تمام بلایایی که ترامپ در هفته اول ریاست جمهوری خود بر سر علم و تکنولوژی آورد!

وقتی به این فکر می‌کنیم که هزاران سال از زندگی ما در کره زمین می‌گذرد و از ما چیزی جز خاکستر باقی نمی‌ماند، قطعا شگفت‌زده می‌شویم. اگر می‌خواهید بیشتر شگفت‌زده شوید، بهتر است با اقدامات هولناک رییس‌جمهور منتخب جدید آمریکا یعنی دونالد ترامپ در هفته اول ورود به کاخ سفید آشنا شوید.

شاید رکورد بازدید آنلاین در توییتر جابجا شده باشد ولی قطعا در این هفته شاهد رخ دادن اتفاقات بدی در زمینه‌های علم، سلامتی و تکنولوژی بوده‌ایم. از جنگ برای تغییرات اقلیمی تا لغو قانون مراقبت مقرون به‌صرفه، مواردی هستند که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

اگر زمین قادر به صحبت بود، هم‌اکنون داخل بالش فریاد می‌کشید

اگر شما نگران تغییرات اقلیمی هستید، باید یک خبر خوب به شما بدهیم که براساس آن نگرانی‌های شما از بین خواهد رفت. براساس اعلام سایت کاخ سفید، دیگر مشکلی از نظر تغییرات اقلیمی در دنیا وجود ندارد! اخیرا اطلاعات مربوط به تغییرات اقلیمی از سایت کاخ سفید پاک گشته و در صورت جستجو در سایت با هیچ‌گونه اطلاعات و نتیجه‌ای روبرو نخواهید شد. به‌جای مطالعات مربوط به تغییرات اقلیمی، “برنامه انرژی اول آمریکا” در سایت وجود دارد که وعده حذف برنامه‌های دولت برای مشکلات زیست‌محیطی را می‌دهد و همچنین در این قانون گفته شده که از ذغال سنگ تمیز استفاده خواهد شد، چیزی که شاید وجود خارجی نداشته باشد!

سازمان محافظت از محیط زیست در محاصره است

در روز دوشنبه، دولت ترامپ دستور داد تا سازمان حفاظت محیط زیست هیچ‌گونه کمک مالی دریافت نکرده و همچنین ارتباطات عمومی آن نیز قطع شود. درحالی‌که گزارشات در روز گذشته فاش کردند که هم‌اکنون این سازمان در حال دریافت کمک‌های مالی است ولی دیگر آرامشی در آن وجود ندارد. یک روز بعد از این دستور، یکی از کارمندان این سازمان به Jalopnik گفته که این آزانس تحت محاصره بوده و در آن یک احساس واقعی از ترس وجود دارد. علاوه‌بر موارد گفته شده، ترامپ قصد دارد که بودجه و تعداد کارمندان آژانس‌ها را نیز کاهش دهد.

تئودور روزولت در قبر خود غلت می‌زند

دونالد ترامپ به‌علت خلوت بودن مراسم تحلیف خود نسبت به مراسم سال 2009 باراک اوباما، مقداری احساس ناامنی می‌کند. او بعد از توییت خدمات پارک ملی و مقایسه این دو مراسم با هم، دست به کار احمقانه‌ای زد. این آژانس دستورات مرموزی را جهت متوقف کردن توییت‌های خود دریافت کرد، توییت‌هایی که زمان زیادی از انجام آن‌ها نمی‌گذشت. براساس گزارشات اخیر، دونالد ترامپ شخصا با مسئول این بخش تماس گرفته و ضمن شکایت از او، خواهان توییت تصاویری شده که مراسم آن را بزرگتر از چیزی که رسانه‌ها اعلام کرده‌اند، نشان دهد.

در این میان، پارک ملی بدلنز تصاویری را توییت کرده و همچنین برخی از توییت‌های مربوط به تغییرات اقلیمی را حذف کرده است که به‌نظر می‌رسد پاسخی به درخواست دونالد ترامپ باشد.

طرح بهداشت ملی آمریکا به‌زودی به “مریض نشوید!” تغییر خواهد کرد

هفته گذشته دونالد ترامپ طبق وعده‌های انتخاباتی خود، دستوری را مبنی بر توقف قانون مراقبت مقرون به‌صرفه باراک اوباما امضا کرد. اگرچه براساس گزارش نیویورک تایمز این امضا بیشتر جنبه سمبلیک داشته ولی این کار مشابه اقدام مجلس سنای آمریکا است. اگر این برنامه لغو شود، درمان بیماری HIV برای افراد مبتلا به آن هزاران دلار خرج خواهد داشت، هزینه‌ای که هیچ بیمه‌ای آن را نمی‌پردازد.

دونالد ترامپ قوانین مربوط به سلامت در دیگر کشورها را نیز تغییر داد

یکی دیگر از فرمان‌های اجرایی وحشتناک رییس جمهور جدید آمریکا “قانون جهانی منع” نام دارد که سازمان‌های بودجه‌ای آمریکا را از انجام یا صحبت‌کردن در رابطه با سقط جنین منیع می‌کند. درحال‌حاضر خرج کردن بودجه فدرال برای برنامه‌های سقط جنین ممنوع است، بنابراین این برنامه که در اصل برای افراد کم‌درآمد در کشورهای در حال توسعه است، هیچ گزینه دیگری را در اختیار بانوان برای مراقبت‌های پزشکی قرار نمی‌دهد.

قانونی عجیب برای وزارت کشاورزی آمریکا

روز دوشنبه گزارشی مبنی بر ارسال ایمیل برای کارکنان وزارت کشاورزی آمریکا منتشر شد که این افراد را از انتشار “اسناد عمومی” حتی در توییتر منیع می‌کرد. در روز چهارشنبه اعلام شد که این دستور لغو شده ولی یک منبع به Gizmodo اعلام کرده که برخی از محدودیت‌ها باقی مانده است.

شاید دیگر خبری از فضای مجازی امن نباشد

در روز دوشنبه اعلام شد که Ajit Pai کمیسیون ارتباطات فدرال را مدیریت خواهد کرد. باید بگوییم که این کمیسیون تحت مدیریت این فرد، دیگر بی‌طرف نخواهد بود، چراکه او یکبار رژیم‌های اقتدارگرا را تشویق به جاسوسی از اینترنت کاربران کشورشان کرده بود. او فردی مناسبی برای تامین امنیت اینترنت نیست.

امنیت ملی

روز پنجشنبه گزارشاتی مبنی بر ادامه استفاده دونالد ترامپ از گوشی قدیمی و ناامن اندرویدی خود منتشر شد. رییس جمهور سابق آمریکا یعنی باراک اوباما در هنگام ورود به کاخ سفید، گوشی خود را تحویل داد ولی به‌نظر می‌رسد که کسی قادر به گرفتن گوشی ترامپ و تغییر آن نیست.

شما یک خط لوله نفت دریافت می‌کنید

سه‌شنبه ترامپ دستوری را امضا کرد که براساس آن دو خط لوله کیستون XL و داکوتا اجرا خواهد شد، این دو طرح از طرف فعالان محیط زیست به‌شدت مورد اعتراض قرار گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. reza.molaei می گوید

    شاید با این کارا بودجه آمریکا رو زیاد کنه اما داره گند می زنه به بقیه سیستم.
    سیستم مریضی که فقط پول داره:/

  2. ///mahdispd می گوید

    واقعن عجب کله خریه!!

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان