اپل فهرست آی‌فون‌های پشتیبانی‌کننده از سیستم‌عامل iOS 15 را منتشر کرد

توقف انتشار به‌روزرسانی‌های منظم برای دستگاه‌های قدیمی‌تر اقدامی معمول از جانب تولیدکنندگان اسمارت‌فون به‌شمار می‌رود. این پدیده مختص سیستم‌عامل iOS نبوده و در میان تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی نیز کاملا شایع است. بر اساس یک گزارش جدید شرکت اپل قصد دارد تا با انتشار سیستم‌عامل iOS 15 در سال آینده پشتیبانی از گوشی‌های آی‌فون SE (نسل اول)، آی‌فون 6s و آی‌فون 6s پلاس را متوقف نماید. جهت یادآوری بایستی خاطرنشان کرد که به‌روزرسانی iOS 14 برای تمامی مدل‌های فوق منتشر شده است. با این‌حال به‌نظر می‌رسد که گجت‌های مذکور با نسل بعدی سیستم‌عامل iOS سازگاری نخواهند داشت.

البته در حال حاضر نمی‌توان صحت و سقم این گزارش را با قطعیت تائید نمود. این خبر توسط وبسایت The Verifier منتشر شده است؛ رسانه‌ای که در گذشته به اطلاعات معتبری پیرامون اپل اشاره نموده است. با این‌حال وبسایت مذکور سابقه ارائه اطلاعات نادرست را نیز در کارنامه دارد. بنابراین تعیین صحت و سقم گزارش اخیر حقیقتا امکان‌پذیر نیست. اگرچه پیش‌بینی رسانه فوق پیرامون پشتیبانی گوشی‌های آی‌فون 5s و آی‌فون 6 از iOS 12 نادرست بود؛ اما ارزیابی وی در خصوص انتشار iOS 14 برای کلیه آی‌فون‌های دریافت‌کننده iOS 13 درست از آب درآمد. بر این اساس فهرست آی‌فون‌های پشتیبانی‌کننده از سیستم‌عامل iOS 15 به شرح زیر است:


گوشی‌های سری آی‌فون 6 (و مشخصا مدل‌های آی‌فون 6s و 6s پلاس) از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. در واقع محبوبیت فراوان این هندست‌ها موجب شده تا برای مدت بیش از 4 سال از پشتیبانی اپل بهره‌مند شوند. گوشی‌های سری آی‌فون 6 در سپتامبر سال 2015 عرضه شدند. آی‌فون 12 مینی و دومین نسل آی‌فون SE از قالب طراحی مشابه با آی‌فون 6s بهره می‌گیرند. گوشی‌های آی‌فون SE و آی‌فون 6s از جنبه طراحی واقعا مشابه یکدیگر هستند. با این‌حال به‌کارگیری تراشه پرچم‌دار A13 Bionic در آی‌فون SE احتمالا اصلی‌ترین مشخصه متمایزکننده این 2 مدل به‌شمار می‌رود. آی‌فون 12 مینی نیز از امکانات بسیار بیش‌تری نسبت به آی‌فون 6s برخوردار است. این هندست علیرغم ابعاد کوچک‌تر خود به لطف استفاده از نمایشگر تمام‌صفحه فضای نمایشی بیش‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بعلاوه دوربین و پردازنده مورد استفاده در آی‌فون 12 مینی در مقایسه با آی‌فون 6s به‌مراتب قدرتمندتر هستند.

به‌طور کلی عدم پشتیبانی گوشی‌های آی‌فون 6s و آی‌فون 6s پلاس از iOS 15 حقیقتا ناامیدکننده نیست؛ چرا که از زمان عرضه این گجت‌ها به بازار حدودا 5 سال گذشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌ها سیستم‌عامل iOS 15 اپل احتمالا تا پیش از برگزاری کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان کمپانی (WWDC 2021) رسما معرفی نخواهد شد. در حال حاضر پیرامون سیستم‌عامل موبایلی آینده اپل جزئیات چندانی منتشر نشده است. این سناریو از زمان انتشار نخستین جزئیات در خصوص سیستم‌عامل iOS 5 اپل همواره برقرار بوده است. شما پیرامون امکانات و ویژگی‌های سیستم‌عامل iOS 15 چه انتظاراتی دارید؟

منبع Gizchina
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان