سرانجام سامسونگ و اپل بر سر یک پتنت قدیمی توافق کردند

شرکت اپل و سامسونگ بر سر اختلاف‌نظر در نقض یک پتنت از سال 2011 تاکنون درگیر و در جدل بودند. اما در 27 ژوئن 2018 خبرها حاکی از آن بود که نهایتا این دو شرکت بزرگ بر سر آن به‌اتفاق نظر رسیده‌اند.

گزارش و سندی که از دادگاه منطقه‌ای ایالات‌متحده به منطقه شمال کالیفرنیا فرستاده شده، این خبر را تأیید کرده است. هرچند که هم‌اکنون دقیقا معلوم نیست این توافق‌نامه شامل چه جزئیاتی است، اما ما رسما می‌توانیم بگوییم که طرح دعوی دادگاه و دادخواهی کاملا کنار گذاشته شده است.

اگر به یاد داشته باشید، این شرکت سامسونگ بود که در ابتدا از اپل در جهت کپی‌برداری طرح آی‌فون به دادگاه شکایت کرد. دادگاه قبلا به شکایت و دعوی شرکت سامسونگ عمل کرده بود و پتنت شرکت اپل را نقض کرد. اما این دو شرکت بزرگ در طی دادگاه‌ها و جلسات مختلف بر سر حق مالی شرکت سامسونگ در جدل بودند. این دو شرکت در 7 سال گذشته بر سر موضوعات مختلف درگیری و جدل زیادی داشته‌اند.

آخرین خبر از اینکه چه مقدار شرکت اپل باید به سامسونگ پرداخت کند، رقم 539 میلیون دلار در جهت خسارت وارده بود که اواخر ماه می منتشر شد. اکنون به قطعیت نمی‌توانیم بیان کنیم که آیا به این مبلغ چیزی اضافه یا کم شده است که در نهایتا این دو شرکت بر سر آن به توافق رسیده‌اند، اما خبرهای دقیق به‌زودی منتشر می‌شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم