تماس تصویری سریع

با روش‌های سریع برقراری تماس تصویری آشنا شوید

شاید تصور بسیاری از شما این باشد که جهت برقراری تماس تصویری، حتما باید اپلیکیشنی را دانلود و به حسابی وارد شد. اما گزینه تماس تصویری سریع نیز وجود دارد. در حال حاضر با توجه به شیوه ویروس کرونا، اهمیت تماس تصویری بیش از هر زمانی دیگر است. بسیاری از مردم سرتاسر جهان جهت جلوگیری از شیوع این بیماری در خانه کار کرده و یا از ارتباطات نزدیک با دوستان و همکاران خود دوری می‌جویند. می‌دانیم که بسیاری از افراد به برقراری تماس تصویری می‌پردازند. اما نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که همگان قصد حرفه‌ای شدن در سرویس‌هایی همانند Zoom یا Google Hangouts را نداشته و یا اینکه در اصل احتیاجی به این کار ندارد. همچنین باید در نظر داشت که ایجاد حسابی جدید در اپلیکیشن‌های تماس تصویری، یکی از معضلات و ناراحتی‌های کاربران است.

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، راه‌کارهایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون نیاز به حساب، دانلود نرم‌افزار، صرف وقت، انرژی و یا ایجاد گذرواژه، تماس‌های تصویری سریع برقرار نمایید. در زیر به تعدادی از وب‌سایت‌های برقراری تماس تصویری اشاره می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها دیگر مجبور به تحمل هیچ‌کدام از سختی‌های بالا نیستید.

اسکایپ

اسکایپ را می‌توان آشناترین نمونه دانست. در واکنش به شیوع ویروس کرونا، شرکت مایکروسافت قابلیتی به‌ نام «Meet Now» را در اپلیکیشن پیام‌رسان خود تعبیه کرده است. جهت استفاده از این ویژگی می‌توانید به وب‌سایت اسکایپ مراجعه کرده و سپس لینکی را جهت برقراری رایگان تماس تصویری ایجاد کنید. هنگامی‌که لینک موردنظر را ایجاد کردید، آنگاه می‌توانید به‌عنوان میهمان (guest) به تماس تصویری موردنظر ملحق شده و در این بین تنها باید یک نام را برای خود برگزینید. سپس می‌توانید لینک ایجاد شده را برای اشخاص موردنظر خود نیز بفرستید. بازهم تأکید می‌کنیم که در این فرآیند هیچ‌کدام از شما به حساب اسکایپ و یا نصب اپلیکیشن آن احتیاجی ندارد. حساب‌های میهمان، 24 ساعت اعتبار داشته و شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید طولانی‌ترین تماس خود را نیز برقرار کنید.

تماس تصویری سریع با استفاده از Jitsi Meet

اگر علاقه‌ چندانی به اسکایپ ندارید، آنگاه می‌توانید Jitsi Meet را امتحان کنید. Jitsi Meet یک پلتفرم متن-باز بوده و به ایجاد حساب نیز احتیاج ندارد. شاید این پلتفرم چندان شناخته شده نباشد، اما تماس‌های تصویری رایگان را به کاربران ارائه می‌دهد. Jitsi Meet همچنین می‌تواند با Slack ،Google Calendar و آفیس 365 نیز یکپارچه شود. جهت استفاده از این پلتفرم فقط کافی است که به وب‌سایت آن به نشانی «https://meet.jit.si» وارد شده، نام تماس گروهی خود را وارد و سپس مکالمه را آغاز کنید. با استفاده از این پلتفرم می‌توانید حداکثر تا 75 نفر را در یک تماس گروهی جای دهید، هرچند که نیاز به این تعداد از افراد بسیار بعید به نظر می‌رسد.

Talky

یکی دیگر از گزینه‌های پیش‌روی شما، Talky است. با استفاده از این پلتفرم نیز می‌توانید سریعا از طریق مرورگر خود، یک تماس ویدیویی را ترتیب دهید. البته Talky بیشترین محدودیت را بر تعداد افراد حاضر در یک تماس تصویری اعمال می‌کند؛ بله، 6 نفر. با این اوصاف نمی‌توان Talky را جهت استفاده در کنفرانس‌های بزرگ سازمانی معرفی کرد، اما قطعا برای برقراری تماس‌های تصویری خانوادگی و دوستانه، مفید خواهد بود. آدرس این پلتفرم نیز «https://talky.io/» است.

برقراری تماس تصویری سریع با استفاده از 8×8

در نهایت نیز به 8×8 می‌رسیم. همان‌طور که شاید از نام این وب‌سایت متوجه شده باشید، کاربرد این پلتفرم بیشتر برای نشست‌های سازمانی است تا گردهمایی‌های دوستانه. از طریق آدرس «https://www.8×8.com/products/video-conferencing» می‌توانید به این پلتفرم دسترسی پیدا کنید. البته از لحاظ راحتی کار، 8×8 نیز به اندازه اسکایپ، Talky و Jitsi Meet، کاربری آسانی دارد. در این وب‌سایت شما نام گردهمایی موردنظر را وارد کرده و سپس به‌صورت خودکار به آن جلسه وارد خواهید شد. در وب‌سایت 8×8 شما باید برای خود نامی مستعار را انتخاب کرده و سپس اجازه دسترسی به میکروفن و دوربین خود را نیز صادر کنید. این وب‌سایت همچنین به‌صورت خودکار لینک‌های ملاقات و شماره‌های تماس را نیز ایجاد خواهد کرد. این پلتفرم را می‌توان گزینه‌ای ایدئال برای کسب‌و‌کارها به شمار آورد. یکپارچگی با مایکروسافت 365 نیز در 8×8 گنجانده شده است.

سخن پایانی

در بالا سعی کردیم تا 4 گزینه مناسب را جهت برقراری تماس تصویری سریع به شما معرفی کنیم. با استفاده از این موارد، دیگر به ایجاد حساب، دانلود و نصب اپلیکیشن و مواردی این‌چنینی احتیاجی نخواهید داشت و در نتیجه می‌توانید مستقیما به تماس‌های خود بپردازید.

1 در مورد “با روش‌های سریع برقراری تماس تصویری آشنا شوید”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH