با 5 واقعیت درباره بیل ‌گیتس که از آن‌ها بی‌خبر بودید، آشنا شوید!

وقتی صحبت از بیل گیتس می‌شود همه به سه واقعیت درباره وی فکر می‌کنند؛ این که او ثروت‌مندترین شخصیت جهان است، موسس یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین کمپانی‌های تکنولوژی است و فعالیت‌های بشر دوستانه زیادی انجام داده است. اما در این مطلب می‌خواهیم شما را با 5 واقعیت درباره بیل گیتس که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید، آشنا کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

اولین برنامه نوشته شده توسط وی بازی tic-tac-toe بود!

بیل گیتس در دوران کودکی خود در حالی که در مدرسه Lakeside Prep تحصیل می‌کرد، اولین برنامه نویسی خودش را انجام داد. او که تنها 13 سال داشت با استفاده پایه زبان برنامه نویسی کامپیوتر، یک بازی tic-tac-toe طراحی کرد. این برنامه به کاربر اجازه می‌داد تا توسط کامپیوتر و هوش مصنوعی، tic-tac-toe بازی را اجرا کند.

رشته تحصیلی بیل گیتس حقوق است!

بیل گیتس در سال 1973 در دانشگاه هاروارد تحصیل در رشته حقوق را آغاز کرد. از آن‌جایی که پدر او یک وکیل بود، تصمیم داشت تا راه پدرش را ادامه بدهد که البته چنین نشد و تصمیم گرفت تا تعدادی واحد درسی ریاضی و علوم پایه بخواند و کم‌کم راهش را عوض کرد.

در سال 1995 به‌عنوان ثروت‌مندترین فرد جهان معرفی شد!

در جولای سال 1995، وقتی بیل گیتس 39 سال سن داشت، به‌عنوان ثروت‌مند‌ترین شخصیت جهانی معرفی شد. سرمایه وی در آن تاریخ 12.9 میلیارد دلار حساب شده بود. البته چندین بار عنوان ثروت‌مندترین فرد جهان را از دست داد، اما هربار به‌سرعت آن را به‌دست می‌آورد. او در حال حاضر مقام اول ثروت‌مندترین فرد جهان را دارد.

به فرزندان بیل‌گیتس تنها 10 میلیون دلار ارث خواهد رسید!

باوجود سرمایه میلیاردی وی، بیل گیتس اعلام کرده است که به هر یک از فرزندانش تنها 10 میلیون دلار ارث خواهد رسید. به گفته او گذاشتن پول زیاد برای فرزندان به نفع‌شان نبوده و عمل درستی نیست. او و همسرش صاحب سه فرزند هستند.

بزرگ‌ترین پشیمانی بیل گیتس یاد نگرفتن زبان خارجی است!

براساس صحبت‌های بیل گیتس، او قادر به صحبت کردن به هیچ زبان خارجی نیست و از این که به دنبال یادگیری زبانی به جز انگلیسی نرفته، بسیار ابراز پشیمانی کرده است.

نظر شما در رابطه با این 5 واقعیت درباره بیل گیتس چیست؟ کدامیک برای شما از همه جالب‌تر بود؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
  1. ابراهیم شیرازی می گوید

    اویک انسان به تمام معناست کاش بزرگان مملکت ماهم کمی ازاین حاتم زمان یادبگیرند

    موافقم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان