اندروید Q اجازه می‌دهد که به‌ نسخه قبلی اپلیکیشن‌ها بازگردید

به‌روزرسانی‌ها معمولا با اهدافی از جمله افزایش خدمات قابل ارایه، رفع باگ، تغییرات رابط کاربری و … منتشر می‌شوند. با این حال برخی مواقع این احتمال وجود دارد که یک به‌روزرسانی مشکلاتی را به همراه داشته باشد و یا کاربران تغییرات ایجاد شده در اپلیکیشن را دوست نداشته باشند. بنابراین امکان استفاده از نسخه‌های قدیمی‌تر یک اپلیکیشن می‌تواند بسیار مفید باشد.

در رابطه با اپلیکیشن‌های ثالث که امکان حذف و نصب نسخه‌های قدیمی وجود دارد، این موضوع چندان مهم نیست؛ اما زمانی‌که صحبت از اپلیکیشن‌های سیستمی باشد حذف یک اپلیکیشن و فلش کردن نسخه‌های قدیمی‌تر چندان راحت نیست. خبرهای تازه حاکی از آن هستند که گوگل در اندروید Q امکان بازگردانی یک اپلیکیشن به نسخه قبلی را ارایه خواهد کرد. منبع این خبر یکی از توسعه دهندگان فعال در انجمن XDA است که توانسته کدهای مربوط به این ویژگی را در جدیدترین نسخه آزمایشی اندروید Q مشاهده کند.

این توسعه دهنده در میان کدهای اندروید Q توانسته است، عبارت‌هایی از جمله “PACKAGE_ROLLBACK_AGENT” و “MANAGE_ROLLBACKS” را پیدا کند که مربوط به قابلیت بازگردانی به نسخه‌های پیشین یک اپلیکیشن است. هنوز مشخص نیست که این ویژگی چگونه اجرا خواهد شد، با این حال مطمئنیم یک قابلیت کاملا کاربردی و مفید خواهد بود.

منبع Ubergizmo
ممکن است شما دوست داشته باشید