nik

مقایسه نسبت نمایشگر به بدنه در گوشی‌های گلکسی S8 و گلکسی S9

طراحی بخش جلویی گوشی گلکسی S8 تحسین بسیاری از طرفدارانش را به همراه داشت؛ اما طراحی قسمت پشتی این اسمارت‌فون انتقاداتی را متوجه خود کرد. لذا به نظر می‌رسد شرکت سامسونگ در گوشی‌های سری گلکسی S9 روی برطرف نمودن ایرادات و تنظیم طراحی در بخش پشتی دستگاه متمرکز شده است. اما آیا این موضوع به معنای عدم تغییر شکل ظاهری پنل جلویی گوشی است؟

شماهای CAD از این هندست نشان می‌دهند که در بخش جلویی دستگاه تقریبا شاهد هیچ تغییری نخواهیم بود. لذا ابدا هیچ پرسشی پیرامون تغییر نسبت نمایشگر به بدنه دستگاه (StB) در ذهن ما مطرح نخواهد شد. شاید نسبت نمایشگر به بدنه مهم‌ترین مشخصه در یک گوشی نباشد؛ اما مولفه‌ای کلیدی برای بسیاری ازتولیدکنندگان و کاربران به شمار می‌آید. لذا بر اساس رندرهای لو رفته بررسی‌هایی در این زمینه صورت گرفته است.

به منظور تحلیل و بررسی نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه در گوشی‌های گلکسی S8 و گلکسی S9، آخرین تصاویر لو رفته از گلکسی S9 در کنار تصاویر پرچم‌دار نسل قبلی سامسونگ قرار گرفته است. با مقایسه این تصاویر متوجه خواهید شد که نسبت نمایشگر به بدنه در گوشی‌های گلکسی S9 و S9 پلاس کمی (در حدود 1 درصد) بدتر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که به لحاظ تاریخی، رندرهای رسمی در به تصویر کشیدن ابعاد واقعی نمایشگر دستگاه چندان دقیق نیستند. بنابراین ممکن است این ارقام بیش‌تر از مقادیر واقعی خود باشند که البته چنین موضوعی در مورد هر 2 نسل از گوشی‌ها صادق خواهد بود. بنابراین مشاهدات ما در مورد تفاوت‌های این 2 هندست هنوز هم بایستی درست باشند. اساسا به لحاظ ظاهری در این 2 اسمارت‌فون با نسبت نمایشگر به بدنه مشابهی سروکار داریم. تشخیص تفاوت 1 درصدی میان این 2 هندست حتی در شرایطی که آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهید هم بی‌نهایت دشوار است.

با قرار دادن نمایشگرهای 2 دستگاه بر روی هم، ظاهرا گوشه‌های گرد آن‌ها بر روی یکدیگر منطبق می‌شوند؛ اما نمایشگر گوشی‌های گلکسی S9 و S9 پلاس اندکی کشیده‌تر هستند. این موضوع در تصویر شماتیک CAD نیز مشهود است. اما تفاوت‌ها مبنایی علمی دارند. بر اساس اطلاعات لو رفته از ابعاد گوشی، هندست گلکسی S9 دارای حواشی کوچک‌تر و 1 میلی‌متر پهنا و ضخامت بیش‌تر است.

اکنون می‌توان به یک پدیده محتمل نیز اشاره کرد: سامسونگ می‌تواند انحنای موجود در طرفین بدنه گوشی گلکسی S9 را تغییر دهد و این اقدام، نسبت نمایشگر به بدنه اندازه‌گیری شده را اندکی تغییر خواهد داد. اکنون سامسونگ در گوشی گلکسی‌نوت 8 از خمیدگی‌هایی تندتر در مقایسه با گلکسی S8 استفاده کرده و لذا ممکن است گلکسی S9 نیز از رویه فبلت شرکت سامسونگ تبعیت نماید.

همان‌طور که گفته شد، شاخص StB بالاتر و حواشی باریک‌تر برای برخی کاربران یک نقطه قوت محسوب می‌شود؛ اگرچه لبه‌های باریک‌تر می‌توانند به ارگونومی دستگاه آسیب وارد کنند. شما جز کدام دسته از کاربران هستید؟ آیا همواره به دنبال چیزهایی بیش از گذشته هستید و یا اصل اعتدال را در تمامی امور ترجیح می‌دهید؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 دیدگاه
 1. حسن فرجی می گوید

  بعید میدونم چنین طراحی داشته باشه

  1. مهدی حاجیان می گوید

   بله ۱۰۰ درصد چنین چیزی نیست

 2. نگین می گوید

  سامسونگ تو طراحی داره پسرفت میکنه ب جای پیشرفت

 3. Arash_rahmati می گوید

  عهههههه چرا اینجوریه هم زشت تره هم حاشیش بیشتره

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.