شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام چیست؟ با این چند روش تیک آبی اینستاگرام بگیرید

بسیاری از طرفداران شبکه اجتماعی اینستاگرام به طور دقیق نمی‌دانند که تیک آبی در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ این سوال برای خیلی‌ها به وجود آمده که تیک آبی اینستاگرام چیست ؟ یا شرایط گرفتن تیک آبی اینستاگرام کدام است؟ آیا این تیک آبی قابل خریداری است یا تنها به برخی از افراد خاص داده می‌شود؟!

این‌ها تعدادی از مجموعه سوالات مطرح شده در مورد تیک آبی اینستاگرام هستند و ما امروز می‌خواهیم به تمام آن‌ها پاسخ دهیم. اما اول بگذارید توضیح دهیم که به طور مشخص در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم.

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

حتما در شبکه اجتماعی اینستاگرام متوجه شده‌اید که برخی از افراد عمدتا مطرح و مشهور در کنار نام کاربری خود یک نشان آبی رنگ دارند. این نشان شناسایی که به تیک آبی در اینستاگرام معروف شده نشان می‌دهد که این اکانت، حساب کاربری اصلی فرد مورد نظر است.

بگذارید کمی واضح‌تر توضیح دهم، ساخت اکانت جعلی یا فیک در شبکه‌های مجازی اتفاقی متداول است. شما با جستجو بازیگر، ورزشکار، سیاست‌مدار یا هر فرد مشهور دیگر در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، با ده‌ها اکانت مختلف به نام همان فرد مواجه می‌شوید.

به طور مثال اگر نام شهاب حسینی را در قسمت جستجوهای اینستاگرام سرچ کنید، با ده‌ها اکانت به نام شهاب حسینی مواجه می‌شوید که اکثرشان ادعا می‌کنند که اکانت اصلی این بازیگر هستند. در این حالت چگونه می‌توان حساب اصلی شهاب حسینی را از اکانت‌های فیک تشخیص داد؟

تیک آبی در اینستاگرام به همین منظور طراحی شده است، وجود نشان آبی در یک حساب کاربری به معنای آن است که شما در صفحه رسمی فرد مورد نظر در اینستاگرام هستید. شما با دیدن نشان آبی متوجه خواهید شد که می‌توانید حساب اصلی را از اکانت‌های فیک اینستاگرام، تشخیص دهید. به تصاویر زیر که مربوط به اکانت اصلی و اکانت فیک شهاب حسینی است، توجه کنید.

چه اکانت‌هایی در اینستاگرام تیک آبی دریافت می‌کنند؟

اینستاگرام معمولا به افراد معروف و برندهای مشهور، شرکت‌ها و سازمان‌های شناخته شده و حتی صفحه رسمی برنامه‌های تلویزیونی که طبیعتا فالوورهای زیادی نیز دارند، تیک آبی را اهدا می‌کند، اما برخی از افراد هستند که به تازگی مطرح شده‌اند و خیلی شناخته شده نیستند، اما فالوورهای نسبتا زیادی دارند که تعداد آن‌ها رو به رشد است و چند اکانت فیک نیز برای آن‌ها ساخته شده است. اشخاصی مانند بازیگرهای تازه مطرح شده در این دسته قرار می‌گیرند، این افراد می‌توانند از اینستاگرام درخواست کنند که نشان شناسایی به اکانت آن‌ها اضافه شود، اینستاگرام نیز بر اساس الگوریتم‌های خود تشخیص خواهد داد که این اکانت تیک آبی می‌خواهد یا خیر.

شرایط گرفتن تیک آبی اینستاگرام

به طور کلی اینستاگرام بر اساس چهار شاخصه اصالت، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و برجسته بودن به حساب‌های کاربری تیک آبی می‌دهد.

 • اصالت: اصالت یعنی شما باید نماینده یک شخص، یک برند، سازمان یا یک اتفاق ویژه باشید تا بتوانید نشان شناسایی دریافت کنید، اینستاگرام خود با روش‌هایی اصالت یک اکانت را نسبت به اکانت‌های فیک تشخیص می‌دهد.
 • منحصر به فرد: حساب کاربری باید خاص، یکتا و منحصر به فرد باشد، اینستاگرام اکانت‌های عمومی و پرتکرار را تایید نمی‌کند. اکانت‌هایی که تصاویر خنده‌دار منتشر می‌کنند، محتوای دیگر اکانت‌ها را کپی می‌کنند یا فن پیج‌ها و حساب‌هایی از این دست، هرگز تیک آبی دریافت نخواهند کرد.
 • کامل: حساب اینستاگرام باید کامل باشد، کامل بودن بیوگرافی، تصویر نمایه، داشتن چند پست و چند هزار دنبال کننده، نشان می‌دهد یک اکانت به صورت کامل و با یک هدف تولید شده است. همچنین وقتی در قسمت بیوگرافی لینک دیگر شبکه‌های اجتماعی خود مانند توییتر و یوتیوب را قرار می‌دهید، اینستاگرام به شما تیک آبی نخواهد داد.
 • برجسته: حساب کاربری برجسته به حساب کاربری گفته می‌شود که زیاد جستجو می‌شود، یعنی مردم به دنبال آن هستند، فالوور زیاد دارد، فعالیت می‌کند، کامنت و لایک زیادی می‌گیرد، در سایت‌های مختلف به آن اشاره شده یا در موردش مطلب منتشر شده است و … چنین مشخصاتی نشان می‌دهد که اکانت برجسته و معتبر است.

تیک آبی اینستاگرام

روش‌های گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

حال که با هدف‌ها و شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام آشنا شدیم، روش‌هایی را پیشنهاد می‌کنیم که جزو شرایط گرفتن نشان شناسایی اینستاگرام است.

پیرو چهار شاخصه اینستاگرام قدم بردارید

اولین قدم برای دریافت تیک آبی، شناخت چهار شاخصه اینستاگرام برای دادن نشان آبی و قدم برداشتن در راه آن‌ها است. چهار شاخصه اصالت، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و برجسته بودن که در بالا توضیح دادیم، باید در اکانت شما نمود پیدا کند تا در دایره اکانت‌هایی که ممکن است نشان آبی دریافت کنند، قرار بگیرید. به طور مثال وقتی اینستاگرام می‌گوید که به اکانت‌های عمومی نشان آبی نمی‌دهد به آن معناست‌ که یک اکانت تفریحی یا سرگرمی به طور کلی نباید برای دریافت نشان آبی تلاش کند.

همچنین اکانت‌های تازه کار و ناقص هرگز نشان آبی دریافت نمی‌کنند، حتی اگر منصوب به شخص مشهوری باشند. گام برداشتن در راه چهار شاخصه اینستاگرام، اولین راه برای دریافت تیک آبی است.

از اینستاگرام درخواست کنید تا تیک آبی به اکانت شما بدهد

ارسال درخواست گرفتن تیک آبی یکی از اصلی‌ترین شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام است. به این منظور باید وارد اکانت خود شده و به قسمت پروفایل بروید. با لمس منوی سه خط در قسمت بالا سمت راست صفحه و لمس گزینه تنظیمات (به شکل چرخ دنده) وارد بخش Setting یا تنظیمات شوید. به بخش Account و سپس Request Verification بروید و با ارسال نام کامل و تصویر یک کارت شناسایی مانند کارت ملی یا کارت گواهی‌نامه رانندگی، احراز هویت خود را تکمیل و درخواست را ارسال کنید.

نکته: واجد شرایط بودن به معنی تضمینی برای دریافت نشان شناسایی نیست، شاید اکانت شما همه شرایط را داشته باشد اما بازهم تیک آبی نگیرد، تشخیص نهایی این کار بر عهده اینستاگرام است.

تیک آبی اینستاگرام

تا می‌توانید فالوور جمع کنید

داشتن تعداد زیاد فالوور به شما در اینستاگرام اعتبار می‌بخشد. اگر به سرعت تعداد فالوورهای شما افزایش یابد، احتمال دیده شدن‌تان توسط عوامل اینستاگرام بیشتر خواهد شد. البته دقت کنید که اکثر فالوورها باید فعال باشند؛ پس به فکر فالوورهای فیک نباشید که شما را حسابی از این تیک آبی دور می‌کند. ترند شدن و افزایش فالوور، کمک زیادی به دریافت تیک آبی خواهد کرد، البته برای این اتفاق باید محتوای خوب تولید کنید.

فعالیت‌تان را افزایش دهید

مطمئن باشید اگر تعداد فالوورهای‌تان هم بسیار بالا باشد، هنگامی که مسئول بررسی تیک آبی اینستاگرام به صفحه شما سر بزند، با دیدن این که آخرین فعالیت شما مربوط به ماه پیش است، سریع این پروفایل‌تان را می‌بندد و به سراغ بعدی می‌رود. بنابراین حتما فعالیت‌ زیادی داشته باشید.

اگر پیج‌های فیک و فن‌پیج ندارید، خودتان بسازید

داشتن چند پیج فیک باعث می‌شود اینستاگرام روی شخص شما حساس شود و بخواهد اکانت اصلی شما را از باقی پیج‌های تقلبی جدا کند. بهتر است با ریپورت کردن همان پیج‌های فیک و نوشتن توضیح این که پیج‌های تقلبی زیادی با اسم شما ساخته شده‌اند، به فرآیند گرفتن تیک آبی سرعت ببخشید. از طرفی داشتن تعدادی فن‌پیج باعث می‌شود تا اینستاگرام برای جلوگیری از گمراه شدن کاربران براساس نام اکانت، توجه بیشتری به صفحه شما بکند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
19 دیدگاه
 1. hf,hgtqg می گوید

  شما میتونید برای بدست اوردن پیچ اینستاگرام از دست رفته از هک های حرفه ایی و واقعی کمک بگیرید .
  یادتون باشه هکر حرفه ایی باشه و کلاهبردار یا …. نباشه .
  نکته : از هکر های کلاه سفید کمک بگیرید !!!

 2. بهرام می گوید

  میتونید با پرداخت ۱۷میلیون تومن ،از اینستاگرام،تیک آبی رو بخرید

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
 3. آریوبرزن می گوید

  راستش من فقط، از کسانی دیدم این تیک رو دارن که خارج از کشور هستن، احتمالا، از طریق، کارتهای اعتباری از اینستاگرام میخرن، حتی، خیلی از سلبریتی های داخل کشور اینو ندارن، بنظرم این مقاله چرت میگه

  موافقم ۱
  مخالفم ۴
  1. مبینا مهدی نژاد می گوید

   نخیر.پس چجوری رامبد جوان داره

   موافقم ۴
   مخالفم ۱
  2. Amirhosein می گوید

   نه هنرمندای داخل کشور هم دارن
   باید با پشتیبانی اینستاگرام حرف بزنی و یک سری اطلاعات بدی که بفهمه خودتی و اینکه بستگی داده چقدر معروف باشی

   موافقم ۱
 4. شبیر می گوید

  راه خاصی وجود نداره . اینستاگرام قوانین پیچیده ایی داره . خیلی ها با ۵۰ میلیون فالوور تیک آبی ندارن و خیلی ها با ۲۰۰۰ فالوور تیک آبی دریافت کردن . مشخصه اینستاگرام تیک آبی رو میفروشه . سیاست کمپانی ها همینه

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
 5. Eisen می گوید

  ما ……. تیک آبی را……. خواهیم؟……… گرفت……..به…….زودی……

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
 6. سیانوش می گوید

  ????✔????

  موافقم ۱
 7. رضا می گوید

  دارم

  موافقم ۲
 8. abolajal می گوید

  یکی بهم بگه چجوری پیج از دست رفته رو به دست بیاریم

  موافقم ۴
 9. احمدرضا می گوید

  میخوام تیک ابی بگیرم چی کارکنم

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 10. typing می گوید

  معرفت در گرانیست به هر کس ندهند
  پر طاووس گران است به کرکس ندهند

  موافقم ۷
 11. تتلیتی می گوید

  تتلو ۴ ملیونه تیک نداره ما از کجا میتونیم بگیرم۲۴ ساعتم فعالیت میکنه لامصب

  موافقم ۲
  مخالفم ۳
 12. Harp می گوید

  تیک ابی ب معمولیا نمیدن?محسن ایزی با ۱m فالور نداره شما میخواهین بگیرین

  موافقم ۶
  مخالفم ۲
 13. سارا می گوید

  سلام
  من یه پیج ساختم هنگام ثبت نام همونجا یه ایمیل ساختم حالا اینستام خود ب خود خارج شده و ورود مجدد میخاد پسوردمو فراموش کردم ایمیلی هم که ساختم ثبت نشده که بتونم بازیابی کنم پسوردم رو باید چکار کنم

  موافقم ۲
  مخالفم ۵
  1. اسماعیل می گوید

   دیگه هیچی ،باطل شده-چون در این مواقع اینستاگرام یه لینک ورود موقعتی میفرسته به جیمیل.

   موافقم ۱
   مخالفم ۲
  2. حسین می گوید

   هیچ کاری نمیشه کرد

   موافقم ۳
   مخالفم ۱
  3. علی می گوید

   بیا به آدی تلگرام من بهتون بگمalimahmoudiw

   موافقم ۳
   مخالفم ۴
  4. احسان می گوید

   ثبت هم نکنی ایمیلو فقط بزنی اونجا راحت برگشت میتونی بدی

   موافقم ۳

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.