قلم S Pen گلکسی نوت 22 سامسونگ مجهز به دوربین بی‌سیم خواهد بود

تاکنون در خصوص عرضه سری گلکسی نوت سامسونگ گزارشات متعددی منتشر شده است. محبوب‌ترین گزارش این است که سامسونگ عرضه سری گلکسی نوت را ادامه نخواهد داد. عرضه اسمارت‌فون گلکسی زد فولد 3 با قلم نمادین S Pen موجب اعتبار بیش‌تر این گمانه‌زنی شد.

جهت یادآوری بایستی خاطرنشان کرد که گلکسی S21 اولترا نیز از قلم S Pen پشتیبانی می‌کند. قلم استایلوس سامسونگ پیش‌تر یکی از مشخصه‌های منحصربه فرد برای سری گلکسی نوت به‌شمار می‌رفت. استفاده از این ابزار در سایر گجت‌های سامسونگ موجب طرح این گمانه‌زنی شد که غول کره‌ای از عرضه مدل جدید گلکسی نوت صرفنظر خواهد کرد.

با این‌حال گزارشات اخیر نشان می‌دهند که سامسونگ احتمالا در تدارک عرضه سری گلکسی نوت 22 است. بر اساس یک گزارش جدید، تولیدکننده کره‌ای به‌دنبال عرضه این محصول در سال 2022 است. البته قلم S Pen کماکان ویژگی شاخص سری گلکسی نوت 22 به‌شمار خواهد رفت.

با این‌حال پتنت اخیرا ثبت شده توسط سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت در صدد افزودن قابلیت‌های بیش‌تر به پروژه S Pen است. وبسایت LetsGoDigital اخیرا موفق به شناسایی پتنت جدید سامسونگ تحت‌عنوان “پایانه پرتابل شامل دوربین جداشونده” شده است.

دوربین بی‌سیم سری گلکسی نوت 22 سامسونگ

این پتنت نشان می‌دهد که سامسونگ یک ماژول دوربین بی‌سیم را به قلم S Pen اضافه خواهد کرد. این دوربین قادر به انجام چندین عملیات مختلف خواهد بود. در وهله نخست این دوربین می‌تواند جایگزین حسگر سلفی شده و در مواقع نیاز کاربر نقش یک دوربین پاپ‌آپ مغناطیسی را ایفا می‌کند. همچنین دوربین به‌طور کامل قابل برداشت بوده و به‌عنوان یک ماژول بی‌سیم برای ثبت عکس‌های سلفی یا اهداف دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نهایتا S Pen احتمالا مجهز به گیره‌ای است که امکان اتصال ثابت آن روی لباس یا سایر اشیاء را فراهم می‌کند. بدین‌ترتیب این‌بار امکانات کاربردی بیش‌تری در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

پتنت مذکور نشان می‌دهد که دوربین S Pen به‌صورت بی‌سیم و از طریق درگاه وای‌فای، بلوتوث یا NFC با گوشی موبایل کاربر ارتباط برقرار می‌کند. در غیر این‌صورت دوربین فوق به‌صورت یکپارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته دستگاه عملکردهای کامل قلم S Pen نظیر کنترل از راه دور برای دوربین اصلی و پشتیبانی از ژست‌های حرکتی را کماکان حفظ خواهد کرد.

سامسونگ به منظور حصول اطمینان از موفقیت اسمارت‌فون گلکسی زد فولد 3 از عرضه سری گلکسی نوت 21 صرفنظر کرد. با این‌حال به‌نظر می‌رسد که این تصمیم در خصوص مدل‌های آینده اتخاذ نخواهد شد. همچنین گزارش منتشر شده توسط یک شخص خبرچین با نام Ice Universe ادعا می‌کند که بر اساس شایعات مربوط به زنجیره تامین، شرکت سامسونگ در تدارک عرضه هندست جدید گلکسی نوت در سال آینده است.

در حال حاضر گزارشات مخابره شده در خصوص سری گلکسی نوت 22 سامسونگ در مرحله بسیار ابتدایی قرار دارند. کماکان عواملی وجود دارند که احتمالا مانع از عرضه سری گلکسی نوت می‌شوند. به‌عنوان مثال موفقیت بیش‌تر گلکسی زد فولد 3 احتمال عرضه سری گلکسی نوت را کمرنگ‌تر خواهد کرد. همچنین در صورت ادامه بحران کمبود تراشه در جهان، شرکت سامسونگ احتمالا بایستی تصمیمات دشواری را اتخاذ نماید.

1 در مورد “قلم S Pen گلکسی نوت 22 سامسونگ مجهز به دوربین بی‌سیم خواهد بود”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا