نگاهی به خلاقیت‌ها و نکات خاص ساعت GT2 هواوی

ساعت‌های هوشمند یکی از موارد بسیار مهم در میان گجت‌های دنیای امروزی ما هستند. این ساعت‌های هوشمند در ابتدای کار سر و صدای بسیار زیادی به پا کردند ولی در عمل وقتی که نخستین نسل از این ساعت‌ها نتوانستند انتظارات کاربران را برآورده کنند، این فناوری با افول و کاهش موفقیت در بازار روبرو شد. این فرایند موجب گردید که شرکت‌های مختلفی از این بازار ناامید شده و دست از تولید ساعت هوشمند بردارند و به همین دلیل نیز این بازار به تدریج نیاز به تغییر پیدا کرد و شرکت‌هایی مانند هواوی و اپل با تصمیم خود برای عرضه فناوری‌های متنوع روی ساعت‌های هوشمند، توانستند تا بازار را بار دیگر زنده کنند.

این فرایند به تدریج موجب شد تا ساعت‌های هوشمند بتوانند پیشرفت بیشتری داشته و مجددا محبوبیت بالایی پیدا کنند. یکی از بهترین محصولاتی که شرکت هواوی در این رده عرضه کرده است، ساعت GT2 است که امکانات بسیارجذابی را به مشتریان ارائه کرده است. چندی پیش با جعبه‌گشایی ساعت GT2 هواوی همراه شما بودیم و امروز زمان آن رسیده است که نگاهی عمیق‌تر به این دستگاه داشته و خلاقیت‌ها و نکات خاصی که این ساعت هوشمند به کاربران ارائه می‌کند، برای شما بگوییم. به این ترتیب بدون نیاز به پیش درآمد طولانی‌تر، به سراغ این موارد خواهیم رفت.

زیبا مثل ساعت سوییسی

نخستین موردی که یک ساعت هوشمند را برای هر کسی معرفی می‌کند، به هیچ عنوان به هوشمند بودن آن ربطی نخواهد داشت. هر فردی که یک ساعت را روی دستان شما ببیند، بدون شک در ابتدای کار جنبه ساعت بودن و ظاهر آن را مورد بررسی قرار خواهد داد و بعد از آن تازه به سراغ امکانات داخلی ساعت خواهد رفت و  GT2 هواوی از این نظر هیچ کم و کسری ندارد.

این ساعت به خوبی توانسته ظاهری را به ارمغان بیاورد که در ساعت‌های سوییسی سراغ داشته‌ایم! این ساعت دارای یک بدنه بسیار زیبا و دایره‌ای شکل است و شاید در اولین نگاه، بسیاری از افراد نتوانند تشخیص بدهند که یک ساعت هوشمند روی دستان شما بسته شده و حتی اگر تنظیمات نمایش محتوا روی نمایشگر را برای نشان دادن ساعت کلاسیک تنظیم کرده باشید، آنگاه تشخیص هوشمند بودن این ساعت دشوارتر نیز خواهد شد.

به‌صورت کلی باید گفت که طراحی ظاهری GT2 هواوی بسیار زیباتر از چیزی است که از عموم ساعت‌های هوشمند سراغ داریم. این ساعت دارای یک بدنه گرد و بخش جلویی از جنس شیشه است که بر روی یک قاب از جنس استیل قرار گرفته است. زیبایی این قاب به نحوی بسیار جذاب با ساختار بند آن سازگاری دارد و همین امر نیز موجب می‌شود که حس حمل یک وسیله دیجیتالی روی دست‌تان را نداشته باشید.

دنیایی از رنگ در چهارچوبی با کلاس

وقتی که بحث ساعت پیش می‌آید، یکی از موارد بسیار مهمی که افراد را برای استفاده از یک ساعت در شرایط مختلف مجاب می‌کند، رنگ ساعت و به خصوص بند آن است. در بسیاری از موارد افراد بر اساس لباسی که به تن می‌کنند، تصمیم به استفاده از یک ساعت خاص یا عدم استفاده از آن می‌گیرند و به همین دلیل نیز یک ساعت هوشمند با ساختاری که همیشه یک شکل است، نمی‌تواند همراهی همیشگی برای ما محسوب شود. با این حال ساعت GT2 هواوی از این نظر نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است زیرا این ساعت توانسته تا در گام نخست، یک رنگ‌بندی متنوع برای بدنه دستگاه ارائه کند. نسخه 46 میلی‌‌متری ساعت GT2 هواوی دارای سه رنگ بدنه استیل، استیل مشکی رنگ و استیل خاکستری تیتانیومی است. نسخه 42 میلی‌متری نیز سه رنگ دارد که دو مورد از آن یعنی رنگ‌های بدنه استیل و استیل مشکی رنگ با مدل دیگر یکسان است و رنگ سوم، استیل رزگلد است که موجب شده در مجموع شاهد 4 رنگ متفاوت برای این محصول باشیم.

با این حال تنوع ساعت GT2 هواوی تنها به رنگ بدنه اصلی آن خلاصه نمی‌شود بلکه رنگ‌بندی بسیار متنوع و جذابی برای بند این ساعت نیز در اختیار شما قرار خواهد داشت. بند ساعت GT2 هواوی نسخه 46 میلی‌متری شامل موارد زیر است:

 • بند فلزی به رنگ خاکستری تیتانیومی رنگ
 • بند فلورولاستورمتری نارنجی رنگ
 • بند فلورولاستورمتری مشکی رنگ
 • بند چرمی قهوه‌ای رنگ

این رنگ‌بندی برای نسخه 42 میلی‌متری اندکی متفاوت بوده و شامل رنگ‌های زیر است:

 • بند چرمی خاکی رنگ
 • بند فلورولاستورمتری آبی روشن
 • بند فلورولاستورمتری مشکل رنگ
 • بند رزگلد میلانی

شایان ذکر است که فلورولاستورمتر یک نوع ماده شیمایی خاص از نوع پلاستیک است که دارای دوام بسیار بالا و جنسی متفاوت با پلاستیک عادی است و به همین دلیل برای استفاده به عنوان بند ساعت، گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود. این موارد در نوع خود بسیار متفاوت و جذاب هستند ولی دنیای رنگی ساعت GT2 هواوی به همینجا ختم نمی‌شود و خود بخش داخلی بدنه نیز دارای رنگ‌بندی متنوعی است که موجب می‌شود تا بتوانید برای نسخه 46 میلی‌متری از بدنه اصلی مشکی مات، نارنجی، قهوه‌ای و خاکستری تیتانیومی بهره‌ برده و در نسخه 42 میلی‌متری رنگ‌بندی مشکی، آبی روشن، بژ و طلایی استفاده کنید.

این حجم از حق انتخاب موجب می‌شود که بتوانید با هزینه‌ای بسیار کمتر از خرید یک ساعت دیگر، گزینه‌هایی را بر روی ساعت خود اعمال کنید که به شما حس و حال استفاده از یک ساعت جدید را می‌دهد.

حسگرهایی برای همه

وقتی که موضوع ظاهر و بخش‌های خارجی یک ساعت به پایان برسند، ماجرای هوشمند بودن آن تازه آغاز خواهد شد و ساعت GT2 هواوی در این بخش نیز به خوبی توانسته تا انتظارات را برآورده کند. این ساعت هوشمند به جای تمرکز بر روی تبدیل شدن به یک نسخه کمکی از تلفن همراه بر روی دستان شما، به سراع یافتن هویت مستقل برای خودش رفته و بخشی از این هویت مستقل به لطف حسگرهای متعددی که بر رویش قرار گرفته، مهیا شده است. این ساعت هوشمند داری تعداد بسیار زیادی از حسگرها است که می‌توانند تجربه متفاوتی از یک ساعت را برای شما به ارمغان بیاورند.

حسگرهای موجود بر روی ساعت GT2 هواوی شامل 7 مورد هستند که می‌توانید فهرست آن‌ها را در ادامه مشاهده کنید:

 • حسگر شتاب سنج (Accelerometer sensor)
 • ژیروسکوپ (Gyroscope sensor)
 • حسگر ژئومغناطیسی (Geomagnetic sensor)
 • حسگر عدسی محور ضربان قلب (Optical heart rate sensor)
 • حسگر نور محیطی (Ambient light sensor)
 • حسگر فشار هوا (Air pressure sensor)
 • حسگر خازنی اجسام نزدیک (Capacitive sensor)

این حسگرها موجب می‌شوند که سلامتی جسمانی، وضعیت خواب، وضعیت قرارگیری شما در کره زمین، میزان اکسیژن ورودی به بدن، میزان استراحت و موارد متعددی دیگری در این ساعت قابل برداشت باشند و تمامی خروجی آن‌ها را به راحتی بر روی تلفن همراه خود مشاهده کنید. این امر سبب شده که این ساعت همان‌قدر که برای کارهای روزانه و زندگی عادی مناسب است، برای فعالیت‌های ورزشی نیز خوب باشد و البته فراموش نکنید که ساعت GT2 هواوی تا عمق 50 متری در برابر آب مقاوم است. همچنین نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که این حسگرها برای نسخه 46 میلی‌متری به‌صورت کامل قابل دسترسی هستند و نسخه 42 میلی‌‌متری موارد کم‌تری دارد.

سازگاری به معنای واقعی

در بخش قبل به دریافت گزارش‌های ساعت روی تلفن همراه هوشمند اشاره کردیم و این امر ممکن است برای شما این استرس را به وجود بیاورد که برای دریافت این گزارش‌ها باید یک تلفن همراه هوشمند مدرن را در اختیار داشته باشید و این امر به معنای نیاز به هزینه بیشتر است. با این حال ساعت GT2 هواوی برای همه ساخته شده و حتی دستگاه‌های خیلی قدیمی نیز می‌توانند از این ساعت بهره ببرند. در حقیقت اگر بخواهیم دقیق‌تر به این موضوع بپردازیم باید گفت که GT2 با تمامی دستگاه‌های اندرویدی مجهز به بلوتوث که از اندروید نسخه 4.4 یا  بالاتر استفاده می‌کنند، هماهنگ بوده و این امر به این معنی است که تقریبا دستگاه‌های اندرویدی 5 سال پیش نیز به راحتی با آن سازگار خواهند شد.

اگر کاربر آی‌فون هستید نیز نیازی به نگرانی نیست زیرا اگر آی‌فون شما iOS نسخه 9 یا بالاتر از آن را داشته باشد، مشکلی برای استفاده از ساعت GT2 هواوی نخواهید داشت. در پایان این بخش نیز باید به این موضوع اشاره کرد که GT2 با سیستم‌ عامل خانگی هواوی یعنی پلتفرم پوشیدنی هواوی عرضه شده است و این امر به این معنی است که به‌روزرسانی و بهینه‌سازی سیستم عامل این ساعت، ربطی به یک عنصر خارجی نداشته و هواوی بدون استرس جنگ تجاری چین و آمریکا می‌تواند خریداران این ساعت را با یک بسته به‌روزرسانی سیستم عامل روبرو کند.

باتری نیرومند

بدون شک عملکرد ساعت هوشمند می‌تواند بسیار جذاب باشد ولی وقتی مواردی ماند ردیابی خواب و چیزهایی از این دست به میان می‌آیند، با خودمان میگوییم که چه زمانی برای شارژ باتری دستگاه خواهیم داشت؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است، شما تقریبا تنها دو و نهایتا سه بار در ماه باید ساعت GT2 هواوی را شارژ کنید زیرا باتری 455 میلی‌آمپر ساعتی این ساعت به خوبی می‌تواند برای مدت زمانی نسبتا طولانی به کار کردن ادامه بدهد و این امر موجب می‌شود که در این بخش هیچ‌گاه تنها نباشید. به‌صورت متوسط، عمر یک بار شارژ باتری ساعت GT2 هواوی برابر با 14 روز کارکرد (در نسخه 46 میلی‌متری) است ولی اگر تمامی قابلیت‌های دستگاه را به چالش بکشید، این مقدار تغییر خواهد کرد و احتمالا هفته‌ای یک بار نیاز به شارژ باتری ساعت GT2 هواوی خواهید داشت که بازهم رقمی بسیار عالی محسوب می‌شود.

همراهی برای موسیقی

ساعت GT2 هواوی دارای یک حافظه داخلی 4 گیگابایتی است که موجب می‌شود بتوانید با استفاده از آن اطلاعات مربوط به خودتان را داخل دستگاه بریزید و این امر به همراه سیستم بلوتوث موجود بر روی این ساعت موجب می‌شود که بتوانید بدون نیاز به دستگاه اضافه، با یک هدفون بلوتوث و ساعت هوشمندتان موسیقی گوش کنید. نکته مهم این است که از اینترنت نیز بی نیاز هستید زیرا این حافظه داخلی به راحتی می‌تواند تعداد بسیار زیادی از آهنگ را در خود جای بدهد و جه چیزی بهتر از سبک بار بودن در زمان ورزش‌های مانند دویدن حین گوش دادن به موسیقی؟ ضمن آنکه نسخه 46 میلی‌متری به لطف وجود اسپیکر و میکرفن، قابلیت صحبت را نیز برای کاربر خودش فراهم ساخته است.

در پایان باید گفت که ساعت GT2 هواوی در حقیقت جایگاهی بین یک ساعت تمام هوشمند و یک ردیاب سلامتی را هدف گرفته و در رسیدن به این هدف نیز بسیار موفق عمل کرده است. این ساعت فاقد امکاناتی مانند اتصال به اینترنت یا تماس تلفنی مستقیم است ولی امکانات موجود بر روی آن و هدف تعیین شده در ساخت این ساعت، به خوبی سازگاری دارند و تنوع رنگ‌بندی و قابلیت‌های متعدد موجود بر روی ساعت GT2 هواوی موجب می‌شود که بتوان آن را گزینه‌ای بسیار مناسب برای بیشتر کاربران دانست. گزینه‌ای که هم به صورت دیجیتالی و هم به صورت عادی می‌تواند یک همراه همیشگی برای شما باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم