چگونه یک فریم از یک ویدیو را در قالب عکس بر روی اینستاگرام منتشر کنیم؟!

این وضعیت را در نظر بگیرید: آخر هفته است و به همراه خانواده به بیرون از شهر رفته‌اید. فرزند‌تان در حال بازی کردن است و شما با اسمارت‌فون خود از او فیلم می‌گیرید. ولی هنگامی که قصد دارید این ویدیو را در اینستاگرام منتشر کنید، بنا به هر دلیلی موفق به انجام این کار نمی‌شوید. پس تصمیم می‌گیرید که یک عکس از این ویدیو را منتشر کنید. حال پرسش اینجا است که چگونه می‌توان از یک ویدیو، عکس گرفت؟

احتمالا اولین گزینه‌ای که به ذهن می‌رسد این است که می‌توان یک اسکرین‌شات از صحنه مورد نظر از ویدیو گرفت و آن را در اینستاگرام منتشر کرد. باید گفت که کار خیلی سختی در پیش خواهید داشت. زیرا اینکه بتوانید دقیقا از همان فریمی که می‌خواهید، اسکرین‌شات بگیرید، بسیار دشوار است. همچنین نمی‌توانید ویدیو را دقیقا روی همان فریم مورد نظر متوقف کنید و بخواهید از آن اسکرین‌شات بگیرید؛ زیرا در این حالت علامت مثلث مربوط به اجرای ادامه ویدیو در وسط صفحه نمایش داده خواهد شد و کار را خراب خواهد کرد.

بهترین روش برای این منظور استفاده از برنامه Photos است. وارد برنامه شده و ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کنید. بر روی آیکون منو (سه نقطه زیر هم) که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید. گزینه View in را انتخاب نمایید. ویدیو مورد نظر شما شروع به پخش می‌کند. حال فقط کافی است زمانی که به صحنه مورد نظر رسیدید، ویدیو را متوقف کنید. سپس می‌توانید از این فریم اسکرین‌شات بگیرید. جای نگرانی نیست زیرا در این حالت علامت مثلث را دیگر در وسط صفحه نخواهید داشت. سپس با خیال آسوده به برنامه اینستاگرام رفته و عکس مورد نظر خود را ویرایش و منتشر نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 دیدگاه
 1. Arash_rahmati می گوید

  اموزش خوبی بود جالب بود ممنون

 2. نگین می گوید

  اینستاگرام خیلی قابلیت های خوبی داره مرسی از اموزش

 3. MahdiHrh می گوید

  کاربردیه برخی مواقع

 4. Hasan HK می گوید

  چقدر جالب

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم