هرچه خودروی پرنده دیدید فراموش کنید؛ معرفی طرح مفهومی خودروی پرنده XPeng + ویدیو

اخیرا به خاطر روز فناوری رویدادی در گوانگژو برگزار شده بود که در آن شرکت چینی XPeng نسخه جدیدی از خودروی پرنده خود را به نمایش گذاشت. باید خاطرنشان کرد که این پیش‌نمایش شبیه به مدل تولیدی است.

این شرکت گفته که نمونه اولیه این خودرو در اولین پرواز خود مشکلی نداشته و توانسته آن را با موفقیت انجام دهد. همچنین توانسته چند آزمایش خرابی موتور را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد.

این خودروی پرنده با اکثر مدل‌های اعلام شده قبلی متفاوت است. شرکت XPeng اعلام کرده که بقیه خودروهای پرنده اصلا شبیه به خودرو نیستند و تنها شبیه به پهپادهایی هستند که فقط امکان جابجایی مسافران را دارند.

با این حال، نمونه اولیه XPeng Aeroht نه تنها قادر است پرواز کند، بلکه می‌تواند در جاده‌ها نیز رانندگی کند. طراحی و پیکربندی این خودرو دچار تغییراتی شد که منجر به مطمئن‌تر شدن آن در هنگام پرواز کردن شده است. این خودروی پرنده حتی قادر است در جاده‌ها نیز با هر خودروی معمولی از نظر عملکرد و اندازه رقابت کند.

این خودرو اگر بخواهد پرواز هم کند، برای کنترل خودرو از همان فرمان و سوئیچ سمت راست استفاده می‌شود. در نتیجه، کنترل مسیر حرکت، صعود، پایین رفتن و شناور ماندن در هوا راحت‌تر خواهد بود. به گفته خود شرکت، کنترل این خودرو چه در هوا چه روی زمین اصلا کار سختی نبوده و به راحتی انجام می‌شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا