اروپا در سال 2019 پوشش 100 درصدی فناوری سوپرشارژر تسلا را خواهد داشت

شبکه سوپرشارژر تنها راه دارندگان خودروهای تسلا برای تجربه یک مسافرت جاده‌ای با خودرو برقی است. همین فناوری است که آنها را قادر می‌سازد تا در آمریکا از ساحلی به ساحل دیگر بروند. شرکت در تلاش است تا این شبکه را در اروپا گسترش دهد. در همین خصوص مدیر تسلا، ایلان ماسک، بیان کرده است که تا پایان سال 2019 اروپا تحت پوشش 100 درصدی این شبکه خواهد بود.

این صحبت‌های ماسک در پاسخ به سوال یکی از کاربران در توییتر بیان شده است: پوشش سوپرشارژر در سال آینده 100 درصد اروپا را فرا خواهد گرفت. از ایرلند تا کیف، از نروژ تا ترکیه. مکان‌های در نظر گرفته شده برای تعبیه سوپرشارژرها در جاده‌های اصلی و مهم خواهد بود.  بدین ترتیب رانندگان خودروهای برقی می‌توانند در 40 دقیقه تا 80 درصد گنجایش باتری ماشین خود را شارژ کنند. ایده اصلی این است که راننده انرژی لازم برای رساندن خود به جایگاه بعدی را داشته باشد و مدت زمان 40 دقیقه نیز در واقع زمانی است که فرد برای استراحت بین دو جایگاه سپری می‌کند.

تسلا به شدت در حال تلاش برای افزایش پوشش شبکه سوپرشارژر خود است. ماسک در ماه نوامبر اعلام کرده بود که تا پایان سال 2019 تعداد این جایگاه‌ها دو برابر خواهد شد و در بازارهای فعال این پوشش به نود تا صد درصد خواهد رسید. از ماسک در خصوص راه‌اندازی این جایگاه‌ها در آفریقا نیز سوال شده بود که وی در پاسخی کوتاه فقط گفته بود 2020.

2 در مورد “اروپا در سال 2019 پوشش 100 درصدی فناوری سوپرشارژر تسلا را خواهد داشت”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا