پنج ستاره ایمنی برای خودرو نوظهور بازار؛ سربلندی اسمارت #1 در سخت‌ترین آزمایشات ایمنی اروپا + ویدیو

اسمارت #1، خودرویی که امسال رونمایی شد، در حال حاضر مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. شرکت سازنده خودرو گفته است که این خودرو تا اوایل سال آینده در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

در این بین، اسمارت #1 موفق شده است که به خوبی از تست Euro NCAP گذر کرده و در نتیجه بتواند در مرحله تصادفات خوب عمل کند. دریافت پنج ستاره یورو انکپ توسط اسمارت #1 می‌تواند خبر بسیار منحصر به‌فردی باشد.

طراح و مهندس این خودرو شرکت جیلی است؛ این در حالی است که به طور مشترک توسط شرکت‌های مرسدس بنز و جیلی در چین ساخته شده است. این خودرو توانسته به پلتفرم SEA دست پیدا کند، یعنی همان فضای شاسی‌بلند کوچک که در Zeekr 001 مورد استفاده قرار گرفته بود.

در حال حاضر شاهد پیشرفت‌های زیادی در فناوری و سطح ایمنی خودروهای تولیدی هستیم. هرچه این فناوری پیشرفته‌تر باشد، خودروها می‌توانند نتایج بالایی در تست‌ تصادف کسب کنند، در نتیجه از امنیت بالاتری برخوردار هستند.

اسمارت #1 کوچک ولی مقاوم و مستحکم!

گرچه اسمارت #1 ابعاد کوچکی دارد ولی توانسته امتیاز بالای 96 درصدی را در بخش امنیت کسب کند.

در گذشته نیز تسلا S توانسته بود امتیاز 94 درصدی را به دست آورد. مدل تسلا Y نیز به امتیاز 97 درصدی دست پیدا کرده بود. نیسان آریا و تویوتا bZ4X نیز هرکدام توانسته بودند که به ترتیب درصد امنیت 86 و 88 درصدی را بدست بیاورند.

شاید این تفاوت‌ها خیلی چشمگیر به نظر نیایند، ولی در هنگام تصادفات حتی یک درصد امنیت بیشتر ممکن است بتواند جان سرنشینان را نجات دهد.

این خودرو توانسته در بخش حفاظت از کودکان، 89 درصد امتیاز را کسب کند. همچنین در بخش حفاظت از عابران پیاده و دوچرخه‌سواران امتیاز 71 درصدی را از آن خود کرده است. فناوری Geely در سیستم کمک‌راننده خودرو اسمارت #1 به کار رفته است در نتیجه توانسته به امتیاز 88 درصدی برسد که جالب‌توجه است.

اسمارت #1 از موتور تکی RWD استفاده کرده است که قادر است حداکثر توان 200 کیلوواتی ارائه دهد. میزان باتری این خودرو نیز 66 کیلووات ساعت ظرفیت دارد. برد WLTP این خودرو نیز حدودا 420 کیلومتر (260 مایل) است.

این شرکت خودروسازی قصد دارد که با تولید این خودرو در کمترین زمان سوددهی بالایی را کسب کند، در نتیجه باید منتظر مدل دوم و بزرگتر این خودرو نیز باشیم که وارد بازارها شود.

منبع arenaev
پیام بگذارید