آیفون‌های جدید اپل از نمایشگر 120 هرتزی استفاده خواهند کرد

زمانی که اپل از نمایشگر پرو‌موشن (ProMotion) در آیپد پرو‌های 2017 استفاده کرد، شایعات زیادی درباره بهره‌گیری از این نمایشگر در آیفون‌های جدید کوپرتینو‌نشین‌ها مطرح شد. هیچ‌کدام از این شایعات تا به امروز محقق نشده‌اند و اپل از همان صفحه‌نمایش معمولی 60 هرتز در تلفن‌های جدید خود استفاده می‌کند.

اما در این میان، به تازگی گزارشی توسط افراد مرتبط با این موضوع منتشر شده است که نشان می‌دهد پرچمداران سال آینده اپل از پنل OLED پروموشن 120 هرتزی بهره خواهند برد. فناوری پروموشن اپل به عنوان راه‌حلی برای تنظیم نرخ رفرش صفحه‌نمایش به صورت تطبیق‌پذیر ارایه شده است که توانایی تنظیم این نرخ را بین 60 تا 120 هرتز دارد.

بهره‌گیری از این پنل باعث مدیریت بهتر باتری تلفن می‌شود، زیرا بالا نگه‌داشتن نرخ رفرش در تمامی اوقات باعث کاهش عمر باتری دستگاه خواهد شد.

مدتی پیش هم شایعاتی درباره آیفون‌های بعدی اپل مطرح شده بود. در یکی از این شایعات، به طراحی تخت آیفون‌های جدید اشاره شده بود که شباهت‌هایی به طراحی بدنه آیفون 4 دارند.

علاوه‌بر این، انتظار داریم که اپل از شکاف کوچکتری در صفحه‌نمایش آیفون‌های 2020 استفاده کرده و یک دوربین سه‌بعدی ToF را به مجموعه دوربین اصلی دستگاه اضافه کند. هنوز زمان بسیار زیادی تا معرفی آیفون‌های جدید اپل باقی مانده است، بنابراین، تا آن زمان باید صبر کرده تا ببینیم که کوپرتینو‌نشین‌ها قصد اجرایی کردن چه تصمیماتی را دارند.

منبع GSM Arena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان