پنل‌های OLED اپل

علاوه‌بر سامسونگ، شرکت چینی BOE نیز پنل نمایشگر آیفون‌های 2020 را تولید خواهد کرد

شرکت کره‌ای سامسونگ بزرگترین تامین‌کننده پنل صفحه‌نمایش‌های OLED اپل به شمار می‌رود و شرکت ال‌جی نیز در رتبه دوم تامین قطعات اپل قرار دارد. گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که کوپرتینو‌نشین‌ها به دنبال ایجاد تنوع در زنجیره تامین قطعات مربوط به نمایشگر‌های آیفون 2020 هستند.

هم‌اکنون، اپل در مراحل پایانی روند دریافت مجوز برای تامین نمایشگر‌های خود از شرکت چینی BOE قرار دارد. هم‌چنین، طبق گزارش جدیدی که توسط مجله اقتصادی Nikkei Asian Review فاش شده، اگر معامله اپل با BOE کامل شود، این شرکت چینی می‌تواند بزرگترین تامین‌کننده پنل‌های OLED برای آیفون‌های 2020 باشد.

اریک چیو، تحلیلگر معتبر صنایع تولید پنل‌های نمایشگر در WitsView می‌گوید: “اپل انگیزه لازم برای ایجاد قرارداد با یک تامین‌کننده جدید پنل‌های OLED را دارد، شرکت‌های بزرگ دیگر تمایل کمتری برای سرمایه‌گذاری در این بخش دارند و معتقدند که ظرفیت تولید نباید بیش از این افزایش پیدا کند. این موضوع، فرصت مناسبی برای ورود BOE به بازار جدید ایجاد می‌کند، هرچند که این شرکت قبلا هم ثابت کرده بود که توانایی زیادی در این زمینه دارد. بنابراین، اگر اپل در آینده‌ای نزدیک پنل‌های OLED را از شرکت BOE خریداری کرد، نباید از این موضوع تعجب کنیم.”

شرکت چینی BOE قبلا مسئولیت تولید پنل‌های نمایشگر برای مک‌بوک‌ها و آی‌پد‌ها را برعهده داشت. هم‌چنین، شرکت‌های HP و Dell نیز از مشتریان این شرکت هستند.

اپل از سال 2017 با این شرکت در زمینه تهیه پنل‌‌های نمایشگر مک‌بوک و آی‌پد همکاری می‌کند، بنابراین گسترش روابط تجاری آن‌ها خبری تعجب‌آور نیست.

به گفته منابع داخلی، اپل در حال آزمایش پنل‌های OLED انعطاف‌پذیر در شرکت BOE بوده و به نظر می‌رسد که قصد دارد آن‌ها را در آیفون‌های 2020 مورد استفاده قرار دهد. استفاده آیفون‌های 2020 از پنل‌های OLED می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران اپل باشد.

مجله Nikkei Asian Review از نظر منتشر‌ کردن اخبار مربوط به زنجیره تامین اپل، سابقه بسیار خوبی دارد و به جرات می‌توان گفت که تمامی گزارشات رسمی و شایعات منتشر‌شده در این مجله معتبر هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH