احتمال استفاده از دستیار صوتی گوگل در ال‌جی G6

به نظر می‌رسد حال که اعتبار سامسونگ پس از اتفاقات ناگواری که برای پرچمدارش یعنی گلکسی نوت 7 افتاد، اندکی خدشه‌دار شده، ال‌جی تصمیم گرفته تا تکانی به خود بدهد و گوی سبقت را از کمپانی هم وطنش برباید و بتواند توجهات را به سمت محصولات خودش جلب نماید. اخباری در گوشه کنار جهان منتشر شده که ثابت می‌کند ال‌جی، برنامه‌های ویژه‌ای برای پرچمدار جدید خود دارد. یکی از مهم‌ترین شایعاتی که در خصوص ال‌جی G6 مطرح شده، بهره گیری این اسمارت فون از دستیار صوتی گوگل است که تا به امروز به صورت اختصاصی، تنها در اختیار گوشی‌های گوگل Pixel قرار دارد.

این خبر ثابت می‌کند که کامل‌ترین و باهوش‌ترین دستیار صوتی موجود بر روی اسمارت فون‌ها، قرار است راه خود را به سمت سایر محصولات شرکت‌هایی غیر از گوگل نیز باز کند و ال‌جی G6، به احتمال فراوان اولین تلفن هوشمندی خواهد بود که پس از Pixel، از این دستیار هوشمند بهره‌مند خواهد شد.

رسانه‌های کره جنوبی اعلام کرده‌اند که ال‌جی با شرکت گوگل وارد مذاکره شده و سعی دارد رضایت این غول دنیای تکنولوژی را جهت استفاده از محصول Google Assistant در پرچمدار جدیدش یعنی ال‌جی G6، به دست آورد. ال‌جی و گوگل از زمان تولید گوشی هوشمند نکسوس، رابطه خوبی با یکدیگر برقرار کرده بودند و پیش‌بینی می‌شود که این مذاکره نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد. همچنین گوگل قرار است که با همکاری ال‌جی، اقدام به ساخت اولین ساعت هوشمند خود با Android Wear 2.0 نماید که قرار است در اوایل ماه فوریه میلادی به صورت رسمی وارد بازار شود. اگر گوگل و ال‌جی در خصوص استفاده از دستیار هوشمند به توافق برسند، احتمال این موضوع وجود دارد که علاوه بر G6، ساعت‌های هوشمند ساخت ال‌جی هم بتوانند از این طریق با کاربران خود ارتباط برقرار کنند.

اما اگر به هر علتی این دو کمپانی بزرگ نتوانند به تفاهم برسند، اینجاست که ال‌جی به سراغ دیگر کمپانی بزرگ آمریکایی یعنی Amazon خواهد رفت و از تکنولوژی AI تولید شده توسط آن استفاده خواهد کرد. نکته جالب توجه اینجاست که ال‌جی پیش از این نیز سابقه همکاری با Amazon را در کارنامه خود دارد. چرا که این کمپانی کره‌ای در یخچال‌های هوشمندش (که جدیدا به بازار عرضه شده) نیز از این دستیار صوتی استفاده نموده است و این احتمال وجود دارد تا در صورتی که گوگل اجازه استفاده از Google Assistant را به ال‌جی ندهد، این Amazon Alexa AI باشد که در گوشی‌های G6 به عنوان دستیار کاربران به فعالیت بپردازد.

طبق اعلام شرکت ال‌جی، پرچمدار جدید این کمپانی قرار است در روز 26 فوریه معرفی گردد ولی منابع آگاه بر این باورند که این گوشی در اوایل ماه آوریل میلادی به بازار‌های جهانی قدم خواهد گذاشت.

پیام بگذارید