پردازشی) را به اسنپدراگون ۶۵۰ و ۶۵۲ تغییر داده است!

این شرکت مدعی است که برای نشان دادن تمایز این دو مدل از مدل‌های ۶۱۸ و ۶۲۰، این تعویض ضروری بوده است. چیپ‌های ۶۵۰ و ۶۵۲ مجهز به پردازنده‌های جدیدتر، پردازنده گرافیکی به‌روز، ساختار بهتر و قابلیت‌های بهبود یافته در بخش دوربین هستند. پس نیاز به یک جهش بزرگ در نام آن‌ها حس می‌شد.

اسنپدراگون ۶۵۰ یا همان ۶۱۸ سابق مجهز به شش هسته پردازشی (دو هسته از نوع Cortex-A72 با فرکانس ۱/۸ گیگاهرتز و چهار هسته از نوع Cortex-A53 با فرکانس ۱/۲ گیگاهرتز) است.

اسنپدراگون ۶۵۲ شامل هشت هسته پردازشی (چهار هسته از نوع Cortex-A72 با فرکانس ۱/۸ گیگاهرتز و چهار هسته از نوع Cortex-A53 با فرکانس ۱/۲ گیگاهرتز) است. هر دو این چیپست‌ها با پردازنده گرافیکی آدرنو ۵۱۰ که قابلیت پشتیبانی از صفحات Quad HD را دارد، عرضه شده‌اند. البته پشتیبانی از ضبط 4K و LTE نسل هفتم را نیز در نظر بگیرید.

اولین  تلفنی که با چیپ اسنپدراگون ۶۵۲ تولید می‌شود، سامسونگ گلکسی ‌A9 خواهد بود که اخیرا اطلاعاتی از آن فاش شده است. باقی میان‌رده‌هایی که از این دو چیپ بهره می‌برند، کمی دیرتر و در سال آینده میلادی معرفی خواهند شد.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم