4 دلیل برای آنکه از پیام رسان سروش استفاده نکنیم!

اپلیکیشن سروش دارای ویژگی‌های مختلفی است که به دلیل حمایت سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف از آن به یکی از جدی‌ترین گزینه‌های جایگزینی با تلگرام تبدیل شده است و موافقان و مخالفان زیادی دارد. موافقان این اپلیکیشن بیش از هر دلیل فنی و کاربردی به ایرانی بودن این اپلیکیشن اشاره می‌کنند و در مقابل مخالفین بیش از آنکه به اشکالات فنی و کاربری سروش بپردازند، به مشکل امنیت آن استناد می‌کنند که این موضوع قطعا در هر دو طرف دارای موارد درست و غلطی است.

اپلیکیشن پیام رسان سروش اینترنت رایگان

ایرانسل و همراه اول در یک اقدام جالب که در تبلیغات تلویزیونی اپلیکیشن سروش نیز  به کرات مشاهده می‌شود، مصرف اینترنت کاربران سروش را در این پیام رسان رایگان کرده و تمامی نقل و انتقالات ترافیکی این اپلیکیشن تا پایان سال 97 به صورت رایگان محاسبه می‌شود.

اما در این مطلب قصد داریم به دلایلی اشاره کنیم که ما را برای استفاده نکردن از اپلیکیشن سروش قانع می‌کند. لازم به ذکر است که به‌زودی مطلب جداگانه‌ای برای دلایل استفاده از این پیام رسان داخلی نیز خواهیم نوشت تا با مقایسه هر دو، بهترین نتیجه‌گیری را کاربران داشته باشند.

1- آیا مشکلات امنیتی سروش پایان‌پذیر است؟

اولین و مهم‌ترین دلیلی که پیشنهاد می‌شود برای استفاده از اپلیکیشن پیام رسان سروش، تجدید نظر کرده و سراغ دیگر اپلیکیشن‌های داخلی بروید، مساله مشکلات امنیتی این پیام رسان است. مشکلات امنیتی سروش از همان ابتدا سر و صدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی و فضای رسانه‌ای کشور ایجاد کرده بود که از مساله عدم استفاده از پروتکل اس‌اس‌ال شروع و در آخرین مورد به عدم وجود رمزنگاری‌های پیشرفته در کدهای این نرم افزار پیام رسان ختم شد.

شاید دور از انصاف است که باگ‌ها و مشکلات امنیتی سروش را صرفا به ایرانی بودن آن ارتباط داد چرا که مهندسین ایرانی ثابت کرده‌اند توانایی طراحی و تولید نرم افزارهای بسیار ایمن را داشته و می‌توانند محصولاتی را به بازار ارایه کنند که در سطح جهانی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد ولی نگرانی اصلی ما و دیگر کاربران سروش این است که چرا سروش نتوانسته از تجربیات تلگرام و سایر پیام رسان‌های قدیمی و بین‌المللی استفاده کرده و دقیقا روند اشتباهات دیگر پیام رسان‌ها را تکرار می‌کند؟

دلیلی که موافقان سروش مطرح می‌کنند این است که همه پیام رسان‌ها در ابتدای راه به همین نحوه فعالیت خود را آغاز و این اشتباهات را تجربه کرده‌اند ولی در صورتی که منطقی به موضوع نگاه کنیم، مدیران سروش می‌توانستند با یک سرچ ساده در مورد باگ‌های تلگرام و سایر پیام رسان‌ها، از رخ دادن مشکلات امنیتی که برای دیگر اپ‌ها نیز تکرار شده بود، جلوگیری کنند.

همه این موارد یک سوال بزرگ در ذهن کاربران ایجاد می‌کند: “آیا مشکلات امنیتی سروش پایان پذیر است؟”

امکانات اپلیکیشن پیام رسان سروش

2- اپلیکیشن پیام رسان سروش کندتر از تلگرام است، هر چند با فاصله بسیار کم …

در دی ماه سال 96 و در پی اتفاقاتی که قطعا در جریان آن هستید، تلگرام فیلتر شد و پیام رسان‌های داخلی در یک چالش سنگین قرار گرفتند. هجوم کاربران ایرانی به این اپلیکیشن‌ها باعث شد که سروش در 24 ساعت روز، کمتر از چند ساعت و آن‌هم به صورت نصفه و نیمه در دسترس کاربران باشد و دیگر پیام رسان‌ها مانند گپ، بله و آی‌گپ نیز وضعیت مشابهی داشتند و باید بگوییم سروش و دیگر اپلیکیشن‌های داخلی از این آزمون بزرگ، نمره مردودی گرفتند.

در پاسخ به ایرادات، مسئولان سروش هجوم گسترده کاربران را دلیل عدم پایداری سرورهای سروش اعلام کردند و بسیاری از کاربران نیز این پاسخ را منطقی ارزیابی کردند ولی تجربیات کاربری ما قبل از دی ماه 96 وجالب‌تر از آن در زمان فعلی نیز نشان می‌دهد، هنوز فاصله پایداری این پیام رسان ایرانی و تلگرام بسیار زیاد بوده و گویا فاصله حداقل 3 ماهه از جریانات دی ماه 96 تا به الان، نتوانسته مدیران سروش را برای ارتقای سرورهای پیام رسانشان قانع کند!

این رو هم بخون:

از سوی دیگر سالیان سال است که در کشور ما ثبت نام‌های زیادی به صورت اینترنتی انجام می‌شود که مهم‌ترین نمونه آن، ثبت نام‌های مربوط به آزمون سراسری است که به خوبی ثابت کردند، زیرساخت‌های کشور برای برقراری یک سرویس پایدار فراهم بوده و به راحتی می‌توان برای استفاده همزمان ده‌ها هزار کاربر در سروش برنامه‌ریزی کرد ولی سوال اینجاست چرا این اپلیکیشن با حمایت‌های گسترده‌ای که از آن می‌شود، نمی‌تواند سرویس پایداری در حد تلگرام و یا بالاتر از آن را ارایه کند؟

تاکید می‌کنیم که کیفیت ارتباط سرویس‌های این پیام رسان نسبت به ماه‌های گذشته بهتر شده ولی قطعا همه کاربران سروش که تجربه استفاده از تلگرام را دارند، این موضوع را تایید خواهند کرد که اپلیکیشن سروش کندتر از تلگرام است، هر چند با فاصله بسیار کم …

یواشکی بخوانید: اگر تلگرام فیلتر شد و دوباره یک میلیون نفر برای استفاده از سروش اقدام کردند، تضمینی برای پایداری آن وجود دارد؟

امکانات اپلیکیشن پیام رسان سروش

3- نبود نسخه وب در سروش!

یکی از نسخه‌های پرطرفدار تلگرام و حتی پیام رسان‌های داخلی مانند ایتا، بله و آی‌گپ، وجود نسخه وب است که مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می‌گیرد. دلیل پرطرفدار بودن این نسخه‌ها، به این دلیل است که به راحتی و بدون نیاز به نصب اپلیکیشن و یا برنامه‌ای در ویندوز، می‌توان به محیط پیام رسان دسترسی داشت و در صورت نیاز به فایل یا پیامی، صرفا با باز کردن مرورگر می‌توان به فضای شخصی خود دسترسی داشت.

نسخه وب در این اپلیکیشن وجود نداشته و به طور کلی، مدیران سروش قید طراحی و راه‌‌اندازی آن را زده‌اند و می‌بایست در آینده به طراحی این نسخه اقدام نمایند.

4- کیفیت بد نسخه ویندوز سروش!

آخرین دلیل  که باعث می‌شود این پیام رسان ایرانی بر خلاف تلگرام، ایتا، آی‌گپ و… یک پیام رسان کامل به نظر نرسد، مشکلاتی است که در نسخه ویندوز این پیام رسان وجود دارد. تجربه کاربری ما در دی ماه 96 یک نتیجه بی‌اغراق داشت: افتضاح!

اما پس از اینکه تلگرام رفع فیلتر شد و بسیاری از کاربرانی که حالا به حدود 5 میلیون نفر رسیده‌اند، از سروش خارج شدند و فشار روی سرورهایش کم شد، این موضوع باعث بالا رفتن کیفیت نسخه‌های مختلف سروش گردید ولی هنوز کیفیت نسخه ویندوز این اپلیکیشن خوب نیست و اگر جزیی از کاربرانی هستید که به نسخه ویندوز یا لینوکس تلگرام عادت کرده‌اید، به طور کلی قید نسخه‌های متنوع سروش را باید بزنید و صرفا خودتان را با اینترنت رایگان این پیام رسان سرگرم کنید!

دوستانی که مثل ما دغدغه تولید داخل را دارند، دقت کنند که هدف ما تخریب نبوده و نخواهد بود و طبق بررسی‌های ما، کاربرانی که قصد استفاده از پیام رسان ایرانی با امکانات خوب را دارند، می‌توانند از اپلیکیشن پیام رسان ایتا و یا دیگر اپلیکیشن‌هایی مانند بله و آی‌گپ استفاده کنند که وضعیت بهتری نسبت به این پیام رسان ایرانی در حال حاضر دارند.

توجه کنید مشکلاتی که در مورد کندی و کیفیت سرویس‌های مختلف سروش در این مقاله مطرح کردیم، با پیش شرط این بود که شاید سروش با تلگرام جایگزین شود، پس برای اپلیکیشنی در این جایگاه حتی یک ثانیه تاخیر در پاسخ‌دهی و چند دقیقه کندی نیز بسیار زیاد است!

نظر شما چیست؟ به نظر شما سروش گزینه مناسبی برای جایگزینی با تلگرام خواهد بود؟

133 دیدگاه
 1. مهدی حاجیان می گوید

  اصلا کیفیت لازم برای جایگزینی تلگرام رو نداره

  ۳۰
  ۶۰
  1. م ی می گوید

   پشتیبانی جواب پیام ها و اشکالات را نمی دهد!اصلا نمی خواند

   ایتا و ای گپ خیلی بهترن
   ای گپ تصویری هم داره

   ۵
   ۴
 2. امانی می گوید

  نسخه وب در سروش موجود می باشد. یه خورده تحقیق کنید بدنیست. وارد وسایت سروش شوید و نسخه وب را دانلود کنید تا مطمئن شوید

  ۴۳
  ۴۹
  1. ذاکری می گوید

   سلام جناب امانی عزیز
   تشکر بابت دقت نظرتون ولی موردی که شما میفرمایید نسخه ویندوز هست که ما رد نکردیم. حتی محض اطلاع شما عرض کنیم نسخه لینوکس و مک نیز برای سروش وجود داره ولی نسخه ای که بشه از طریق مرورگر یعنی فایرفاکس و کروم و … به محیط پیام رسان دسترسی داشت وجود نداره. ما که ندیدیم شما اگر دیدی لطفا دقیقا آدرسش رو قرار بدید تا ما رسما اطلاعیه تصحیح این اشتباه رو در سایت بزنیم.
   تشکر.

   ۴۰
   ۱۷
   1. علی می گوید

    سلام آقای ذاکری

    بله سروش جدیدا نسخه وب هم داره لطفا مطلب تازه ای در این مورد بزنید یا تصحیح کنید

    در بروزرسانی فروردین ماه هم نسخه ویندوز بهبودی بسیاری داشته است . استفاده کنید متوجه میشن .

    به امید پیشرفت تکنولوژی و صنعت ارتباطات در ایران عزیز 🙂

    ۳۸
    ۳۱
    1. علی می گوید

     عذر میخوام در قسمت اول کامنت اشتباه گفتم ، سروش هنوز نسخه وب ندارد ، حق با شماست 🙂

     در بروزرسانی های عید تا به حال نسخه های اندروید و IOS و همچنین ویندوز سروش واقعا بهبود چشمگیری داشته و کسی منکر این نیست ( از لحاظ فنی عرض میکنم) امیدوارم نسخه تحت وب هم ارائه بدن ، گاهی واقعا لازم هست.

     موفق باشید

     ۲۲
     ۸
  2. صابر می گوید

   نسخه وب رو که دانلود نمیکنن ، استفاده میکنن . اونی که دانلود میشه نسخه دسکتاپ یا اندروید یا آی او اس یا لینوکس هست .

   ۲۰
   ۱
  3. سعید می گوید

   این که شما فرمودید نسخه ویندوزه نه تحت وب

   ۸
   ۱
  4. amir می گوید

   دوست عزیز نسخه ی وب دانلود کردنی نیست ظاهرا شما باید یه سرچی بکنید تا اطلاعات رسانه ایتون بالا بره به شخصی مثل شما توی این دوره زمونه میگن: “””بی سواد”””

   ۸
   ۵
 3. علی می گوید

  ما ایرانی ها خودی خار کن و غریب هار کنیم ….

  ۶۶
  ۱۳
  1. حسین می گوید

   لایک داداش
   فدای کلامت

   ۲۲
   ۵
  2. محمد می گوید

   آفرین

   ۱۶
   ۳
  3. آرمان می گوید

   نه جناب، پیام رسان بله هم ایرانیه، اونو چرا چیزی نمیگیم
   اتفاقا بسیار عالی و امکانات منحصر بفردی داره ولی سروش در یک کلمه افتضاح هست و الکی اسم پیام رسان ملی رو روی هر پیام رسانی نذارید

   ۲۲
   ۱۹
   1. Senorita می گوید

    کاملاً موافقم. متأسفانه مشکل ما الان اینه که رسانه ها فقط برای سروش تبلیغ می کنن . درنتیجه همه فک می کنن پیام رسان ایرانی یعنی سروش!! درحالی که ما ۶ تا پیام رسان ایرانی داریم که سروش بدترینشونه و ایتا و بله بهترینشون

    ۷
    ۶
 4. امیرمحمد می گوید

  من که با اینترنت رایگانش خیلی حال میکنم کاری به بقیه چیزاش ندارم

  ۱۰
  ۸
  1. زهرا می گوید

   مگه برا شما رایگانه ؟برا من که بیشترین حجم اینترنت رو سروش مصرف میکنه

   ۸
   ۶
   1. رهنما می گوید

    واقعا…..؟؟؟!!!!!!!!! اینترنتش رایگانه…. ولی جدیدا شده یک سوم…

    ۶
    ۲
 5. behnam می گوید

  تلگرام رو که بالاترین امنیت در شبکه های اجتماعی داره رو هکش میکنند سروش و امثال سروش رو که دیگه نگو … گذشته ثابت کرده چیزی رو نمیشه تحمیل کرد

  ۱۳
  ۷
  1. soheil می گوید

   هک کردن با چک کردن فرق میکه. اونی که شما شنیدی احتمالا اینطوری بوده که طرف تلگرامش رو چک کرده. یه مقدار دقت کن.

   ۷
   ۹
 6. ایزدی می گوید

  تا زمانی که منتقدانی مثل شما هستن که فقط به دنبال خراب کردن دیگران هستند نیازی به لیبرال جماعت و دشمنی آمریکا نداریم
  از ماست که بر ماست

  ۲۰
  ۱۸
  1. sina hengame می گوید

   تا زمانی امثال مثل شما هستند که حتی چنین یادداشت منطقی و تکنیکال خوبی رو هم برنمیتابند، اصن نیاز به اینترنت نداریم !!
   همه چیزو بهم میبافید تا بگید خیلی خوبیم…

   ۱۳
   ۱۱
  2. محمدیاسین می گوید

   داداش چرند نگو
   چیزی که اقتضاح هست همو بهتر که تخریب بشه

 7. meysam می گوید

  نویسنده ی عقده ای . مشخصه که از افزایش تعداد کاربران سروش داری میسوزی . این رو از سراسر متن پر از غرضت میشه فهمید یه روز میگفتن نا امنه یه روز شما بهونه بنی اسراییلی میگیری مه نسخه وب نداره اوایل تلگرام یادته التماس میکردن که فلان قا بلیت رو بهش اضافه کنین بهتر میشه فلان اضافه شه بهتره میشه اما واسه سروش شمشیر رئو از رو بستی بهبود مسمتر بگوشت خورده اما بدن تعصب میگم سروش بسیار بهتر از اونی هست که شما برای منصرف کردن مردم از اسفاده اش با رنگ قرمز بنویسی افتضاح!
  بازم میگم کمتر عقده بازی در بیارین مردم تفاوت نقد و حمله رو خیلی خوب میفهمن حالا هر چی میخای با رنگ قرمز بولد کن که افتضاحه
  عقده ای بودن شما واقعا تاسف اوره

  ۲۴
  ۳۶
  1. ذاکری می گوید

   سلام میثم جان عزیز دلم
   خیلی خوشحالم در کشوری زندگی می کنم که افرادی مثل شما وطن پرست و با تعصب به هموطن وجود داره که برای تولید داخلی اینگونه برافروخته میشن . اگر ما در کشورمون افراد وطن دوستی مثل شما بیشتر از این داشتیم قطعا موفقیت های بزرگ در انتظارمون بود.
   اما دوست عزیز همان طور که در کلام بزرگان نظام هم مشاهده می کنید ، استفاده از تولیدات داخلی به هر صورت توصیه نمیشه بلکه باید تولیدکننده داخلی هم برای ارتقا کیفیت محصولش تلاش کنه؟
   الان به نظرت میشه از پراید دفاع کرد به بهانه تولید داخل؟ اگر بگیم امنیت نداره میشیم خائن؟ اگر از سروش انتقاد نکنیم و به به و چه چه کنیم به نظرتون همه چیز درست میشه؟
   به نظرتون باید دوباره مثلا در بحث تولید داخلی ، باید از ماشین های سه چرخ شروع کنیم؟ یا نه بریم از بی ام و و بنز یاد بگیریم چطوری ماشین های خوب بزنیم؟ ما الان اجازه داریم اشتباهات بنز و بی ام و رو انجام بدیم؟ قطعا نه …
   چرا فکر می کنید ما باید روندی که تلگرام رفته و پر از اشکال بوده رو تکرار کنیم؟
   چرا فکر می کنید میتونیم مردمی که الان از تلگرام با کیفیت استفاده می کنند رو با یک اپلیکیشن با کیفیت پایین تر جایگزین کرده و مجبورشون کنیم از اون استفاده کنن؟ اصلا میشه مجبور کرد؟ دی ماه چقدر اتفاق افتاد؟
   کلام آخر ، کمی صبر کنیم و به خودی ها کمتر برچسب بزنیم. اگر ۴ دلیل برای استفاده نکردن زدیم ، ۷ دلیل برای استفاده کردن زدیم، بدون اینکه ذره ای صحبتهای شما تاثیر داشته و همزمان این مطالب آماده شده بودن در یک روز و دعوت می کنیم مطالعه کنید و نظرتون رو بگید:
   http://itresan.com/220951/7-%d8%af%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%86%da%a9%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7/.html

   ۱۴
   ۹
   1. اا می گوید

    ۷دروغ

    ۳
    ۶
   2. اا می گوید

    درواقع ٧ دروغ که درگینس ثبت باید بشه.٧چاخان

    ۵
    ۵
   3. خسرو می گوید

    سلام به همه
    نکته‌ای که تو بحث استفده از تلگرام مغفول مونده عدم همراهی اون با مسئولین کشور ماست.
    این اگر چه با نگاه منفی‌ای که برخی هموطنان به مسئولین دارند جنبه خوب ماجرا است، اما یادمون نره که تلگرام میتونست به خواسته‌هایی نظیر فروش اطلاعات و حریم خصوصی کاربران ترتیب اثر نده و هم‌زمان خواسته‌هایی نظیر بستن کانال‌های غیر اخلاقی، بستن گروه‌هایی مرتبط با اقدامات تروریستی و از این دست اقدامات حسن نیت خودشو نشون بده.
    اما به نظرتون چرا این طور نشد؟
    آیا این صرفا برمی‌گرده به تعریف اونها از تروریست و اخلاق یا اینکه اصلا خواسته اونها انجام این اقدامات و گسترش اون تو کشور و ملت عزیز ماست؟
    لطفا کمی تأمل کنیم…

    ۷
    ۲
  2. از خواب خرگوشی بیدار شو.. می گوید

   سلام بر شما هر وقت بالای چند میلیون نفر عضو شدن باور می کنیم یه چیز درست و حسابی ساختن ظاهرا شما دارین بیشتر می سوزین که پیام رسان های کفار و دشمن به قول خودتون(امریکا جنایت کار و اسرائیل خبیث) رو به هم کیشان بعضا مسلمان دروغ صفت و ریاکار خودمون با عضو ۷۰۰۰۰۰ هزار نفری ترجیه می دیم.هر وقت دوستان اطلاعات،سپاه،اجمعین(اداره سایبری سپاه) یاد گرفتن که باید به همه حتی مخالفین نظام و ولایت حق پرسش و پاسخ و نقد رو بدن اون موقع معنی دموکراسی رو در کشور اسلامی رو متوجه می شیم و باور می کنیم طبق سنت پیامبر بزرگوار(ص) همه افراد انتخاب ازاد دارند و دیگر کسی به خاطر عقایدش قرار نیست راهی زندان اوین و زیر زمین های خاص اطلاعات بشود.آن موقع موقعی است که ما شخصا برای تبلیغ پیام رسان های داخلی تلاش می کنم و تمامی پیام رسان های خارجی رو حذف خواهیم کرد.لزوم استفاده از پیام رسان های داخلی موقعی محقق می شود که اصل امنیت،اعتماد سازی و عدم جبهه گیری دینی و عقیدتی را از سوی این پیام رسان ها شاهد باشیم.نه فضایی که زیر نظر دولت و نهاد های اطلاعاتی به زور و اجبار قصد سالم سازی فضای اجتماعی جامعه را دارد.

   ۱۱
   ۱۶
   1. از خواب خرگوشی بیدار شو.. می گوید

    راستی یه نکته خدمت دوستان به عنوان کارشناس کوچک IT(اگر قابل بدونید):
    برای اینکه اطمینان نسبی پیدا کنید به APK هایی که غیر از منابع معتبری مثل Googleplay که البته همیشه معتبر نیستند و لی حال فرض می کنیم اعتماد وجود داشته باشد این دو حرکت توصیه می شود.
    ۱-بعد از نصب فایل APK اندروید از منبعی غیر از گوگل برای شناسایی در صورت وجود Backdoor که توضیحش مفصله یا هر مدل ویروس پنهان دیگر اون رو با سایتی مثل Virustotal.com چک کنید که از وجود یا عدم وجود ویروس پنهان در برنامه آگاه بشید.چون می تونن این برنامه ها رو با نرم افزار خاصی مثل Fa…R..at آلوده به بد افزار کنند و سپس گوشی شما رو شنود نمایند البته فقط آنلاین.
    ۲-حرکت دوم اینه که به قسمت دسترسی های اون نرم افزار در قسمت برنامه ها اندروید رفته و ببینید اون نرم افزار چه دسترسی هایی می خواهد.مثلا نرم افزار بانک قرار نیست دسترسی به دوربین شما داشته باشند.یا صدای شما رو ضبط کند.
    ۳-لزوما همه نرم افزار ها مشکوک به داشتن بد افزار نیستند بلکه در طریق گرفتن دسترسی از کاربر می تونن تمامی گوشی رو رصد کنند.
    موفق باشین.

    ۷
    ۳
    1. سهراب می گوید

     سلام بر شما شهروند محترم از ده میلیون نفر گذشت، باور می کنید؟ در ضمن اگه ایران فرصت رو به مهندسان و جوانان توانمند خودمون نده پس باید به کی بده ؟ بی اعتمادی به خود تا کی؟ تا کی باید مقهور غرب پوشالی بود؟ با قدرت از سروش و همه پیام رسان های ایرانی حمایت می کنم. موفق باشید
     منتشر کن عزیزم . قبلا دو تا پیام طولانی گذاشتم منتشر نشد!

     ۹
     ۴
    2. خرگوش کی بودی تو؟ می گوید

     از قضا مقاله خوبی بود و در تکمیل مقاله دیگه هم ضعف هاش باید گفته بشه هم مزیت هاش.
     لطفا دو مسالۀ «میهن دوستی» رو با «حمایت از تولیدات داخلی مزخرف» اشتباه نگیرید که همون بلایی که سر خودروهای لگن داخلی اومد سر اینها هم میاد.
     ضعف های تولیدات داخلی رو (قبل از اینکه وبال گردن خودمون بشه و قبل از اینکه خارجی ها به ریش تون بخندند) بگیم بین خودمون، تا بتونیم تولید با کیفیت داشته باشیم.
     خواب خرگوشی داشتن و به به و چه چه گفتن و ضعف ها رو نگفتن یعنی تا ابد لیاقت پراید سواری با قیمت چهل پنجاه میلیونی رو دارید.

     ۶
     ۲
   2. علی می گوید

    از ۸ میلیون دانلود گذشت. حالا باور می کنی؟

    ۵
    ۴
    1. محسن می گوید

     خیلی از دانلودها منجر به کاربر فعال بودن نمیشه من چند بار نصب و چک کرده ام و هر بار منجر به دلت اکانت شده اونها رو هم شما شمردین؟

     ۳
     ۴
  3. sina hengame می گوید

   ای یادداشت گذار غیر عقده ای ولی عصبانی
   ۱ – تو تایپ یکم دقت کن
   ۲ – اینهمه نوشتی دو کلمه حرف حساب نزدی و بیشتر عصبانیتت رو نشون دادی
   ۳ – شما که خیلی منطقی و غیر عقده ای هستید ، چرا از چنین متن هایی بدتون میاد ؟
   اتفاقا خوبه این یادداشت ها
   ذات زیبای (!) شما بهتر دیده که چقدر نقد پذیرید.

   ۶
   ۵
 8. فرهاد می گوید

  چرا برا من اینترنت رایگانش کار نمیکنه

  ۵
  ۲
  1. 1234 می گوید

   همش دروغه

   ۳
   ۱
 9. یاسین عباسی می گوید

  سلام. نسخه‌های جدید بهبود فوق العاده‌ای پیدا کردند. در ضمن این مسنجر تازه اوّل کاره… نقدهای سال ۹۲، ۹۳ رو به تلگرام اگه بخونید شاید اصلاً باورتون نشه که چقدر باگ داشته این نرم افزار… بنا بر این الان باید ازش حمایت بشه تا مثل تلگرام جابیفته… ولی من هم از زورکی هل دادن مردم به سمت ســروش مخالفم… مردم باید خودشون تصمیم‌گیری کنند…
  من سنگ برنامه‌ای رو به سینه نمی‌زنم فقط نظرم اینہ که تفاوتی بین نرم افزار خارجی و ایرانی نیست (نه همه برنامه‌ها) برنامه‌های ایرانی هست که اصلا مشابه خارجی ندارند! درست نیست بعضی‌ها میگن اصلا نرم افزار ایرانی نصب نکنید…
  کارِ ایرانے به کجا کشیده که ضد هم‌وطنش تبــلیــغات می‌کنه!
  راستی مقاله رو لطفا آپدیت کنید، نسخه ویندوز بهبود بسیاری داشته… و الان روان کار می‌کنه.

  ۳
  ۳
  1. کامی می گوید

   اگر منظورت از هموطن برادران ارزشی و اطلاعاتی هست که اونها ما رو از دشمن بی نیاز کردن …

   ۷
   ۳
   1. علی می گوید

    شاید هم شما آنها را.

    ۲
    ۵
 10. احسان می گوید

  سروش خخخ امنیت خخخ

  ۱۱
  ۴
  1. علی می گوید

   مالک تلگرام سابقه فروش اطلاعات کاربران روس نرم افزار قبلی اش به دولت روسیه را دارد. خخخخ

   ۳
   ۴
   1. 1234 می گوید

    سروش بر خلافه امنیت

    ۶
    ۲
 11. ندا می گوید

  شاید بهتره دوستانی که نظر میزارن . خلاصه بگم چرت گویی رو بزارن کنار و ادمین اینجا یکم اطلاعاتش رو ببره بالا تا انقدر اطلاعات غلط نده البته اگر قصدش تخریب یه اپ و تبلیغ یه اپ دیگه نباشه

  تلگرام قرار نیست که فیلتر بشه بازییه که حکومت موقع پیش اومدن هر مشکلی از قبیل شورش و گرونی و… راه میندازه تا توجه ملت رو به چیزهای فرعی و بی اهمیت سوق بده . ملت الکی جو میدمن به وضعیت خودش میدونه دارن چه بازی می خورند پیام رسان سروش شدید بازرسی می شود در حالی که تو تلگرام هیچ کسی نمیتونه چت یا هر چیز دیگه شما را ببینه و هیچ کسی بهش دسترسی نداره بانک های اطلاعاتی تلگرام در اختیار هیچ دولتی قرار می نمیگیره که چکش کنن درحالی که سروش همچین چیزی نیست و مشکل دولت ایران و همین که انقدر سروش رو تحمیل می‌کنند به مردم.
  خیالتون رو راحت کنم تلگرام غیرقابل هک هست اصلا امکانش نیست چون هیچ باگی نداره . هر اتفاقی به اسم هک که افتاده از سادگی خود اون طرف بوده و تنها راه دسترسی به اکانت یه نفر هک سیستم گوشیشه که بشه به پیامک هاش دسترسی داشت که اونم در صورت فعال کردن تایید دو مرحله ای .کلا منتفی میشه ‌.
  از طرف دیگه نویسنده وبلاگ همش داره از ایتا و چند تا ات و اشغال دیگه صحبت میکنه که باید بگم
  اینا ابزار جاسوسیه ایتا از کد های ویسپی استفاده میکنه . سروش به محض نصب از دوربین جلوی گوشی عکس میگیره میفرسته سرورش و همه پیام ها هم رصد میشن . روبیکا تو دسترسی به حافظه داخلی دسترسی به فایل های پنهان از جمله محل ذخیره تلگرام رو داره. این رفتارهای مشکوک و غیر قابل دفاع توجیحی جز رصد کاربران و نداشتن حریم و امنیت نداره .

  ۷
  ۷
  1. sina hengame می گوید

   زنده باد
   مشکل همینجاست
   با یگ حکم قاضی کل زندگیتو میخونن و رصد میکنن
   حکومت پاش به اینطور مسائل باز بشه دیگه امنیتی نمیمونه…

   ۴
   ۷
  2. علی می گوید

   از نظر شما نرم افزار داخلی کلا جاسوسیه!!! و البته نمی دونم شما و دوستان همفکرتان چطور به این همه اطلاعات تخصصی ضدجاسوسی بدون نصب دسترسی دارید! اما تلگرام نه تنها جاسوسی نمی کنه (هرچند رییسش سابقه فروش اطلاعات مخالفان دولت روسیه به ان دولت را داره!) بلکه هیچ باگی نداره. ادعایی که مایکروسافت واسه ویندوز نداره اما شما واسه تلگرام دارید.

   ۹
   ۲
  3. قدرت ا..صفری می گوید

   بالاخره حرف درستی هم شنیدیم دوست عزیز فرزند من کلاس چهارم دبستانه اما تمام درسهاشون دینی و سیاسیه مثلا جغرافی و تاریخ و هدیه و قرآن و دینی و تاریخ تماما یک موضوع را ارائه میکنند و فارسی و ریاضی و بسیج و فوق برنامه و هنر و عربی نیز همین رویه را ادامه میدهند اما این وسط این بچه ها خودشان هم میدانند تماما شعار و دروغه ولی مجبور به خواندن و نفهمیدن آنها هستند فضای مجازی و رسانه های داخلی هم همین گونه هستند پس باید این بن بست نفهمیدن را از طریق پریدن از روی دیوار بیگانگان جبران کرد از بسکه در نمایشگاه های کتاب دیوان سعدی و حافظ و سهراب و …را خریده ام‌خسته شدم چون کتابهایی که اجازه نشر دارند یا کپی هستند یا فاقد ارزش و کتابهای غنی و علمی دارای بار معنوی نیز ممنوع بوده و اجازه انتشار ندارند پس مجبوریم دیوان اشعار ها را بخریم و با فیلتر شکن به آگاهی واقعی برسیم‌‌البته فیلتر شکن فقط برای رسیدن به تلگرام نیست بلکه برای برون رفت از دیوار سانسور و مغز شویی جبری باید با جوشن و زره تدبیر ملبس شد

   ۶
   ۶
 12. زهرا می گوید

  اگه مثل تلگرام کیفیت داشته باشه کسی مخالفش نیس .. ولی اصلا قابل مقایسه با تلگرام نیس ..اینترنش هم که رایگان نیس :\

  ۵
  ۲
 13. حمید رضا می گوید

  سلام خدمت دوستان
  از قدیم گفتن برا کسی بمیر که برات تب کنه
  اینکه در کشوری هستیم که امنیت اون مثال زدنیه درست اما همه چیز رو نمیشه فدای اون کرد
  نمیگم آزادی بیش از حد در تلگرام هم خوبه ولی اینکه بی خبر از مسایل روز در گوشه و کنار کشورمون با هر لهجه ودیدگاهی برای من شیرین بود نوعی ارتباط بین طوایف وقبیله ها در حال شکل گیری بود هر کس هرف دلشو میزد محدود نبودیم وازادتر اخبار به سمع و نظر ها میرسید موافق اغتشاش نیستم ولی عدم صداقت دولتیها مردم را به سمت تلگرام سوق داد با سروش محدود خواهیم چرا که وابسته به صدا و سیما .و صدا و سیما نون خور دولت وچه لزومی به اخبار ضد نقیضی که دولت به خورد مردم میدهد اون بابا که میگه من به اینترنتش کار دارم در اصل هویچ رو دیده وبه راهی که توش هویچ گزاشتن میره یکسال اینترنت رایگان ،روبیکا نصب کنید و هزینه های جانبی آن شامل بروز رسانی های پی در پی قطع بدلیل مشکلات فنی وحتی ارسال پیامک که در تلگرام رایگان است در سروش چند برابر نرخ واقعی آن روهم شاهد باشید ومدام از پیام رسانی توش سرک بکشند ونتونی چند کلمه حرف حساب بزنی خمیازه بکشی مثل انتخاب یک نماینده. که در اکثر مواقع از اون پشیمان هستیم
  این مطلب در رد استفاده از پیام رسان داخلی نیست بلکه برا کسی بمیر که برات تب کنه
  عدالت در رفتار و صداقت در گفتار نظر منه

  ۴
  ۲
 14. فاطمه???? می گوید

  هووووف حالا ماشالا انگار کشور ما خودش کم مشکل داره بعد کلید کردن رو این تلگرام خب خوبه دیه اخه ایرادش چیه والا اون چیزایی که باید بهشون رسیدگی بشه نمیشه حالا کلید کردن که بیایم یه چیز کاملا بی کیفیتو نصب کنیم که ????????????امنیتم????????????نداره
  جدا هیچی عینه تلگرام نمیشه

  ۴
  ۳
  1. Beh Nam می گوید

   ننگ با رنگ پاک نمیشه،
   بی ارزش بودن پول ایران
   هم با فیلترینگ تلگرام.

   ۱۱۰ میلیارد هزینه کردن برای خرید تجهیزات فیلترینگ هوشمند، در صورتی که هر کاربری با نصب یک اپلیکیشن چند مگابایتی به راحتی میتونه فیلترینگ رو دور بزنه…
   پارازیت انداختن روی ماهواره ها ، کسی ماهواره استفاده نکرد؟؟
   فیس بوک، توییتر و…. فیلتر کردند، کسی استفاده نمی کنه؟؟

   ۳
   ۳
 15. Beh Nam می گوید

  هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمی‌گیره،
  این هاهم عاشق چشم و ابروی منو شما نیستند
  اینترنت رایگان بدن.
  مردم به پیامرسان داخلی اعتماد ندارن ، چرا که
  دولت بارها و بارها ثابت کرده از هر ابزاری برای
  کسب اطلاعات مردم استفاده می‌کند.!

  ۵
  ۳
  1. سیدمرتضی(صدر) می گوید

   چطور تلگرام محض رضای خدا موش میگیره

   حرفاتون خنده داره…
   وقتی خودتون حرف خودتون رو نقض میکنید…

   سروش صرفا برای تبلیغ و جذب کاربر این کار رو میکنه…
   اما تلگرام چی…

   فیس بوکم که گندش بعد این همه سال در اومد…

   پس مطمین باش که تلگرام هم محض رضای خدا رایگان این همه سرور خرج ایرانیا نمیکنه…
   بهتره یه سر بری هزینه یه هاست معمولی برای تعداد کاربر خیلی کم رو بگیری بعد بیایی اینا از تلگرام دفاع کنی و سروش رو بکوبی…

   تلگرام با این همه کاربر و این همه امکانات… همشم رایگان… عجب…

   ۷
   ۳
  2. علی می گوید

   دانلودهای سروش از ۸ میلیون گذشت. بقیه پیام رسانهای داخلی رو هم بهش اضافه کن.. حالا مردم اعتماد ندارند یا شما؟

   ۳
   ۴
   1. amir می گوید

    یه سریا میگن تعداد دانلود سروش از ٨ میلیون گذشت اما نمیدونن که چند میلیون از این تعداد سروش مزخرف رو حذف کرده…

    ۲
    ۱
 16. پیمان می گوید

  بنده نظر شخصی مو میگم نرم افزار سروش خوشم نمیاد حالم بهم میخوره احساس میکنم دارن سرک می کشن به اطلاعات مردم هیچ وقت هم نصبش نخواهم کرد همین تلگرام برام کافیه

  ۴
  ۴
  1. سیاوش می گوید

   هنوز نصب نکردی بدت میاد معلومه چقد منطقی فکر می کنی

   ۴
   ۴
   1. sina hengame می گوید

    نفهمیدی چی گفت واقعا ؟
    منم بدم میاد سرک بکشن تو زندگیم… میفهمی ؟
    برای همین هم هست که ایمیل تو چاپار و ….. هم نداریم…

    ۴
    ۵
 17. سیاوش می گوید

  این مطلب چند تا ایراد داره اولیش اینه که سروش از نسخه ۱.۷.۱ به بعد از پروتوکل اس اس ال استفاده می کنه که‌امنیت زیادی رو بهش می ده و بعد از چند آپدیت قصد داره مسابقه بزرگی رو در این زمینه برگزار کنه

  ۳
 18. رها می گوید

  چراالکی میگن رایگان بس چرارایگان نیس همون اندازی تلگرام معمولی هزینه داره

  ۳
 19. islam می گوید

  بنظر من ایتا جایگزین مناسبتری نسبت به سروش هست هم شبیه تلگرامه و سبک کار میکنه. فعلا از سروش استفاده نکنید تا ایتا رو رایگان کنن همون تلگرام خودمون بهترینه.

  ۲
  ۳
 20. احسان می گوید

  سلام به همگی…
  نظرات رو خوندم…
  به نظر من هر کسی میتونه از بین اینهمه پیام رسان موجود هر کدومی رو که دوست داره انتخاب کنه…
  و این چیزی نیس که بقیه بخوان بهش تحمیل کنن…ایرانی یا خارجی…
  مهم اینه که خود اون طرف انتخاب کرده و انتخاب خودشه…

  ۱
 21. ارسلان می گوید

  در متن به نظر میاد شما برای حمایت از ایتا دارین سروش رو می‌کوبید!! نمیدونم شایدم اشتباه میکنم. لطفا ایتا رو هم نقد کنید.

 22. Arian می گوید

  @احسان واقعا حر حقو زدی افرین

 23. طالب می گوید

  اگر امکانش هست نسخه ی ویندوز فون سروش رو هم اراه بدین

 24. طالب می گوید

  شماره پشتیبانی سروش که هر وقت تماس میگیرم ، کارشناسی نیست پاسخگو باشه،
  ایمیلشون هم همینطور،
  اقا قراره پیشرفت کنه نرم افزار ، یه بخش بذاره واسه فید بک کاربران ، تا نظر بدن، درخواست بدن ،

  ۱
  ۱
 25. طالب می گوید

  منم مخالف فیلترینگ هستم، طرفدار سروش هم نیستم،
  فقط باید فرهنگ سازی بشه، سروش هم اگه میخواد بهتر بشه باید از مردم کمک بخواد، به اجبار نمیشه، باید طوری فرهنگ سازی بشه و جا بیوفته که خود تلگرام راهش رو بککشه و بره، هر چی فیلتر کنن ، از اونور کنجکاو میشن هزار ترفند میزنن که ببینم چه خبره، ولی وقتی مردم با چشم باز، به اختیار خود جاشونو پیدا کنن خیلی بهتر تا به اجبار.

  ۱
  ۱
 26. علیرضا می گوید

  نسخه دسکتاپش مضخرفه !! انگار ۴تا بچه ۱۰ ساله نشستن طراحی کردن !! این میخواد با تلگرام رقابت کنه ؟! ۱۰ سال دیگه شاید برسه به ۳ سال پیشِ تلگرام …

  ۱
  ۳
 27. tojihi.com می گوید

  سلام من هم از نصب سروش پشیمون شدم . حالا ایتا رو نصب کردم و خیلی بهتره

  ۱
 28. Elia می گوید

  زمانی که اطلاعات شخصی، حقیقی افراد بدون اجازه رصد و در اختیار ارگان های امنیتی داده میشود، آن شرکت محکوم به شکست است.
  #فیسبوک
  #سروش

  ۳
  ۱
  1. علی می گوید

   گوگل یاهو فیسبوک ویچت و توییتر همگی به این چیزی که می فرمایید متهم شده اند. اما برخلاف نظر شما کاربران میلیاردی دارند. فیسبوک محکوم به شکست با کاربر ۲.۲ میلیارد نفری؟!

 29. mahla می گوید

  من با سروش کار کردم کانال هم زدم خیلی خوبه . زمانی که تلگرام فیلتر شد از نسخه ویندوزش استفاده کردم اون وقع خوب نبود و خیلی کند بود ولی الان خیلی خوب شده سرعتشم خوبه. به نظرم برای پیشرفت بیشتر به حمایت احتیاج داره. پیام رسان های داخلی با توجه به این که سرورهاشون داخل کشور هستند امکان پیگیری مطالبات قانونی در آنها وجود داره و به نظرم از این جهت خیلی بهتراز پیام رسان های خارجی هستند و خوب زمینه ایجاد اشتغال هم برای فعالان آیتی فراهم میشه.
  به نظرم فضای رقابتی باید بین پیام رسان های داخلی وجود داشته باشه تا انحصار به وجود نیاد و پیام رسان ها پیشرفت کنند ولی خوب هست که نقد منصفانه داشته باشیم نه اینکه برای تبلیغ یک پیام رسان دیگر به هر شیوه ای متوسل بشیم.

  ۲
  ۱
 30. فرید می گوید

  این عیب سروش نیست. نسخه وب نه تلگرام وایبر و نه لاین دارد فقط و فقط ای قابلیت رو اینستا داره…..

  1. ذاکری می گوید

   سلام فرید جان
   نظرت عجیب بود برامون.
   اولا این در مورد تلگرام: https://web.telegram.org/
   در مورد داخلی ها هم پیام رسان بله، ایتا ، آی گپ و … همگی نسخه وب دارند!
   چطور می فرمایید هیچ کدوم ندارن؟

 31. بهروز می گوید

  یه جای متن نوشته بود که بعد از فیلتر تلگرام ، خیلی از مردم به سمت پیام رسان سروش هجوم بردن که بنده این حرف رو قبول ندارم و جالبه که از لحظه ای که تلگرام فیلتر شد آمار جستجو و دانلود فیلترشکن ها صدها برابر بیشتر از آمار دانلود و جستجوی پیام رسان سروش بود و این نشون میده که مردم بر خلاف همیشه به جای عقب نشینی و تن دادن به پیام رسان داخلی ، حاضر شدن با سختی های فراوان از تلگرام استفاده کنند . و فکر میکنم به خاطر همین عدم استقبال مردم از سروش ، و البته ضرر های مالی مستقیم و غیر مستقیم فراوان ، تلگرام رو رفع فیلتر کردن . درضمن امروز ویدئویی رو دیدم که یکی ثابت کرده بود که از پنج میلیون کاربر سروش فقط سیصد هزار تای اون واقعی هستن و مابقی اون جعلی هستن و اونها هیچ استفاده ای از از این پیام رسان نمیکنند و فقط اون رو نصب کردن و این رو از روی اطلاعات و دیتای رد و بدل شده بین کاربران این پیام رسان ثابت کرده بود .
  در آخر اینکه به نظر بنده اگر از همون اول ظهور شبکه های احتماعی در ایران ، دولت سعی میکرد به جای فیلترکردن و بستن همه جانبه ی اونها ، به مردم آموزش و فرهنگ استفاده از اونها رو یاد میداد و بهشون حق انتخاب میداد ، الان با این وضعیت بی اعتمادی مواجه نبودیم .

  ۱
 32. یاشار می گوید

  مطلب رو آپدیت کن عزیزجان

  1. ذاکری می گوید

   سلام
   چرا یاشار عزیز؟
   اولا اینکه این مطلب در تاریخی که نوشته شده همه عناوینش درست بوده و دوما اینکه همین الان هم تغییری رخ نداده! دقیقا چه چیزی رو باید تغییری بدیم؟ احتمالا منظورتون اینه چندتا مشکلات دیگه اش رو هم اضافه کنیم؟

   1. علی می گوید

    اگر نقد جدیدی دارید بفرمایید. خوب است. و یک سوال؛ یعنی حتی یک مورد مثبت جدید اضافه نشده یا مورد منفی کم نشده؟

 33. مرلین می گوید

  جمع کنین این مسخره بازیارو
  فقط تلگرام عشقه و همین
  امنیت تضمینی????
  سرعت فوق العاده????

  ۳
 34. amir می گوید

  من که مدتیه از سروش استفاده میکنم و تلگرامو گذاشتم کنار مشکلی نداشتم و راضیم. حالا هر کسی میخواد استفاده کنه یا نکنه به خودش مربوطه.

  ۱
  ۱
  1. mb می گوید

   این سایت کارش اینه که منفی بافه، منافق پیشه هستند کلا

 35. مجید می گوید

  موقع نصب سروش از من اجازه ضبط مکالمات رو خواست. یعنی چی؟
  من سریع پاکش کردم.

  1. علی می گوید

   دروغ نگو. من نصب کردم چنین چیزی نمی خواهد. اما اگر پیام صوتی بفرستی انتظار نداری که بدون استفاده از میکروفون صدایت را ضبط و ارسال کند؟

   1. اا می گوید

    برات صدا ظبت میکنه گوش نمیده .بس کنین

    ۱
 36. heydari می گوید

  با سلام پیام رسان سروش اصلا بدرد نمی خورد وسرعتش خیلی پایین است ویک کپی ناموفق از تلگرام می باشد وایرادهای بسیاری دارد.

  ۲
  1. علی می گوید

   سلام. من نصب کردم. سرعتش خوب است. کلا خیلی عادی است و بعضی از حرفهای زده شده علیهش اینحا یا قبلا بوده و برطرف شده یا برای حمایت از تلگرام و دلسرد کردن دیگران زده شده.

   ۱
 37. علی جوان می گوید

  آخه ساده بودن تا چه حد!
  آقا قبول اصلا تلگرام اومده مارو نابود کنه! ولی برادر من هیچ اطمینانی نیست که توی این پیامرسانای ایرانی بنویسی ه ک بعد فردا صبح بیان ببرنت واسه اعدام!! تلگرام کسی توش فضولی نمیکرد ولی اینجا چک میشی برادر من! نه اجازه داری علم متخصص امنیت شدن رو یاد بگیری و نه اجازه داری از مشکلاتت بگی چون رصد میشه و البته با درخواست وزارت اطلاعات راحت چت و مطالب ارسالیتو در میارن که گیر بدن! هنوز سیاست کثیف ۴ برابر کردن مصرف حجم adsl رو یادم نشده و اینکه میدونن همه سایتای ایرانی که دانلود دارن سرورای اروپا رو گرفتن ولی بازم اینترنت رو طوری تعرفه گذاری کردن که کاربرا از بی پولی فکر تورنت و روش های دور زدن isp باشن!!

  ۱
 38. یاس می گوید

  اگه‌ بمیرم‌ هم‌ پیامرسان‌ داخلی‌نمیرم‌ چون‌ نه‌امنیت‌داره‌نه‌ کیفیت
  فیلترشکن‌نصب میکنم‌میرم‌تلگرام

  ۳
  ۱
  1. عرفان می گوید

   این امنیت گفتنت منو کشته!!!
   انصافا وقتی میخواستی بری تلگرام به مقوله امنیت یک درصد فکر کردی؟!!!

   ۱
   ۳
 39. عرفان می گوید

  بسم الله
  با افتخار اکانت تلگرامم رو پاک کردم و البته از قبلترش هم تو سروش بودم و هستم و ان شاء الله خواهم بود
  دم بچه های ایران گرم

  و متاسفم برای هرکس که ارق ملی ندارد و نویسنده ی این مطلب مغرضانه

  ۲
  ۴
 40. Civan می گوید

  من که خیلی وقته نصب کردم استفاده هم میکنم و راضی ام…

  ۱
  ۲
 41. rohollah می گوید

  سلام به همه دوستان
  من تجربه استفاده از پیام رسان سروش رو داشتم ..واقعا فاجعه است…همین

  ۲
 42. Mojtaba می گوید

  با سلام.روی کلام من با افرادیه که برنامه تلگرامو به عنوان یک برنامه مخرب برای ایران و برنامه سروشو به عنوان یک ابر برنامه قهرمان،که اومده تا کل مشکلات اطلاعاتیه مارو حل کنه میدونن.شما دوستان همون افرادی هستین که به هر مناسبتی میریزین تو خیابوناهو شعار مرگ بر آمریکا میدین.وقتیم که میان ازتون گزارش میگیرن از ترس میگین همه چی خوبه،نه گرونی داریم نه کمبود.ولی تو جمع های ۲،۳ نفره خودتون( در خفا وبا ترس)به هر دلیلی(گرون شدن تخمه مرغ😅) مسئولین این مملکتو مورد لطف خودتون قرار میدین.واقعا این جمله زیباست(از ماست که بر ماست…)محض اطلاع دوستانی که همش تعداد کاربرای برنامه سروشو دارن اعلام میکنن،لطفا قبل از اطلاع رسانی راجب تعداد نفرات برنامه سروش،…. ببینیند چه قشری از این کشور ۸۵ میلیون نفری وارد این برنامه شدن…….
  از ماست که بر ماست….

  ۲
  ۱
  1. محمد حسین می گوید

   اگه غیرت ایرانی داشته باشید تلگرام حذف میکنید و الکی نمیگید ما فرزند کوروش کبیر هستیم! کمی هم به داخلیا فرصت بدید تا پیشرفت کنن! تا کی بیگانه پرستی! چرا خودمون رو قبول نداریم! بله مشکلات هست اما چرا همش باید نقاط منفی رو دید! به فرصت ها هم توجه کنید! اینم یه نکته برا امید دادن به کاربران محترم . با دقت بخونید لطفا! :
   عزیزانی که نسبت به اوضاع زندگیشون یا اوضاع آینده ایران نگران هستن کافیه دو سوال زیر رو از خودشون بپرسن تا این نگرانیشون برطرف بشه و امیدوار بشن.
   ۱) آیا چیزی تو زندگیتون وجود داره که به خاطرش خدا رو شکرگزار باشید؟ مثلا سلامتی،امنیت،آرامش، سواد، خانواده و دوستان خوب، پول و ثروت، لذت بردن از طبیعت، اهل بیت و … اگه آره خب هر روز خدا رو شکر کنید و ببینید که چقدر آروم میشید و امیدوار . اگه نه هیچ گزینه ای برای شکرگزاری وجود نداره به سوال دوم جواب بدید.
   ۲) چه اتفاقی بیفته یا چه شرایطی به وجود بیاد اوضاع از اینی که هست بدتر میشه ؟ اگه گزینه هایی وجود داره پس به خاطر نبود اونا خدا رو شکرگزار باشید. (این سوال دومی برا آدمای افسرده هم جواب میده!)
   با این کار جریانی از خوشبختی، ثروت، آرامش، امید، سلامتی و … وارد زندگیتون میشه! میگی نه! خب امتحانش کن !😉😉 اگه جالب بود و کاربردی برا کسانی که دوستشون داری به اندازه مرامت بفرست.
   یا علی

   ۴
 43. 1234 می گوید

  من هم سروش نصب کردم.یعنی گند ترین و بدترین برنامه ای بود که داشتم

  ۴
 44. 1234 می گوید

  من هم سروش نصب کردم.یعنی گند ترین و بدترین برنامه ای بود که داشتم.حیف اینترنت دانلود

  ۲
  ۱
 45. امیر ارسلان می گوید

  سروش کی فیلتر میکنن
  خخخخخخ

  ۲
  ۱
 46. روشن ضمیر می گوید

  ایرانی ها در وطن فروشی نظیر ندارند
  اگر گبر هم باشید باید از هم کشورهاتون حمایت کنید

  ۱
  ۲
  1. ساده لوح می گوید

   تمام موسسین پیام رسانهای داخلی وابسته به جایی هستند که ایرانی را مجوس و مردمش را خس و خاشاک نامیدند ضمنا درآمد نجومی هم مبارک جیب گشادشان باشد به من و شما و ایرانی ها هم ربطی نداره هر وقت غارت آنها تمام شد سر از کانادا یا آفریقای جنوبی و یا ….در میارند پس لطفا جو گیر نشو

   ۱
   ۴
 47. محمد حسین می گوید

  لینک
  با سلام ، با قدرت در پیام رسان های داخلی مثل سروش، ایتا، گپ، آی گپ، بیسفون پلاس و بله ادامه میدیم. من که برام مثل روز روشنه که تلگرام پیام رسان جاسوسیه و مخصوصا از اون مدیرش پاول دروف بی تربیت که به ایرانیا توهین کرده بود بدم میاد. گفته بود من از فیلم ۳۰۰ خیلی خوشم میاد. حالا فیلم ۳۰۰ چیه ؟ در اون ایرانیا رو آدم های دور از جون وحشی و بی فرهنگ و ترسو نشون داده بود که خارجیا بهش زور میگن! حالا هی بگید ما فرزند کورش کبیریم! :o:o:oدر حرف آره ولی وقتی پای عمل میرسه حرفی برا گفتنم نداریم. شما که به تلگرام اعتماد کردید حالا وقتشه که به جوانان ایرانی نیز اعتماد کنید. شایعه درست کردن که داخلیا امنیت ندارن در حالی که مدیر پیام رسان آی گپ گفته هر کی تونست آی گپ رو هک کنه یک میلیارد تومن جایزه داره! بیسفون پلاس هم که امنیتش فوق العاده است. سروش هم داره روز به روز بهتر میشه! گول امنیت پیام رسان ها رو نخورید که دشمن داره با جنگ روانیش من و شما رو از اعتماد کردن به خودمون منع می کنه! #ما_می_توانیم #حمایت_از_کالای_ایرانی ما لایق بهترین ها هستیم! هم چنین از کالاهای خوب حمایت کنید. جنس بنجول نخرید! پیام رسان هم یه کالا می تونه باشه! موفق باشید .

  ۱
  ۱
  1. بهنام می گوید

   #پیام_رسان_اشغال_ایرانی

   ۱
  2. قدرت ا..صفریر می گوید

   در دروغگویی و تهمت زنی واقعا بی نظیر هستید اتفاقا بیشترین تعاریف را از ایران از دهان ایشان شنیدیم مثل ترامپ منتها بعضی گوش شنوا ندارند اتفاقا بیشترین جاسوسی در پیام رسانهای داخلی چینی انجام میشه من برای خواندن کتابهای با ارزش و غیر سانسوری از فیلتر شکن برای تلگرام استفاده میکنم جایی هزینه میکنم که ارزش داشته باشد و نه صرف استفاده از اینترنت مجانی خودم را در فضای بی ارزش پیام رسانهای چینی داخلی محصور کنم

   ۱
  3. amir می گوید

   قابل توجه کسانی که میگن سروش تولید داخله پراید هم تولید داخله باید بهش سوار شی و جونتو به خطر بیندازی؟؟ سروش هم دیگه چند وقت دیگه مثل پراید بی ارزش میشه و همه تفش میکنن والا به خدا

   ۱
 48. Mohammad می گوید

  به نظر من google allo از سروش بهتره.

  ۱
 49. قاصدک می گوید

  سلام
  انتقاد کردن هیچ عیبی نداره.
  هم به عموم اطلاعات داده میشه . هم مورد انتقاد به مشکلاتش آگاه میشه و اگه میدونسته و تنبلی در اقدام داره ،میجنبه و زرنگ میشه در رفع نواقص
  اما انتقاد به پراید با یه پیام رسان که خطر جانی نداره باید متفاوت باشه
  ودر متن کلام آرامش نویسنده حس بشه
  که هدفش اصلاح هست نه تخریب
  اگه همه با دلسوزی بگویند و عمل کنند ، با ایمان و اراده ای که در ایرانی جماعت هست ،قدرت اول جهان شدن به آسانی در دسترسه

  1. ناشناس می گوید

   خخخخخخخخخ
   شتر در خواب بیند

 50. رهنما می گوید

  ببخشید ولی کاملا واضحه با قصد و غرض این متن نوشته شده…. چون من به شخصه همه پیام رسان های داخلی رو امتحان کردم بهترینشون سروش بود بخصوص از نظر نسخه ویندوز… اون پیام رسان ها در نسخه ویندوز کاملا افتضاح بودن… یکم هم بیشتر مطالعه و جستجو کنید، مقامات ایران امکانات لازم رو به پیام رسان های ایرانی نمیدن و هنوز که هنوزه انگار با تلگرام و هاتگرام و … در حال معامله هستند… درست مثل دریاچه خزر . خلیج فارس . سنگ و خاک ایران و و و و …. که داره به غارت میره و مفت میفروشن و میریزن تو جیب خودشون………..

  ۱
  1. amir می گوید

   خخخخخخ مضخرف بسیاااااااارررررمضخرف

   ۱
   ۱
 51. سلمان می گوید

  هیچ معلوم نیست داری تبلیغ می کنی برای ایتا

 52. علی می گوید

  بدتر پیام رسان ایرانی سروش

  ۱
 53. رامین می گوید

  بمیرمم ازسروش استفتاده نمیکنممممممممممممم.هه ایران خوش چیه نرم افزارش چی باش!!باهزارتازحمت ب تل میرم ولی ب راحتی ب سروش نمیرمونخواهم رف

  ۳
  ۱
 54. رضاشاه می گوید

  یه ملا یه سکه ۵۰۰ تومنی گم میکنه تو تاریکی. یه اسکناس هزاری آتیش میزنه پیداش کنه. اخت پیام رسان داخلی به هر قیمی با بودجه عظیم و غیر قابل بازگشت و هدر دادن وقت مردم بدون در نظر گرفتن و خریداری تکنولوژی از کسانی که بهای آن را داده اند.
  یه مثال ساده: ما سریال کره ای میخریم برای چی؟؟؟؟ برای اینکه اونا به قیمت پایین تری به ما میفروشن یه نسخه درست و حسابی میسازن به ۲۰ کشور میفروشنش خودمون بسازیم مقرون به صرفه نیست نه اینکه نتونیم بسازیم
  این بازی تلگرام و سروش هم همش سر سیاسته شکی نیست که ما هرگز نمیتونیم مثل تلگرام با همون کیفیت بسازیم (در حال حاضر) وقتی یه بهتر ساخته شده چرا خودمون را گول بزنیم و ازش استفاده نکنیم (ج: به مزاج بعضی ها خوش نمیاد چون نمیتونن ردمون را بزنن بندازنمون اونجایی که عرب نی انداخت)
  به هر حال از ما گفتن از شما خردمندان شنیدن و از بی خردان هم انتظاری جز جواب های از روی تعصب بیجا و یا نا آگاهی انتظار نمیرود.

  ۲
 55. امیر می گوید

  من با همه عیب و نقص هاش پیام رسان سروش نصب کرده بودم البته به خاطر اینترنتش و اینکه فیلتر نبود. سر یه دعوایی هرچی فحش به طرف توی سروش داده بودم را روی میز قاضی دیدم. هیچی دیگه تازه بهم لطف کردن ۲۰ میلیون پول دادم ۳ هفته بازداشت بودم.
  خدا لعنتشون کنه

  ۱
 56. علی ابراهیمی می گوید

  سروش روز به روز پیشرفت میکنه
  من از نسخه دسکتاپ استفاده میکنم
  خدایی حرف نداره
  تا وقتی سروش هست چرا تلگرام ؟
  حاضرم از سروش استفاده کنم که تنها ۱ جوان ایرانی نون ببره سر سفره زن بچش
  فقط ۱ جوان

  ۲
  ۱
 57. علیرضا ولیزاده می گوید

  نامردا سروش تا تیر رایگان بود اما بعد از اون خود مدیرعامل سروش هم اعلام کرد که دیگه استفاده از سروش رایگان نیست و نیم بها حساب میشه. سر حرف خودشونم نمیتونن وایسن.

  ۱
  1. محمد صدرا می گوید

   این به خاطر نامردی اپراتور ها است که قرار داد را لغو کردن و گر نه مشکل سروش نیست

 58. Wenesa khanom می گوید

  اقا کاری با این حرفا ندارم ک میگید سروش چون ایرانیه بدرد نمیخوره چون خیلی از ایرانیا هستن ک چیزایی درست میکنن ک نظیرشو هیچ کس نمیتونه درست کنه چ برسه ب اپلیکیشن های این طوری ولی خدایی قبول کنین ک باگ های سروش خیلییییی زیاده من تازه یک ساعته دان کردم پدرم درومده پیامارو ک بالا پایین میفرسته بعد وقتی ک تو صفحه چت با کسی هستم اگ برام پیام جدید بیاد نمیتونم ببینمش باید از صفحه بیام بیرون دوباره برم تو صفحه مکالمه تا بتونم پیامو بخونم این یکی از بزرگترین مشکلاتم با این پیام رسانه
  بیاید ب جای اینکه همه خراب کنید یا پاچه خاری کنین مشکلات این اپ هارو بگید ک سازندگانش بتونن این مشکلاتو حل کنن و بتونن با بقیه نمونه های خارجی رقابت کنن بیاید کمکشون کنین تو عیب یابی کارشون ن این ک با سرکوفت های چرندتون ناامیدشون کنین
  تلگرامم اون اولاش بی نقص نبود کم کم بهتر شد با این حال الانم بی نقص نیس پس یکم سطح توقعتونو بیارید پایین کاری نکنین ک اپ ایرانی بدن دستتون ولی بگن خارجیه مطمین باش اگ اینطوری باشه همتون ازون اپ تعریف میکنین جا انتقاد:/

  ۱
 59. مطهری کیا می گوید

  سلام من راستش این دست پست ها را می بینم متاستفم میشم بنده مهندس نرم افزار هستم و از ابتدای سروش و وقتی که نسخه آزمایشی بود این نرم افزار را داشتم نمی گم عیب نداره اما برنامه نویس هاش روند درستی را در پیش گرفتن و تلاش می کنند. و پیشرفت های زیادی تا کنون داشته اند .. قبلا سرعت خیلی کمی داشت رابط کاربری ضعیفی داشت اما الان خیلی بهتر شده اخیرا دارن روی سرچش کار می کنند خیلی کار داره اما تیم متخصصه سر تر از بله و ایتا است… حتی یکسری امکاناتی دارد که تلگرام اصلا نداشت مثل لایک امکانات کانال ها.. باگ امنیتی رو که تلگرام ماه ها در گیرش بود بعدم یک هکر تونست با یه پاپیس (دور زدن فایروال و دیگر مسائل امنیتی ) دوباره از این باگ استفاده کنه را تیم سروش اونم وقتی به اصطلاح هموطن هایی مثل شما غیر منصفانه ترین و غیر کارشناسانه ترین حرف ها رو زدند … و فشار روحی خیلی زیادی رو به تیم وارد کردند. چند ساعته باگ را برطرف کرد.. اینم بگم نه تلگرام اونقدری که ادعا می کنه امنه و نه سروش اونقدر ها هم نا امن و مطمئن باشید این که سایتی باگ توش پیدا بشه عیب نیس (به شرطی که باگ های ضایع مثل sql injection نباشه ها) بلکه عیب اینه یه باگی توش بمونه یا عیب اینه هیچ پیشرفتی نکنه یا عیب اینه ادعای امنیت کنه ولی اطلاعاتتو بفروشه … (مثل تلگرام) در کل بدونین اونی که به دشمنش اعتماد می کنه بدترین ضربه رو میخوره مثل اونایی که عکسای شخصی فیس بوکشون سر از ص ضد انقلاب در آورد…
  متخصصان حوزه ی آی تی خیلی میکشند… از امثال شما…
  در ادامه بد نیست روند پیشرفت وبلاگ نویسی در کشور را مطالعه کنین… بعد فیلتر بلاگ و وردپرس (بخش وبلاگش نه CMOS) ما از وبلاگدهی های افتضاحی مثل پرشین بلاگ و .. شروع کردیم و در نهایت به وبلاگدهی بیان رسیدیم. بازخورد بخش مهمی از تحلیل نرم افزار بازخورده در مورد این نرم افزار ها تا زمانی که استفاده واقعی ازش استفاده نکنه بازخوردی هم نداریم اگر تخصص لازم برای اظهار نظر نداریم یا اینکه شخصا اونقدر هویت ملی نداریم که نگاهمون به صنعت نوپامون نگاه منطقی و دلسوزانه ای باشه … بی زحمت نظرات شخصی و غیر تخصصیمونو برای خودمون نگه داریم…
  من آرزوم اینه که به این تیم بپیوندم چون جدا توی صنعت نرم افزار و در زمینه و شاخه خودش مثل پارس آنلاین و دیجی کالا پیشتازه…
  لازم به ذکره بنده زمینه تحقیقاتیم هم در زمینه وب بوده اگر اینو میگم از روی هوا نمی گم اگر میگم نرم افزار پیشرفت درستی داره چون روش گسترش نرم افزار را میدانم و ما در دانشگاه سیستم تحلیل کردیم و طراحی کردیم.

  ۲
 60. علی احمدخانی می گوید

  سلام
  از زمانی که زمزمه های تلگرام را شنیدم تما نرم افزرا های پیام رسان را نصب کردم
  وجدانا” هیچ کدام بهتر از سروش نبودن و نیستن
  امنیت هم نسبی است و این که برنامه های داخلی امنیت نسبی دارن وقابل پسند است
  از چند رو پیش ورژن جدید سروش پلاس + آمده خیلی از مشکلات حل شده و از جمله امکانات جدیش ارتباط تصویری است که بی نهایت خوبه
  به هرحال سروش یه برنامه ایرانی هست و افتخار می کنم که فرزندان ایران چنین برنامه ای نوشتن
  دعوت تون می کنم از آن استفاده کنیم

  ۲
 61. ALI می گوید

  باسلام
  نسخه های جدیدش رو ببینید بعد حرف بزنید

  ۳
 62. رضا می گوید

  جالبه این مقاله برای دقیقا یک سال پیش از این موقعی که من دارم نظر میزارم هست ، هنوز که هنوزه این موارد برطرف نشده
  مخصوصا نسخه تحت وب
  حیف این بودجه ای که برای این پیام رسانا به حدر رفت

  ۱
  ۱
 63. mahdi می گوید

  من وارد نمیتونم بشم هرکاری میکنم کد نمیده باید چیکار کنم ؟

  ۱
 64. هانده می گوید

  خوشحالم که تونستیم توی پیامرسان روی پای خودمون وایستادیم،امیدوارم این سروش باشد که بتواند با آخرین قدرت و سرعت پیشرفت کند.
  #حمایت_از_کالای_ایرانی #حمایت_از_تولید_ملی #تولید_ملی #ایرانی #ساخت_ایران #ایرانی

  ۱
  ۲
 65. صالح می گوید

  سلام دوستان عزیز و همچنین سلام گرم و صمیمی به دست اندرکاران و سازندگان سایت ITresan و خسته نباشید به همگی
  دوستان عزیز و نویسندگان این پست سایت، لطفا اطلاعاتتون رو بروز کنید. الان پیام‌رسان سروش دیگه به سروش پلاس تبدیل شده و دیگه خبری از سرعت پایین نیست و مثل جت کار میکنه. من فقط انتقاد و نظرم همین بود. لطفا اطلاعاتتون رو بروز کنید. این پست رو حذف و یک پست جدید و با اخبار دقیق از این پیام‌رسان عالی بزارید. ممنون

  ۱
 66. ابوالفضل می گوید

  برنامش بدک نیست

 67. Mr rooh می گوید

  حاجی شما یه درصد بگو ما از پیام رسان سروش استفاده کنیم
  تا وقتی تلگرام با این “امنیت ” بالا و “سرعت ” بالا وجود داره
  مگه دیوونه ایم بیایم از سروش یا هر پیام رسان دیگه ای که امنیتش و سرعتش پایین باشه استفاده کنیم ؟

  ۱
 68. یاس می گوید

  درباره سروش همینو بگم که الان جدید ترین نسخه اش رو نصب کردم و اصلا باز نمیشه، تماااااام پیام ها و اطلاعاتی که دوسال جمع کرده بودم پرید. الان کی جوابگوعه من واقعا نمیدونم😔😡

 69. مریم می گوید

  سلام و سطح فیلم هایی که از برنامه سروش دانلود می کنم گاهی بعضی از فیلم ها و سط و یا جایی از فیلم قطع می کند و به اول فیلم می‌رود و من نمی توانم ادامه فیلم را ببینم لطفاً اگر کسی اطلاعاتی دارد به من کمک کند

  1. محمد صدرا می گوید

   فیلم را مجدد باید دانلود کنید

   این باگ در دست بررسی است

 70. هاد می گوید

  سلام.من بیش از دو ساله که از نرم افزار سروش استفاده میکنم .طی این دوسال پیشرفت این نرم افزار رو به چشم دیدم و به نظرم یک پیام رسان خوب و پرقدرته.البته یکسری مشکلات هم داره .ولی منی که ازتمام نرم افزار های ایرانی و خارجی استفاده کردم به نظرم سروش هیچی کم نداره.من برعکس شما به جوونای پرهمت کشورم افتخار میکنم و تلاششون رو تحسین میکنم .

  ۴
 71. ناصر می گوید

  ما ایرانی ها همیشه برای ما مرغ همسایه غاز
  تلگرم جاسوس موساد و سیا هستش مدیرانش صهیونیستی هستن اگه وزیر ارتباطات وطن پرست بود هیچ وقت اجازه نباید میداد تلگرام اینقدر در کشور فعال باشه هیچ کشوری در دنیا مثل ایران نیست که پیامرسانهای بیگانه بیشترین عضو در داشته باشه همه پیامرسانهای داخلی خودشونو دارند مقصر مدیران وطن فروش نفوذی هستن که از پیامرسانهای داخلی حمایت نمیکنند

  ۱
 72. پدرام می گوید

  در سروش نسخه ویندوز فیلم کندتر از صداش حرکت میکنه یعنی صدا میره فیلم اروم اروم با گیر

 73. عمار می گوید

  من چهار ساله که سروش رو دارم و خیلی پیشرفت کرده و اصلا قابل مقایسه با ۴ سال پیشش نیست و واقعا قابلیت جایگزینی تلگرام رو دارد. به نظرم سروش از لحاظ امنیتی بهتر از تلگرامه ضمن اینکه تلگرام در دست دشمنان کشور عزیزمون هست پس قطعا از وجود ما در تلگرام سوئ استفاده می کنند و خواهند کرد
  بیاییم واقع بینانه فکر کنیم
  مردم ژاپن هم در آغاز کار تولیداتشون رو حمایت کردند تا به اینجا رسیدند ما هم باید از سروش حمایت کنیم تا مشکلات مختصری که هنوز دارد برطرف شود

 74. 2 می گوید

  نویسنده ی چرت گو خیلی هم سرعتش بالا است به جای اینکه خودت رو به خارجی ها بفروشی برو در حرف هات فکر کن

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم