حدس می‌زنید آمریکا از لحاظ سرعت اینترنت 4G LTE در چه رتبه‌ای قرار دارد؟

اخیرا تحقیقاتی در خصوص پوشش شبکه و سرعت اینترنت 4G LTE در برخی کشورها انجام شده است. این تحقیقات نتایج جالبی داشته که یکی از آن‌ها، جایگاه کشور آمریکا در این زمینه است. پس از مطالعه نتیجه این تحقیقات ممکن است عقاید شما در خصوص وضعیت اینترنت در برخی کشورها دگرگون شود، پس همراه آی‌تی‌رسان باشید.

این تحقیقات توسط موسسه معتبر OpenSignal انجام شده است. در این آزمایش، اطلاعات نرم‌افزار بررسی وضعیت شبکه اوپن سیگنال که بر روی 3.8 میلیون دستگاه در 77 کشور دنیا نصب شده بود، جمع‌آوری شده و نقشه‌ای از نحوه پوشش شبکه و چگونگی دریافت سیگنال‌های 4G LTE توسط تلفن‌های همراه به دست آمد. لازم به ذکر بوده که این اطلاعات براساس اندازه‌گیری بیش از 50 میلیارد بار پارامترها به دست آمده است. این اندازه‌گیری‌ها در طی بازه زمانی اول جولای تا اول اکتبر انجام گرفته است.

سرعت اینترنت 4G LTE

در بخش میزان دسترسی به این شبکه، کره جنوبی با نرخ 96.69 درصد در رتبه اول قرار گرفت. پس از کره جنوبی، ژاپن با 94.11 درصد، نروژ با 88.66 درصد و هنگ‌کنگ با 87.23 درصد در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند. نکته جالب، جایگاه کشور آمریکاست که با نرخ 86.94 درصد در رتبه پنجم جای گرفت. به یاد داشته باشید که در دسترس بودن لزوما به معنای پوشش شبکه نیست. اگر یک ناحیه مشخص دارای سیگنال‌های LTE خوبی نباشد و کاربران از آن اجتناب کنند، آن‌گاه این شکاف پوشش در اندازه‌گیری‌ها محسوب نمی‌شود. در هر صورت در این اندازه‌گیری‌ها به این نکته نیز توجه نشده که مساحت کشور آمریکا به‌طور قابل ملاحظه‌ای وسیع‌تر از چهار کشور نخست این لیست است.

در بخش میانگین سرعت اینترنت 4G LTE نتایج متفاوتی به دست آمد. کشور آمریکا با میانگین سرعت 13.98 مگابیت بر ثانیه در رتبه 61‌ام قرار گرفت! بد نیست بدانید در آخرین گزارش اوپن سیگنال، میانگین سرعت آمریکا 14.99 مگابیت بر ثانیه بود. سنگاپور با میانگین سرعت 46.64 مگابیت بر ثانیه در صدر این لیست قرار گرفت. کره جنوبی و نروژ نیز با میانگین سرعت 45.85 و 42.03 مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم و سوم جای گرفتند. میانگین سرعت اینترنت 4G LTE در کانادا و مکزیک نیز به ترتیب 29.79 و 22.03 مگابیت بر ثانیه اندازه‌گیری شد.

  
7 دیدگاه
 1. سعید می گوید

  ایران هنوز ۴جی واقعی رو نداره بعد داره میره سراغ۵ جی واقعا مسخرس

  1. آرمین می گوید

   اون ایرانسل هست فقط با اسامی ۴G و۵G بازی می کنه!! فقط بلدهست تبلیغ کنه

 2. میلاد می گوید

  متل ایرانن بگین خجالت نکشین

 3. Maahdi2000 می گوید

  ای کاش ایران هم توی کیفیت اینترنت به حد اعلایی میریسد

 4. احمدرضا می گوید

  ما که با اقتدار ته جدولیم.

 5. taha می گوید

  من همون ۳جی واقعی رو قبول دارم اگ داشتیم اما همونم نداریم

 6. Arta20 می گوید

  امریکا ابرقدرت جهان مگه میشه اینترنتش ضعیف باشه اخه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم