معرفی 8 تا از بهترین فیلم‌های کریسمسی که در این ایام باید تماشا کنید

در این مقاله از آی‌تی‌رسان 8 تا از بهترین فیلم‌های کریسمسی را به شما معرفی می‌کنیم، تا به مناسبت این ایام به همراه دوستان یا خانواده از دیدن آنها لذت ببرید.

(It’s a Wonderful Life (1946

در واقع ۱۲۰ دقیقه از این فیلم ۱۳۰ دقیقه‌ای داستان از یک زندگی شاد و دلپذیر نیست. این فیلم در مورد بداقبالی‌های یک بانک‌دار با بازی James Stewart است که او را تا مرز خودکشی می‌کشاند تا این که یک کارآموز خوش‌قلب وارد زندگی او می‌شود. این کارآموز مهربان به بانک‌دار نشان‌ می‌دهد که دنیا بدون او به جای بدتری تبدیل ‌می‌شود. این فیلم یک اثر کلاسیک تحسین شده احساسی‌ست که پر از لحظات تلخ و شیرین و تاثیرگذار است. این فیلم اولین گزینه در لیست بهترین فیلم‌های کریسمسی است.

(Home Alone (1990

این فیلم که یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های کریسمسی‌ست، در مورد پسربچه بازی‌گوشی به نام کوین با بازی Macaulay Culkin است که خانواده‌اش به طور تصادفی او را تنها در خانه جای گذاشته و به سفر رفته‌اند. کوین فکر می‌کند آرزوهایش براورده شده‌اند و خانواده‌اش ناپدید شده‌اند. بعد از اینکه او مدتی از تنهایی خود لذت می‌برد، فیلم با ورود دو دزد کثیف وارد مسیر جدیدی می‌شود. در این فیلم شاهد صحنه‌هایی از مبتکرانه‌ترین تکنیک‌های دفاع شخصی دفاع شخصی خواهید بود.

(Elf (2003

این فیلم در مورد یکی از الف‌های بابانوئل، با بازی Will Ferrell است که متوجه شده یک انسان است و برای پیدا کردن پدر واقعی خود به نیویورک آمده. شاید اگر به خاطر تعهد و مهارت Ferrell بر این نقش کمدی نبود، تحمل این فیلم سخت می‌شد. این فیلم از حضور هنرمندان خوبی مثل James ،Mary Caan  Steenburgen و Zooey Deschane بهره می‌برد.

(The Snowman (1982

به نظری می‌رسد این فیلم زیبای بی‌کلام خارج از بریتانیا شناخته شده نباشد. این اثر در سال ۱۹۸۲ برای اولین بار از کانال ۴ که تازه تاسیس شده بود، پخش شد و از آن پس هر ساله بخش می‌گردد. این فیلم کریسمسی ۲۶ دقیقه‌ای، حقیقتاً ارزش صرف وقت را دارد. این فیلم در مورد یک پسربچه و آدم‌برفی‌ست که با هم در آسمان برفی انگلستان به پرواز در می‌آیند.

(Love Actually (2003

این فیلم رومانتیک با تم کریسمس، شاید بی‌نقص‌‌ نباشد اما بسیار دیدنی و لذت‌بخش است. به خصوص به خاطر بازی تحسین‌شده Emma Thompson در نقش همسر Alan Rickman.

(The Muppet Christmas Carol (1992

چه کسی می‌توانست حدس بزند یکی از داستان‌های بزرگ چارز دیکنز، قرار است به وسیله چند تا عروسک به نمایش گذاشته شود. این فیلم کریسمسی، داستان پیرمرد عبوسی‌ست که علاقه‌ای به کریسمس ‌ندارد ولی به کمک چند تا عروسک دیدگاهش به زندگی تغییر می‌کند.(Home Alone 2: Lost in New York (1992

بعد از موفقیت قسمت اول Home Alone، این فیلم در دو قسمت دیگر هم ساخته شد که قسمت دوم حقیقتاً زیبا و دیدنی بود. به طور کلی قسمت دوم Home Alone همان فرمول و داستان قسمت اول را دنبال می‌کند فقط در‌ مقیاسی جدید و بزرگتر. دوباره نقش اول را Macaulay Culkin ایفاء می‌کند که در اوج دوران حرفه‌ای خود بود، که البته خیلی طول نکشید. اگر هنوز نیازمند انگیزه بیشتری برای دیدن این فیلم کریسمسی جذاب هستید، می‌توان به حضور کوتاه دونالد ترامپ در این فیلم اشاره کرد.

(Gremlins (1984

فقط سه قانون ساده برای نگه‌داری از یک موجود فراطبیعی وجود دارد: او را خیس نکنید، بعد از نیمه شب به او غذا ندهید و او را در معرض تابش نور قرار ندهید. در طی این فیلم کریسمسی کمدی و ترسناک هر سه این شرط‌های ممنوعه پای‌مال می‌شوند و هیولاهای افسانه‌ای به شهر حمله می‌کنند.

منبع Independent
ممکن است شما دوست داشته باشید